Jambo
Jambo
  28 maja 2010 (pierwszy post)

witam.

chcę kupić forda coguara, jednak słyszę wiele sprzecznych opinii. ktoś tam mówił, że dobre autko, ktoś tam inny mówił że bardzo podatne na awarię.

co wy sądzicie o tym samochodzie ?

spioch
spioch
  28 maja 2010

Nie jeździłem ale dla mnie to wygląda na małe i dość niepozorne auto.
Taka trochę zabawka. Z kupnem aut sportowych lub pseudo sportowych jest problem bo zazwyczaj są zajeżdżone. Poszukaj może Accenta w Cupecie, może nawet jakaś zadbana Tigra mimo że mała ... Może Meganka 2.0 , Bo np Calibra to już smok

DylaraComesBack
DylaraComesBack
  28 maja 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: Poszukaj może Accenta w Cupecie, może nawet jakaś zadbana Tigra mimo że mała ... Może Meganka 2.0 , Bo np Calibra to już smok

jakby nie patrzeć, ale porównywać cuogara z calibrą, tigrą czy meganką... różnica jest jak między niebem a ziemią. wogle inny typ samochodu.

Jambo
Jambo: forda coguara

weź pod uwagę że nie jest to popularny model u nas w polsce, więc licz się z tym że dostępność części może być ciężka, i może droga (bo coś się spieprzyć może, samochód ok 10cio letni...)
jak jesteś pewny że będzie Cie stać na ewentualne nieprzewidziane koszta, to bierz, rozejrzyj się za 2,5 :diabel:
XxWhite1983Xx
Posty: 242 (po ~54 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 0
XxWhite1983Xx
  29 maja 2010

calibra to kultowe coupe opla teraz bardziej patrząc na astre coupe (bertone) mnie oczko cieszy tigra to juz bardziej dla kobiety no ale kwestia gustu

DylaraComesBack
DylaraComesBack
  30 maja 2010
XxWhite1983Xx
XxWhite1983Xx: calibra to kultowe coupe










niestety
XxWhite1983Xx
Posty: 242 (po ~54 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 0
XxWhite1983Xx
  30 maja 2010

to wszystko to kalectwo tego modelu .niestety""

NoPride
NoPride
  30 maja 2010

Tigra? Już lepiej poszukaj corsy B gsi - corsowskie c16xe to lepszy silnik niż x16e tigrowski, poza tym auto jest lżejsze od tigry a różnicy w środku jak i od spodu nie uświadczysz żadnej. Tigra s93coupe to był kiepski żart opla - wiem bo sam się na niego naciąłem jak jeszcze nie miałem bladego pojęcia o motoryzacji :P Tak naprawdę wg mnie nie ma sensu kupowanie auta w segmencie pseudosportowym (tigry, pumy, cougary, calibry) - albo kupujesz auto sportowe (911, wrx sti, evo, nissan s13/s14 etc) albo w innym segmencie o mocy jaka cie usatysfakcjonuje (np. roadster - mazda mx-5, toyota mr2, bmw z3 albo np. hatchback - mazda 323f gtx, nissan sunny gti albo gti-r, honda civic vti albo np. limuzyny - opel omega mv6, bmw e36 328, mercedes-benz w202 c280). Pozdrawiam.

MusicMaker
MusicMaker
  1 czerwca 2010

Dokładnie albo kupujesz Ferrari Enzo, Lamborghini Reventón, Bugatti Veyron, albo jeździsz rowerem inaczej nie ma sensu kupować jakiejś pseudosportowej zabawki typu subaru wrx sti czy Evo X
Najlepiej kup sobie samolot.
Ode mnie punkt na Pume za silnik 1.7 Zetec SE VCT

whitestok
whitestok
  1 czerwca 2010
Jambo
Jambo: ford coguar

Cougar jak już, z wyglądu zewnętrznego nawet fajne moim zdaniem, nie podoba mi się jednak w środku. Co do awaryjności to słyszałem, że jest to bardzo solidne auto jak na forda.

Konto usunięte
Konto usunięte: Nie jeździłem ale dla mnie to wygląda na małe i dość niepozorne auto. Taka trochę zabawka.

wydaje mi się, że mylisz Cougar'a z Pumą.

Konto usunięte
Konto usunięte: Bo np Calibra to już smok

bzdury gadasz.

Konto usunięte
Konto usunięte: jakby nie patrzeć, ale porównywać cuogara z calibrą, ...różnica jest jak między niebem a ziemią. wogle inny typ samochodu.

moim zdaniem wielkością są podobne, podobna gama silników, przód napęd w obu...coś jeszcze?

Konto usunięte
Konto usunięte: weź pod uwagę że nie jest to popularny model u nas w polsce, więc licz się z tym że dostępność części może być ciężka, i może droga (bo coś się spieprzyć może, samochód ok 10cio letni...)

zapomniałeś, że od dawna produkcja takich coupe jest oparta na podzespołach niektórych modeli cywilnych (i odwrotnie) tej samej marki.
Przykład:
Opel Calibra - płyta podłogowa od Vectry A, deska od Vectry A, gama silników od Vectry A(2.0 8v, 2.0 16v, 2.0 16v Turbo) + 2.5 benzynowy zaprojektowany z myślą o Omedze B. Przeniesienie napędu od Vectry A łącznie z wersją 4x4.

Konto usunięte
Konto usunięte: np. roadster - mazda mx-5, toyota mr2, bmw z3

MR2 to nie roadster! roadster to MRS a to różnica...

Konto usunięte
Konto usunięte: nissan sunny gti albo gti-r

Sunny GTI-R hehe jest czym polatać :D

Konto usunięte
Konto usunięte: honda civic vti

vti ma toyota, honda ma vtec

Konto usunięte
Konto usunięte: np. limuzyny - opel omega mv6, bmw e36 328, mercedes-benz w202 c280

tutaj to się pogrzebałeś całkowicie zaliczając Merca W202 i BMW E36 do aut wielkości Omegi :D przecież to całkiem inne auta :D BMW 5 jest wielkości Omegi, a w Mercu W202 to tylko marka limuzonowa i nic poza tym...nawet W124 jest mniej miejsca w środku niż w Omedze MV6.

Konto usunięte
Konto usunięte: inaczej nie ma sensu kupować jakiejś pseudosportowej zabawki typu subaru wrx sti czy Evo X

takiej jak to nazwałeś "pseudosportowej zabawki" nie potrafiłbyś nawet opanować wiec się ucisz...

Konto usunięte
Konto usunięte: Ode mnie punkt na Pume za silnik 1.7 Zetec SE VCT

już lepiej ładę samarę...
whitestok
whitestok
  1 czerwca 2010
XxWhite1983Xx
XxWhite1983Xx: calibra to kultowe coupe opla

dokładnie, nie jest winą Opla, że tylu wieśniaków kaleczy te samochody.
DylaraComesBack
DylaraComesBack
  2 czerwca 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: a w Mercu W202 to tylko marka limuzonowa

co?
MusicMaker
MusicMaker
  2 czerwca 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: takiej jak to nazwałeś "pseudosportowej zabawki" nie potrafiłbyś nawet opanować wiec się ucisz...

Gdybyś miał trochę więcej oleju w głowie to byś zrozumiał po co to napisałem.
whitestok
whitestok
  2 czerwca 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: Dokładnie albo kupujesz Ferrari Enzo, Lamborghini Reventón, Bugatti Veyron, albo jeździsz rowerem inaczej nie ma sensu kupować jakiejś pseudosportowej zabawki typu subaru wrx sti czy Evo X Najlepiej kup sobie samolot.

wiem, że to była ironia no ale nie lubię jak ktoś na WRX STi albo EVO mówi pseudosportowe zabawki...

Konto usunięte
Konto usunięte: co?

to, że W202 to nie limuzyna tylko ciasny Merc.
MusicMaker
MusicMaker
  2 czerwca 2010

Nowa Impreza i nowe Evo wyglądają jak zabawki. O ile Evo jest do przełknięcia o tyle to co zrobili z Subaru to paranoja, i jeszcze silnik Diesla -_-'

DylaraComesBack
DylaraComesBack
  2 czerwca 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: to co zrobili z Subaru to paranoja, i jeszcze silnik Diesla -_-'

subaru, to marka, która się rozwija tak, jak jej nakazują potrzeby rynku, gdyby produkowali tylko imprezy, i legacy z turbodoładowanymi silnikami benzynowymi palącymi ponad norme, cała firma by padła, bo nakłady na projektowanie samochodów nie równały by się z dochodami z ich sprzedaży, bo ponieważ sprzedawało by się ich ZA MAŁO
dlatego impreza z silnikiem diesla, jest ciekawą alternatywą dla golfa, leona, "a3", cee'da, i30 itp itd, i ratuje markę która będzie mogła dalej produkować swoje turbodoładowane zabawki.
Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.