Marcino198906
Marcino198906
  7 czerwca 2010 (pierwszy post)

Witam Wszystkich. Mam okazje kupić Rovera 416 z gazem- chciałem zebrać opinie, jeśli ma ktoś to niech się podzieli wiedzą na temat awaryjności, dynamiki itp, interesuje mnie wszystko co o nim wiecie.
Z góry Wielkie Dzięki
Pozdro

Fx7600
Fx7600
  7 czerwca 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: Rovera 416

Witam, mam właśnie takiego Roverka 416 si 1998 r. w samej benzynie i wg mnie jest to auto godne polecenia. Dosyć tanie, całkiem dobrze w standardzie wyposażone, przyjemnie się go prowadzi, jest wygodne i co ciekawe jest bardzo oszczędne. Niestety instalacja LPG dla tych silniczków jest mocno odradzanym pomysłem ponieważ bardzo często te silniczki padają na LPG . W granicach 10-12 latek mogą się pojawić małe pęcherze na lakierze w szczególności na nadkolach ale to chyba żadna nowość. Powiem tak mam tego Roverka już 8 latek i nic do niego nie dołożyłem pomijając elementy zużywalne jak klocki, opony, wydech. Auto ogólnie jest ok, do spokojnej jazdy nadaje się idealnie.
kamolos2521
kamolos2521
  10 czerwca 2010

Witam mam rovera 416 si z 95 roku od 4 miesiecy kupiłem od 1 właściciela po 3 dniach walneła uszczelka pod głowicą chciałem robić ale mechanik jak rozebrał silnik to sie przeraził mechanik kumpel szpec od silników z legnicy...wszystko było przepalone na maxa ktoś go skatował i przegrzał zakupiłem nowy silnik z 2002 roku z przebiegiem 59 tysięcy z anglii...zrobiliśmy przekładke i wszystko śmiga aż miło...rover 416 si to rewelacyjne auto....piękny jasny kremowy środek idealny lakier tylko ten silnik!!!!!reszta zadbana tak że aż miło....odnośnie gazu mam założoną sekwencję(IV generacja) od 3 miesięcy ZAVOLI ALISEI instalacja i chodzi tak jak na benzynie nie utracił mocy a pali max 1 litr więcej gazu...w przypadku mojego auta gaz to rewelacja jak tak dalej pójdzie to zwróci mi się za jakieś 7 miesięcy...nie sugeruj się tym że jeden pisze że te auta źle znoszą gaz bo to głupota...trzeba tylko założyć dobrą instalację plus w dobrym zakładzie...napisz mi jaką masz instalacje i jaka generacja to powiem ci coś o tym....aha uważaj nie przegrzewaj auta wskaznik ciepla silnika w roverach zawsze powinien byc 1mm od polowy jak jest wyzej to znaczy ze cos sie dzieje zlego...po zakupie auta wymien oleje filtry i sposc borygo wyczysc chlodnice odpowietrz ja i zalej nowe tylko jakies dobre i powtarzaj to przynajmniej raz na dwa lata....pozdrawiam jak cos to pisz

Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.