AvioVenusto
AvioVenusto
  27 maja 2010 (pierwszy post)

Witam, mam konkretne pytanie.

co oznaczają malowane na środku jezdni takie strzałki ukośne lekko zaokrąglone, czesto w przeciwna strone niż zakręt.

przykład w linku w pierwszych sekundach

http://www.youtube.com/watch?v=4MscacSOULo&feature=related
to jest akurat filmik z węgier jaki przy okazji ogladalem, ale u nas w Polsce też się widzi to na jezdni, a w kodeksie drogowym nie moge znaleźć

dzieki za odpowiedź.

pozdrawiam

Czerek5
Czerek5
  27 maja 2010

Zobacz, ze jak kończą się te strzałki to dalej jest linia ciągła i zakręt. Wydaje mi się ze te strzałki nakazują osobom wyprzedzającym natychmiastowy powrót na swój pas, ponieważ zbliża się niebezpieczny punkt tj. wzniesienie, zakręt, skrzyżowanie czy wysepki : P Które czasami po prostu wyrastają na drodze : )

19Walkman91
19Walkman91
  27 maja 2010

Dokładnie jak napisał _Czarek5_ strzałki mówią o zjeździe na pas... Pełno tego na krajowej 1...

19Walkman91
19Walkman91
  27 maja 2010

Czerek5* Poprawiłem się:]

AvioVenusto
AvioVenusto
  27 maja 2010

tylko ze nie ma ich w kodeksie drogowym

19Walkman91
19Walkman91
  27 maja 2010

Spokojnie za jakieś 3 lata będą Taki mamy kraj:]

spioch
spioch
  28 maja 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: . wzniesienie, zakręt, skrzyżowanie czy wysepki : P Które czasami po prostu wyrastają na drodze : )


No popatrz nie wiedziałem że nasza infrastruktura drogowa się rozrasta bez naszej wiedzy.
Do tej pory myślałem że skrzyżowania i zakręty są oznakowane wcześniej znakami pionowymi.

Co do takich strzałek w naszym kraju oznaczać one mogą to że zbliżasz się np do
skrętu, zjazdu itp o dodatkowym pasie , czy tam wysepce

Np masz jeden pas po czym widzisz takie strzałki , potem dla skrętu w lewo pojawia się wysepka z dodatkowym pasem do skrętu w lewo lub też dodatkowy pas do skrętu w prawo
skrętu w pra
spioch
spioch
  28 maja 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: Przecież nie zawsze kierowca jest w stanie przewidzieć kiedy skończy się linia przerywania na jezdni albo dostatecznie ocenić czy zdarzy wyprzedzić inny pojazd przed zakrętem albo wzniesieniem. Lepiej zobacz dokładnie jak to wygląda na filmiku.


Wiem jak to wygląda na filmiku i widziałem takie na naszych drogach oraz to o czym one informowały.

Nie wiesz kiedy się skończy przerywana a kiedy się zacznie ciągła ?
To ogólnie mało wiesz .... Odstępy między pasami lini przerywanych zmniejszają sie aż do czasu przejścia w ciągłą. Właśnie po to żebyś wiedział że zbliżasz się do niebezpiecznego miejsca . A kierowca musi przewidzieć czy jest w stanie wyprzedzić.Musi ocenić odległość warunki miejsce oraz znać możliwości auta.
Czerek5
Czerek5
  28 maja 2010

No dobra, a teraz zobacz, ze te znaki występują jednocześnie. Zarówno zmniejsza się odstęp pomiędzy liniami przerywanymi jak i pojawiają się te strzałki. Czasami po prostu nie wystarczy tylko jedno ostrzeżenie, a nawet dwa. Poza tym oznaczenia takimi strzałkami są znacznie bardziej widoczne kiedy kogoś wyprzedzasz.

Konto usunięte
Konto usunięte: To ogólnie mało wiesz .... Odstępy między pasami lini przerywanych zmniejszają sie aż do czasu przejścia w ciągłą.


Konto usunięte
Konto usunięte: No popatrz nie wiedziałem że nasza infrastruktura drogowa się rozrasta bez naszej wiedzy. Do tej pory myślałem że skrzyżowania i zakręty są oznakowane wcześniej znakami pionowymi.


Masz Cie czym chwalić. Twoja wiedza jest wszechpotężna.. :)
spioch
spioch
  28 maja 2010

Od ilu lat masz prawo jazdy i ile tysiecy km robisz rocznie ?

Bo cos mi sie wydaje ze kodeks drogowy i polskie realia drogowe sa Ci obce :) Wyzszosc ma filmik na YT

Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.