PiesekLeszek1
PiesekLeszek1
  25 marca 2010 (pierwszy post)

Witam. Całkiem niedawno dostałem w prezencie czujniki parkowania......schemat prosty : 2 sensory .....taki jak by to nazwać komputer sterujący i kabel z wtyczką do zapalniczki. Rozchodzi mi się o to czy można w jakiś sposób podłączyć ten kabel przy którym znajduje się wtyczka do zapalniczki do biegu wstecznego , aby cały zestaw nie musiał być podłączony cały czas do zapalniczki , tylko po prostu włączał się po wbiciu biegu wstecznego , tak jak to jest np. w Mitsubishi Lancerze X.

goldshaker
goldshaker
  25 marca 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: tak jak to jest np. w Mitsubishi Lancerze X.

aha, a Ty jaki masz samochód?
PiesekLeszek1
PiesekLeszek1
  25 marca 2010

Ja jestem posiadaczem Mazdy Mx3 1,8 V6

MiSZgtv
MiSZgtv
  25 marca 2010

Ja bym próbował podłączyć pod tylne światła.

whitestok
whitestok
  25 marca 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: Ja bym próbował podłączyć pod tylne światła.

oczywiście te od wstecznego :)
PiesekLeszek1
PiesekLeszek1
  25 marca 2010

Ok a co z modyfikacją wtyczki do zapalniczki ? wystarczy ją po prostu odciąć ? czy trzeba się jeszcze bawić z bezpiecznikami ? Wygląda ona tak jak na zdjęciu , za jakość przepraszam. Dodam jeszcze że czujniki zaczynają pełnić swoją funkcję dopiero po wciśnięciu tego przycisku , widocznego na zdjęciu . http://img176.imageshack.us/i/zdjcie0285.jpg/

KORARM
KORARM
  25 marca 2010

Po pierwsze zorientuj się czy ty masz zestaw czujników parkowania przedni czy tylny bo mi to wyglada na przedni.
Ok możesz sobie to zamontować i podłączyć pod tylne lampy tylko nie pomyl biegunowości.
Jeśli to jakiś zestaw tanich czujników gdzie musisz kaleczyć zderzak to nie zakładał bym...

PiesekLeszek1
PiesekLeszek1
  25 marca 2010

Nie nie ;) czujniki hmmm samoprzylepne tak to nazwę wszystko jest już zamontowane i działa ;) tyle że często korzystam z transmitera mp3 i po prostu nie mam miejsca na wtyczkę od czujnika. Później postaram się zrobić foto tych czujników i przesłać je tutaj.

lutek
lutek
  25 marca 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: Rozchodzi mi się o to czy można w jakiś sposób podłączyć ten kabel przy którym znajduje się wtyczka do zapalniczki do biegu wstecznego , aby cały zestaw nie musiał być podłączony cały czas do zapalniczki , tylko po prostu włączał się po wbiciu biegu wstecznego

Wepnij się w tylną lampę albo jeśli masz wsteczne światło zabezpieczone oddzielnie to wepnij się pod bezpiecznik i po krzyku
PiesekLeszek1
PiesekLeszek1
  25 marca 2010

Okay ;) za robotę wezmę się jutro i zdam wam relację czy wasze porady się sprawdziły. Za wszystkie serdecznie dziękuję.

Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.