Rider20
Rider20
  22 kwietnia 2010 (pierwszy post)

Siemka ;) słyszeliście może o przeróbce Forda Fiesty 1.4 MK3 1991r. na "tylnonapędowca" ??? na youtubie są filmy z taką fiestą ;) może ktoś z Was przerabiał tak Fordzika ??? z czego silnik lub podzespoły wziąć ???

whitestok
whitestok
  26 kwietnia 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: hmm chyba zrezygnuje :P tak jak pisałem wyżej myślałem nad ścierą ;) ale wiadomo to troszku waży i z tego co sie orientuje ma porządnego muła przy starcie :( dopiero jak sie rozhula to jakoś idzie ;) ciekawi mnie efekt dużego silnika z napędem na tył w takim autku jak Fiesta ;)

no cóż, zawsze zamiast ścierki możesz w polsce poszukać Toyoty AE86 Levin lub Trueno (Levina z kierownicą po lewej kilka razy widziałem kiedyś na allegro), pod maską 1.6 DOHC ~130KM i tył napęd, całość ok 960kg wagi
AkaDwa
AkaDwa
  27 kwietnia 2010

ja mam znajomego co ma fieste 1.1 albo 1.3? i on sam mówi że na 1do spodu rzuci dwa i nic nie czuje.. wiec silnik 1.3 i napęd na obie osie byłby całkowitą klapą co do 'ŚCIERY' byłem wieziony 2.0 i to nie w dohcu.. przy 3jce i wciśnięciu gazy czułem na plecach że to auto reaguje na ten gaz i 'wbijało' jeśli tak to można uznać w siedzenie, ale też czuje się tą masę i jeżeli szukasz auta do zabawy z napędem na tył mimo tego że silnik jest elastyczny odradziłbym..

NoPride
NoPride
  27 kwietnia 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: ciekawi mnie efekt dużego silnika z napędem na tył w takim autku jak Fiesta ;)

Bączki co skrzyżowanie? :mrgreen: Za krótkie auto imho by pchać się w dużą moc i rwd.
Rider20
Rider20
  27 kwietnia 2010

Są jeszcze BMW e30, można taki nie drogo dostać ale zwykle są to auta z wyrąbanym zawieszeniem (każdy już sie domyśli od czego) ;) wiadomo tylny napęd kusi ;) ale wiadomo 2.0 i to ubezpieczenie bez zniżek ... :/ teraz tak rozkminiam nad tym silnikiem z poloneza

whitestok
whitestok
  27 kwietnia 2010
Konto usunięte
Konto usunięte:

a co myślisz o tej opcji z AE86?
Rider20
Rider20
  28 kwietnia 2010

powiem tak podoba mi sie to auto ale jest baaaardzo rzadko spotykane i co za tym idzie ciężko je dostać a z częściami pewnie jeszcze gorzej

whitestok
whitestok
  28 kwietnia 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: powiem tak podoba mi sie to auto ale jest baaaardzo rzadko spotykane i co za tym idzie ciężko je dostać

myślę, że jednak warto poszukać, tym bardziej jeśli Ci się to auto podoba.

Konto usunięte
Konto usunięte: z częściami pewnie jeszcze gorzej

nie dowiesz się jeśli nie spróbujesz, wszystkie części można dopasować, nie jest to jakaś filozofia, poza tym jeśli chcesz coś konkretnego to z japonii możesz części zamawiać.
Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.