Satyriasis
Satyriasis
  26 kwietnia 2010 (pierwszy post)

Afla GTV 2.0 V6 Turbo. Ma ktoś doświadczenia lub słyszał opinię na temat tego auta? Jakie są słabe punkty i na co zwrócić uwagę przy zakupie?
Czas start :mrgreen:

Bstok161ZT650
Bstok161ZT650
  26 kwietnia 2010

Rasowy samochód sportowy (no może poza przednim napędem i motorem o przeciętnej dynamice, jak na auto sportowe) - mały, niski, włoski i czerwony ;-)
Można by wymieniać "wady" - mały bagażnik, duże spalanie, ciężko się wsiada, z tyłu brak miejsca na nogi... Ale to nie wady - to po prostu cechy auta prawie sportowego :-D Powtórzę - jest rozkosznie niepraktyczny :-)

Jezdziłem takowym miesiąc i poszedł do żyda :mrgreen:

Fx7600
Fx7600
  26 kwietnia 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: Afla GTV 2.0 V6 Turbo

zalatuje trochę Ferrari i to jest piękne w tych samochodach
NoPride
NoPride
  27 kwietnia 2010

Nie miałem fizycznego kontaktu innego niż wzrokowego na ulicy. Z kontaktu internetowego to czytałem trochę psioczenia na turbiny, skrzynie biegów i zawieszenie.. W końcu to prawie Tipo tak samo jak Barchetta to prawie Punto :)

NoPride
NoPride
  27 kwietnia 2010

@Bstok

Silnik ma w miarę dobrą dynamikę jak na V6 burbo, problemem jaki się tworzy przy próbie nazwania tego auta rasowym autem sportowym, to masa własna pojazdu. Auto jest cholernie ciężkie jak na swoje gabaryty i moc. No i jeszcze wspomniany przez Ciebie napęd na przód i beznadziejny rozkład tej niemałej masy sprawiają że auto jest szybsze od innych przeciętnych prawie sportowych aut tylko na prostych :P

Satyriasis
Satyriasis
  27 kwietnia 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: Powtórzę - jest rozkosznie niepraktyczny :-)

Czyli w sam raz dla mnie :ziober2:

Konto usunięte
Konto usunięte: Z kontaktu internetowego to czytałem trochę psioczenia na turbiny, skrzynie biegów i zawieszenie..

Jeszcze li chodzi o te elementy to na pewno można je zastąpić aftermarketami tuningowymi wyższej jakości niż fabrycznie, prawda? Kwestia chęci i portfela :kv3:
NoPride
NoPride
  27 kwietnia 2010

Turbinę bez problemu zastąpisz albo zregenerujesz, ale mimo wszystko to są koszta. Co do skrzyni to chyba tylko regeneracja wchodzi w grę. Co do zawieszenia to nie powinno być problemu z zamiennikami wyższej jakości, tylko znów koszta rosną.

Nie myślałeś o innym dwuosobowym aucie, z otwartym nadwoziem, niekoniecznie z przednim napędem i niekoniecznie włoskim? Toyota mr2, bmw z3, mazda mx-5? :P

NoPride
NoPride
  27 kwietnia 2010

Tzn nie żebym odradzał ale na przykład ja nie mam takich cojones by pchać się w alfę :P

Satyriasis
Satyriasis
  27 kwietnia 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: Tzn nie żebym odradzał ale na przykład ja nie mam takich cojones by pchać się w alfę :P

No ja właśnie mam apetyt na jakieś konkretne wyzwanie :ziober2:
NoPride
NoPride
  28 kwietnia 2010
http://www.bankier.pl/wiadomosc/Jak-wybrac-najmniej-awaryjny-samochod-1568844.html

Zawsze możesz się pocieszać tym że nie ulokowałeś swoich uczuć w jeepie, land roverze albo saabie (chodzi mi o ostatnią najbardziej obiektywną tabelkę) :jezyk:

A tak odkładając złośliwości na bok - masz sprawdzonego mechanika który podjąłby się serwisu tej alfy i znałby samochód? To dość kluczowe bo jednak nie jest to popularne auto. Sam miałem problemy by znaleźć mechanika do mojej mazdy. Pierwszy odesłał mnie z kwitkiem na samym początku mówiąc że nie zna auta i boi się go serwisować. Drugiemu (de facto w aso!!) podczas pierwszej wizyty musiałem mówić że moje auto ma napęd na tylne koła bo był przekonany że oś napędowa jest z przodu, zrezygnowałem nie zostawiając mu auta. Trzeci czyścił mi przepustnicę której nie mam, po tym zdarzeniu też się u niego już nie pokazałem - elektrozaworu nie wyczyścił. Czwarty proponował spawanie pękniętego aluminiowego elementu podwozia, niestety uwierzyłem mu że jest sens to robić - skończyło się na ponownym pęknięciu kratownicy i kupnie nowej.. Miałem dość poważne problemy ze znalezieniem mechanika który nie robi druciarni, zna auto i lubi się uczyć z manuala a nie z auta na kanale. Teraz serwisuję auto jakieś 25-30 km od Krakowa.

Nie wiem jak z mechanikami w Toruniu ale w Krakowie jest ich dość sporo. I mazda mx-5 też jest bardziej popularna niż alfa romeo gtv,a na pewno jest mniej awaryjnym autem.
Satyriasis
Satyriasis
  28 kwietnia 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: Nie wiem jak z mechanikami w Toruniu ale w Krakowie jest ich dość sporo. I mazda mx-5 też jest bardziej popularna niż alfa romeo gtv,a na pewno jest mniej awaryjnym autem.

Jak miałem BMW to też jeździłem do mechanika 60km ;] Rozejrzę siębo faktycznie alfa - podobnie jak BMW - ma sporo nietypowych rozwiązań i łatwiej coś popsuć bardziej niż naprawić, więc lepiej mieć kogoś wyspecjalizowanego. Co do mazdy mx5 - też rozważam.
CyckiSeUsmaz
CyckiSeUsmaz
  29 kwietnia 2010

Miałem 2.0 ts jak chcesz kupić to dokładnie musisz obejrzeć auto bo każda naprawa będzie cie drogo kosztowała jeśli chodzi o elementy zawieszenia i blacharkę to nie ma zamienników tylko ory wchodzi w grę. Auto na prawde piękne ale trzeba dbać ja musiałem sprzedać bo koszty mnie przerosły...

CyckiSeUsmaz
CyckiSeUsmaz
  29 kwietnia 2010

wpisz w you tube: gtv view to moja fura jakby co to odpowiem na pytania

GalaCB
GalaCB
  2 maja 2010

słaby punkt ?
Alfa Romeo - oto odpowiedź ;)
Ja polecam Ci Nissana 240 sx .
Mocny silnik ,autko naprawdę ładne i mało awaryjne.
Toyota Celica z resztą też jest ciekawą opcją.

klimoo88
klimoo88
  14 maja 2010

patrząć na wypowiedzi poprzedników dochodze do wniosku, że w rękach nie trzymali kierownicy ze znaczkiem Alfy Romeo, ale za to nasłuchali się mitów o ich awaryjności. Jak dbasz tak masz. Nie ma okazji wśród Alfy to jest podstawowa zasada, jak kupisz złoma to drugie tyle musisz dołożyć a i tak nie wiadomo czy coś z tego będzie. Sam mam 2.0 16v póki co 2 rok i nie narzekam. Bardziej polecałbym ci silniki v6 zwłaszcza 3.0 lub 3.2 jeżeli znajdziesz zadbane, to silniki są nie do zajechania. Poza tym o czym my tu mówimy.. Mazda mx5, celica czy toyota mr? Przeciez jeśli chodzi o wygląd to bez porównania na korzyść Alfy.. :) pozdrawiam w razie czego wal smialo ;)

Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.