goldshaker
goldshaker
  4 maja 2010 (pierwszy post)

jechałem dziś na trasie i na jakieś 2 sekundy zapaliła mi się kontrolka oleju, dojechałem do domu jakieś 15 km i przez ten czas już się nie zapaliła, olej mogę sprawdzić dopiero jak mi ostygnie silnik ale wykluczam to bo regularnie sprawdzam poziom.
Mieliście kiedyś podobnie?
przejmować się tym?
jak przejmować to co zrobić?:P

KORARM
KORARM
  4 maja 2010

Jakie auto?
Sprawdz oczywiście olej
jeśli ok to dalej sprawdz czy kontrolka działa przy włączonym zapłonie.
Jeśli tak to napisz jakie auto i kiedy ostatnio był wymieniany olej?

KORARM
KORARM
  4 maja 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: jeśli ok to dalej sprawdz czy kontrolka działa przy włączonym zapłonie.

tzn. jak włączysz zapłon to powinna się zapalić, jak odpalisz zgasnąć.
adiluki
Posty: 1972 (po ~312 znaków)
Reputacja: 55 | BluzgometrTM: 205
adiluki
  4 maja 2010

tez tak miałem tyle ze potem panewki mi rozwaliło i po silniku
astra 1.7D F

goldshaker
goldshaker
  4 maja 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: Jakie auto?

mitsu galant 96r 2.0 benzyna

Konto usunięte
Konto usunięte: Sprawdz oczywiście olej

olej w porządku

Konto usunięte
Konto usunięte: tzn. jak włączysz zapłon to powinna się zapalić, jak odpalisz zgasnąć.

dopiero olej byłem sprawdzić nawet nie przekręcałem kluczyka:P niebawem to zrobię

adiluki
adiluki: tez tak miałem tyle ze potem panewki mi rozwaliło i po silniku

nie strasz mnie nawet:(
ProblemZiphonem
Posty: 43 (po ~410 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 0
ProblemZiphonem
  4 maja 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: mitsu galant 96r 2.0 benzyna


Dołączam się do pytania. Też mam mitsu galant z tym że już w nowszej budzie 97 r ten sam silnik. Auto jest świeżo po wymianie oleju , ale mimo tego niekiedy zaświeca się kontrolka z oleju. Sory że podpinam się pod temat ale bez sensu byłoby zakładać kolejny taki sam :piwo:
goldshaker
goldshaker
  5 maja 2010
ProblemZiphonem
ProblemZiphonem: Sory że podpinam się pod temat

no problem ::piwo::
KORARM
KORARM
  5 maja 2010
ProblemZiphonem
ProblemZiphonem: Auto jest świeżo po wymianie oleju , ale mimo tego niekiedy zaświeca się kontrolka z oleju.

Sprawdz to samo co kazałem koledze.

Konto usunięte
Konto usunięte: Sprawdz oczywiście olej jeśli ok to dalej sprawdz czy kontrolka działa przy włączonym zapłonie.

Piszesz, ze miałeś nie dawno wymieniony olej.
Mam nadzieje, ze filtr oleju także.
Jeśli stwierdzisz, ze wszystko ok to wymień jak najszybciej filtr oleju bo brawdopodobnie jest zatkany bądz wadliwy. najlepiej weź jakiś lepszy np. " mana "
To samo polecam autorowi tematu o ile kontrolka poprawnie działa.
Po wymianie filtra należy pamiętać o uzuprłnieniu oleju takim samym na jakim się jeździ!
Oczywiście przyczyna może być inna ale z filtrem nie ma co ryzykować myśle, ze nic innego poważnego nie psuje się często w autach jeśli chodzi o ciśnienie oleju.
KORARM
KORARM
  5 maja 2010

Jeśli to wam nie pomoże to wymieńcie czujnik ciśnienia oleju. I to juz na 99% rozwiąże ten problem tylko trzeba to po kolei zrobić a znam przypadek gdzie przez zatkany filtr zatarł sie silnik. mam nadzieje, ze unikniecie poważnych problemow. Tylko nie słuchajcie mechaników którzy od Razu pół silnika będą chcieli wymienic. Tym należy sie przejąć ale z głową. Pozdro mam nadzieje, ze cos rozjasnilem.

adiluki
Posty: 1972 (po ~312 znaków)
Reputacja: 55 | BluzgometrTM: 205
adiluki
  5 maja 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: adiluki: tez tak miałem tyle ze potem panewki mi rozwaliło i po silniku nie strasz mnie nawet:(


nie strasze tylko pisze jak ja miałem
WhereISMyBlunt
WhereISMyBlunt
  5 maja 2010

nie pisz postów na forum, bo to nie pomoże, tylko jak nie masz o tym bladego pojęcia, odstaw do mechanika. Nikt nie będzie wróżyć z fusów. Chyba że masz typowo polskie nastawienie, to pindol to i zarżnij w lesie.

Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.