zdzichu46
zdzichu46
  31 maja 2010 (pierwszy post)

Kopiłem skuter i mam kilka pytań o sprawy formalne:
-są dwie umowy, pierwsza miedzy mną a sprzedającym a druga miedzy sprzedającym a właścicielem skutera wpisanym na dowodzie (te same nazwiska, adres, pewnie kupił od ojca)i czy takie coś przejdzie w rejestracji?
-są tak jakby dwie polisy(PZU), jedna w formie małego świstka z pieczątką i data końca 04.07.2010 a druga to taki blankiet ale z data końca 25.05.2010 i która traktować serio?
-dodam ze na umowie miedzy mną a sprzedającym nie ma jeszcze daty.
-co się okaże jeżeli pójdę zarejestrować skuter z wygaslym już, nieopłaconym OC?
-czy teraz przy rejestracji skutera, nawet z tablic białych robić mu badanie techniczne?

piotrekg6
piotrekg6
  1 czerwca 2010

musisz miec OC a umow moze byc nawet milion

Bikeman
Posty: 10 (po ~269 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 0
Bikeman
  6 czerwca 2010

Jeśli masz białe tablice to nie musisz mieć przeglądu (to się stosuje tylko przy kupnie jednośladu na czarnych / zielonych tablicach) a jednocześnie w WK wbijają Ci przegląd bezterminowy. Możesz najpierw zarejestrować, potem zapłacić OC. Na umowie kupna - sprzedaży muszą być dane i podpisy Twoje i wszystkich osób, które są w dowodzie rejestracyjnym (właściciel, ewentualnie współwłaściciel).

10-4!

Rider20
Rider20
  8 czerwca 2010
Bikeman
Bikeman: Jeśli masz białe tablice to nie musisz mieć przeglądu

Kolego od stycznia KAŻDY motorower musi mieć przegląd... wiem bo sam musiałem robić, miałem białe tablice ale to jakaś ustawa taka weszła. pozdro
Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.