MusicMaker
MusicMaker
  1 czerwca 2010 (pierwszy post)

Witam czym różnią się od siebie te diody SMD

Widać że jedna ma 6 punktów świetlnych a druga 2.
Generalnie która generuje mocniejsze światło?
Oby dwie są niby 1W

KORARM
KORARM
  1 czerwca 2010
na pewno kolorem,kształtem obudowy.
Musiałbyś mieć opis techniczny żeby to zobaczyć.
Jak chcesz sobie włożyć to w licznik to oderadzam takie pomysły chociaż tego nie ma w temacie ale już czuje co się święci....
MusicMaker
MusicMaker
  1 czerwca 2010

Generalnie różnią się układem który wydziela światło, pytanie pod jakim względem?
Ja to wsadzam jako postojówki, w st220 dobrze to wygląda bo tam są postojówki kierunkowe.

KORARM
KORARM
  1 czerwca 2010

To są już techniczne szczegóły nac nie znaczące dla ciebie.
Możesz porównać sobie jaką barwe światła dawają.
Powiem tobie jeszcze z doświadczenia, ze diody do lam ok.
Tylko szczelną lampe musisz mieć.
Troche wilgoci i po zawodach.

MusicMaker
MusicMaker
  2 czerwca 2010

Właśnie te szczegóły są ważne bo... w przypadku pierwszej masz 6 punktów świetlnych w przypadku drugiej dwa ale większe.

KORARM
KORARM
  2 czerwca 2010

ale jaką to robi Tobie różnice? podejżewam, ze świeci to bardzo podobnie, diody smd mają to do siebie, ze nie świecą światłem punktowym tylko rozproszonym a to co ty widzisz to szczegół w budowie może troche wpływa na światło tylko niewiem w jaki sposób?
Jeśli obydwie są mocy 1W To będą podobnie świeciły (chodzi mi tu o jasność światła) nie mówie tu o barwie czy o tym jak światło jest skupione czy rozproszone

MusicMaker
MusicMaker
  2 czerwca 2010

W piątek będę wiedział wziąłem na próbę jedną taką jedną taką ;)

MusicMaker
MusicMaker
  4 czerwca 2010

Ta druga świeci minimalnie węższym światłem niż ta pierwsza. Generalnie prawie identyczne są.

Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.