PokeBack
PokeBack
  3 czerwca 2010 (pierwszy post)

Witam...

Mam 15tys. zł. na "stary-nowy" samochód... Zastanawiają mnie na razie 2 pojazdy:
Daewoo Nubira MK2:

oraz Ford Mondeo MK2/MK3

Do Deawoo przemawia do mnie bezawaryjność tego pojazdu (tata ma MK1) oraz taniość części... A do Forda to że ten model mi się cały czas podobał... A może coś polecicie do 15tyś, rok minimum 2000???
Pozdrawiam...

PiesekLeszek1
PiesekLeszek1
  3 czerwca 2010

To Daewoo sobie odpuść, jeśli już wybierasz między tymi dwoma to rozglądaj się za tym mondeo , chociaż to też żadna rewelacja :), nie szukałeś za czymś innym w tej kwocie ?

vinylsun
vinylsun
  3 czerwca 2010

za 15 to kupisz leganze w super stanie a co do jakosci daewoo nie mam zastrzezen, jeździlem lanosem pare lat, dobrze sie spisywał zaznacze, że miałem fabrycznie nowego. z 2 str za 15 możesz kupić passata tdi po 96r bodajże symbol b6.

BlackShine
BlackShine
  3 czerwca 2010

To lepiej Golfa IV albo tego Passata , ale to b5 na starej "budzie"

PokeBack
PokeBack
  3 czerwca 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: To Daewoo sobie odpuść,

Bo??? Powiedz jakieś przeciw, bo ja jak na razie znam same plusy...
Konto usunięte
Konto usunięte: Do Deawoo przemawia do mnie bezawaryjność tego pojazdu (tata ma MK1

Konto usunięte
Konto usunięte: To lepiej Golfa IV albo tego Passata , ale to b5 na starej "budzie"

A za 15tys. wyrwie coś powyżej roku 2000, które nie będzie jeżdżącym powypadkiem??? Bo nie sądzę...

Konto usunięte
Konto usunięte: z 2 str za 15 możesz kupić passata tdi po 96r bodajże symbol b6.

Nie chce samochód aż tak starego... Szukam powyżej 2000roku...

Konto usunięte
Konto usunięte: za 15 to kupisz leganze w super stanie

Nie podoba mi się bryła pojazdu... No i nie wiem czy tak jak Nubira, ma sporo powiązanego z Oplem...
WujekWojtek1988
WujekWojtek1988
  3 czerwca 2010

Brałbym Mondziaka.

ohhhh
ohhhh
  3 czerwca 2010

mondziak tdci jest spoko, póki nie zacznie się sypać koło zamachowe itp

naprawa przerośnie wartość auta

DylaraComesBack
DylaraComesBack
  3 czerwca 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: póki nie zacznie się sypać koło zamachowe itp

wtryski...
ohhhh
ohhhh
  3 czerwca 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: wtryski...

o dziwo można je jedynie regenerować, wymiana nie jest absolutnie konieczna
MusicMaker
MusicMaker
  4 czerwca 2010

Ja się o mondku mogę wypowiedzieć, swego czasu miałem TDCI teraz od 2 lat jeżdżę St220.
Odnośnie TDCI to tylko i włącznie po 2002 roku. Najlepiej 2.2 i od razu na chipa. 190km i ogromne 450nm daje niesamowite przyspieszenie objedziesz tym benzyne 3.0 v6(wiem bo właśnie takiego miałem) Jeśli kupisz auto przed 2002 możesz liczyć na psucie się takich elementów jak: kołodwumasowe, koło pasowe, wtryskiwacze, linki hamulca ręcznego, napinacz, rolki, centralny zamek, turbina, pompa i jeszcze pare innych rzeczy. Odwiedź forum FCP.
Osobiście polecam St220 ja mam obecnie tak owego z 2006r po chipie i jest zajebysty!

IFLProjectI
IFLProjectI
  5 czerwca 2010
MusicMaker
MusicMaker: Jeśli kupisz auto przed 2002 możesz liczyć na psucie się takich elementów jak: kołodwumasowe, koło pasowe, wtryskiwacze, linki hamulca ręcznego, napinacz, rolki, centralny zamek, turbina, pompa i jeszcze pare innych rzeczy. Odwiedź forum FCP.

Zgadzam się całkowicie poza tym dodam taka ciekawostkę iż w fordach na pewno w focusie wlot do filtra powietrza jest położony bardzo nisko i nie radzę wjezdzać w głębokie kałuże ponieważ lubi zassać trochę piciu, już 2 razy w swoim życiu widziałem takie przypadki. silnik do wymiany :D
MusicMaker
MusicMaker
  5 czerwca 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: Zgadzam się całkowicie poza tym dodam taka ciekawostkę iż w fordach na pewno w focusie wlot do filtra powietrza jest położony bardzo nisko i nie radzę wjezdzać w głębokie kałuże ponieważ lubi zassać trochę piciu, już 2 razy w swoim życiu widziałem takie przypadki. silnik do wymiany :D

W mondku tak nie jest, ale i tak poprowadziłem zarówno w tdci jak i st rure aż do grilla.
Kejv
Kejv
  11 czerwca 2010

Peugeot 406 po lifcie :]
i sprecyzuj sie czy to ma być benz. b+g or Diesel ?

Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.