Jacek80
Jacek80
  25 marca 2010 (pierwszy post)

Witam
Od pewnego czasu fela dławi mi się na beznynie (często po przejechaniu 1-3 km im więcej dodaje gazu tym bardziej się dławi, za chwilę "zaskoczy" i idzie jak przecinak)- na gazie jest ok. Świece wymieniane, styki, złączki itp sprawdzone.
Na dniach będę czyścić przepustnicę ale i tak podłączyłem się z kompem i pokazało mi takie błędy

Konto usunięte
Konto usunięte: 4 Faults Found: 00537 - Lambda (Oxygen Sensor) Regulation 19-10 - Lower Limit - Intermittent 00525 - Oxygen Sensor (G39) 28-10 - Short to B+ - Intermittent 00525 - Oxygen Sensor (G39) 07-10 - Signal to Low - Intermittent 00525 - Oxygen Sensor (G39)


To że coś z lambdą to wiem, ale co dokładnie?
Dodam że jakiś rok temu wymieniałem lambdę, bo tak mi gazownik zalecił (też były błędy) ale widzę, że z nową jest to samo.

Pozdrawiam i dzięki za wskazówki
KORARM
KORARM
  25 marca 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: folkemon: Jest jeszcze taki czujnik (może nawet to ten Oxygen Sensor)tego to nie wiem czy coś takiego jest i ew. gdzie

To sonda

Konto usunięte
Konto usunięte: Słyszałem (nie wiem ile w tym prawdy) że nie wszystkie lambdy działają dobrze na gazie

Prawda dlatego pisze, ze te błędy być może są po prostu normalne przez jazde na Lpg

Konto usunięte
Konto usunięte: tą zaraz po siliniku... innej nie ma

Ok.

Konto usunięte
Konto usunięte: grzebane zawsze było przy wyłączonej stacyjce

od ostatniego sprawdzania na kompie?
Możesz nawet nie pamiętać jak kiedyś tam wymieniałeś sonde a kompa nie podłacza się codziennie.

Konto usunięte
Konto usunięte: też się za to chce zabrać, tylko dostęp jest tak do d**y, że z rękoma dziecka bym się tam nie dostał ;)

czyli pewnie dawno nie wymieniany....
lutek
lutek
  26 marca 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: ok tylko na postoju też jest temperatura i można patrzeć na parametry sondy a błady to coś innego anormalnego.

Na postoju raczej nie osiagniesz 200-300 stopni zbyt szybko a nawet jeśli to i tak najlepszym wyjściem jest po prostu przemierzyć sonde

Konto usunięte
Konto usunięte: przy wyłączonym

Ale chodzi o to czy centralka gazu była całkiem odłączony-najlepiej przez bezpiecznik-jeśli nie to 3 ostatnie błędy są tym spowodowane gdyż tak działa centralka a jeżeli była odłączona to masz przetarty kabel zwarty gdzieś do masy

Konto usunięte
Konto usunięte: a to przy okazji, przez 11 lat nie było ruszane, obroty czasami falują ... na pewno nie zaszkodzi

No tak jeśli już dłubiesz to mozna się pobawić:)

Konto usunięte
Konto usunięte: Słyszałem (nie wiem ile w tym prawdy) że nie wszystkie lambdy działają dobrze na gazie i ludzie polecali jakąś uniwersalną np boże'a, ale nie będę kupować następnej bo wyjdzie że i ta jest do bani.

Lambda ma swój emulator przy centralce gazowej i jeżeli działa poprawnie to sygnał z emulatora(zakładające że komp nie jest walnięty) nie może być zły
RyysiuteQ
RyysiuteQ
  26 marca 2010

zapewne coś z pompą paliwa jest nie tak

Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.