PowracamxD
PowracamxD
  7 maja 2010 (pierwszy post)

Droga młodzieży,
Stanąłem przed potrzebą zakupu saochodu dostawczego typu 2 msc z przodu i duzo miejsca z tylu. Nigdy nie interesowalem sie tego typu autami, macie jakies doswiadczenia związane z nimi? Którymi silnikami sie zainteresowac, których unikac? Najlepiej żebym zmiescil sie w kwocie 8-10k pln. A moze warto dolozyc i kupic cos z 2 generacji tych modeli?
Pozdro600

DJpamir
Posty: 801 (po ~239 znaków)
Reputacja: -1 | BluzgometrTM: 1
DJpamir
  8 maja 2010

znajomy miał berlingo 1 i bardzo chwalił,teraz kupił partnera 2 i też nie narzeka.
berlingo i partner to prawie identyczne samochody,różnica w zakupie nowych było koło 1000zł chyba. a kangoo nie wiem jak sie spisuje,ale wizualnie już wygląda niemodnie :P

GÓWNO WIESZ W NOGACH ŚPISZI O KUPIE JEŻA SNISZ

DylaraComesBack
DylaraComesBack
  8 maja 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: Kangoo, Partner, Berligno

ja jeżdżę berlingo 2007r 1.6hdi 75koni,

samochód ma niecałe 31tyś przebiegu, jeździ się całkiem przyjemnie, dużo miejsca, ogromna przednia szyba, jasne wnętrze, człowiek nie czuje się jak w czołgu (czyt auto z grupy vag) mocy brakuje, ale jeździ ;)

znajomy ma w firmie partnera (chyba pierwszej generacji)

samochód katowany jak nie jedno auto wrc, przebieg ponad 300 tyś, fakt że miał wymieniany silnik na nowy, ale wizualnie nie widać rdzy, samochód sprawuje się bardzo dobrze do dziś.

Kangoo jest mniejsze od partnera/berlingo, jeżeli zależy Ci też na tym żeby auto było najlepiej jak największe, rozejrzyj się za fiatem doblo.

I jak ma to być auto tylko "dostawcze", i masz coś innego żeby jeździć na codzień, to szczerze polecam berlingo/partnera.
Pajel
Pajel
  8 maja 2010

wujek ma Partnera II 2.0 HDI 90KM
jeźdźi super :) buta ma .. nie powiem
ale jeśli chodzi o załadunek ... ;/ z tym już gorzej ... teraz żałuje że nie kupił jakiejś T4 albo coś w tym rodzaju ... Partner jest po prostu mały :) Włożysz jakąś skrzynkę z narzędziami, kaberolę, halogen (i takie tam inne budowlane rzeczy) i już nie ma miejsca ;/

DylaraComesBack
DylaraComesBack
  8 maja 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: T4 albo coś w tym rodzaju

ale t4 jest małe, wujek ma sprintera maxi, załaduje wszystko co trzeba i jeszcze ma od cholery wolnego miejsca :zonk:
WujekBeton
WujekBeton
  9 maja 2010

ford Transit :mrgreen: u nas w firmie jeżdżą tylko fordy. rdza je żre, te starsze są awaryjne, niezbyt wygodne, mało dynamiczne ale 9 ludzi + koło tony sprzętu zabierają :lol:
jest też jeden, rocznik chyba 2005 lub 2006, z turbinką, dwa miejsca z przodu (był jako dostawczak, ale firma go przerobiła na 9miejscowy) i tego bym Ci polecał. nie dość, że miejsca na ładunek masz w uj i jeszcze trochę to całkiem dynamicznie się to to przemieszcza :)

PowracamxD
PowracamxD
  9 maja 2010

To musi byc maly samochod w sensie nie Transporter ani Transit. Będzie użytkowany jako 3 może 4 samochod w domu do przewożenia przedmiotow większych gabarytów, od czasu do czasu do ciągnięcia małej przyczepy. Rocznie może 5-10 tys km całej jazdy. I wersja koniecznie z paką a nie z fotelami.
Z tego co czytalem na necie jakos najbardziej jestem za Kangoo 1.9 diesel albo 1.2 czy 1.4 benz jakby sie trafil z inst. lpg to juz w ogóle super

WujekBeton
WujekBeton
  9 maja 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: jako 3 może 4 samochod

to nie lepiej jakieś kombi z hakiem, zwłaszcza, że przebiegów dużych nie planujesz robić więc wg mnie to raczej nie warto. no ale tylko Ty wiesz czy i do czego będzie Ci potrzebny.
DylaraComesBack
DylaraComesBack
  9 maja 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: to nie lepiej jakieś kombi z hakiem, zwłaszcza, że przebiegów dużych nie planujesz robić więc wg mnie to raczej nie warto. no ale tylko Ty wiesz czy i do czego będzie Ci potrzebny.

kombi mają bagażniki mniejsze , jak on potrzebuje do przewiezienia czegoś większego, to auto typu berlingo itp bedzie idealne, bo paka jest wysoka , a w kombiakach raczej wysoko nie jest.
Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.