ziomekthx
ziomekthx
  24 marca 2010 (pierwszy post)

Witam chciałbym podpiąć sobie ringi tak jak jest to pokazane tutaj http://www.youtube.com/watch?v=gwgYvEu7atY dokładnie chodzi mi o ten efekt przy zamykaniu i otwieraniu samochodu z pilota. Same ringi mam już podłączone pod światła postojowe. Wiem tylko tyle ze trzeba je teraz podłączyć pod oświetlenie wnętrza i wstawić tam diodę prostownicza żeby nie zapalało mi się światło w środku gdy zapale światła postojowe. Wiecie może jak mam to wszystko podłączyć ?

KORARM
KORARM
  25 marca 2010

Świetnie to wygląda :)
Potrzebujesz diod prostowniczych co najmniej 2 do twojego dzieła
http://images22.fotosik.pl/181/cff9b40a07b6939e.jpg
Tak to wygląda jak będziesz kupował to kup 10 cio amperowe.
Być może jakiś przekaźnik bezpiecznik.
Zrób tak jak Tobie napisze a narysuje Tobie wszystko za szczegółami!
W twoim Aucie jeszcze nie wiem jak wyglada zasilanie lampki tej pod schowkiem w aucie?
Oczywiście żeby zapalić lampke która zapala się po otwarciu z pilota auta potrzeba dwóch biegunów dodatniego i ujemnego.
czyli jeden jest cały czas a drugi się pojawia jak ma się zapalić lampka.
http://images49.fotosik.pl/277/f0ed441e5b8df762.jpg
Lukni to i sprawdz jak jest u ciebie

ziomekthx
ziomekthx
  26 marca 2010

Dzieki kolego. o prawda jeszcze tego nie sprawdzałem ale dostałem tez taki schemat.
http://img135.imageshack.us/img135/9098/schematz.jpg napisała ta osoba ze działa, ale mam jeszcze jedno pytanie. Czy zamiast 2 diod mozna wstawic 1 przed tym rozwidleniem. Ta dioda 1 A i jak wspominałem wyzej działa wiec chyba nie trzeba 10 A

KORARM
KORARM
  26 marca 2010

Z tego schematu wynika jak byś miał sterowanie plusem w lampce wewnętrznej.
Jeśli chodzi o diody to 10 A jest moze 50 groszy droższa a masz pewność, ze nie będzie się grzała jeśli podłączysz 1A i przepuścisz przez nią nie cały Amper to oczywiście wytrzyma ale jeśli zawiniesz ją razem z instalacją to może się przypiec.
Dlatego zastosował bym 10A i z tego powodu też, ze jeśli czasami zdaży się zwarcie to bezpiecznik ci wywali a dioda będzia cała jeśli zastosujesz diode 1 A to na bank po niej a to w przyszłości oszczędzić moze wiele problemów z szukaniem co jest grane.
poza tym w tym ten schemat jest kompletnie nie udany bo zapali Tobie wszystkie lampy postojowe dookoła pojazdu a tu chodzi o ringi tylko.
I jeszcze w tym przypadku niestety przez diody płynie prąd na zasilanie żarówek postojowych więc jeśli osoba która pisała Tobie, ze 1 A dioda mu wytrzymuje to pewnie ma wszystkie zarówki diodowe w przeciwnym przypadku nie wytrzyma!

Konto usunięte
Konto usunięte: Czy zamiast 2 diod mozna wstawic 1 przed tym rozwidleniem.

Jeśli tak zrobisz to jak najbardziej będzie to działało Tylko zauważ, ze w aucie masz osobny bezpiecznik na prawye i lewe światło postojowe jeśli zastosujesz tylko jedną diode to zrobisz tak, ze oby dwa bezpieczniki razem będą zasilać wszystkie światła.
Podsumowując
Sprawdź tą lampke i na twoim miejscu podłączył bym po mojemu to nie będziesz miał problemów nie potrzebnych a wiem co mówie!
ziomekthx
ziomekthx
  27 marca 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: poza tym w tym ten schemat jest kompletnie nie udany bo zapali Tobie wszystkie lampy postojowe dookoła pojazdu a tu chodzi o ringi tylko.


Przednie światła postojowe ma wyciagniete a w ich miejsce mam własnie te ringi. Dlaczego pisze ze zapala sie wszystkie w koło jesli wpinam sie tylko w przednie ? Dzie pisałem do trgo Kolesia jest on juz po tym zabiegu i napisal mi ze wszystko ładnie smiga
KORARM
KORARM
  27 marca 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: Dlaczego pisze ze zapala sie wszystkie w koło jesli wpinam sie tylko w przednie ?

ponieważ tylne są przewodami połączone z przednimi podaj prąd na krótko do przednich to się przekonasz.
ziomekthx
ziomekthx
  28 marca 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: ziomekthx:Dlaczego pisze ze zapala sie wszystkie w koło jesli wpinam sie tylko w przednie ? ponieważ tylne są przewodami połączone z przednimi podaj prąd na krótko do przednich to się przekonasz.

no tak przeciez jak sie zapala swiatła to zapalaja sie wszystkie, ale to nic głownie chodzi mi o to zeby podczas otwierania auta z kluczyka zapalały mi sie ringi
ziomekthx
ziomekthx
  28 marca 2010

a jest mozliwośc podłaczenia tego w taki sposób zeby nie zapalały sie przy tym tylne lampy ?

KORARM
KORARM
  28 marca 2010

Oczywiście jak tylko wejde na kompa to ci narysuje schemat tylko narazie uniwersalny dla każdego rodzaju sterowania lampki a jak bedziesz robil to sobie sprawdzisz

KORARM
KORARM
  28 marca 2010

Ok narysowałem
Bezpiecznik myśle, ze 5 Amperowy ci wystarczy
Jak będziesz podłączał to zwróć uwage jak podłączyć diody
Nie jest to obojętnie jak!
Przekaźnik uniwersalny 12V też dostaniesz w każdym sklepie elektrycznym
Kup taki co ma tak samo nóżki ułożone jak ten co tu zastosowałem
W przeciwnym wypadku jeszcze raz narysuje jak wkleisz zdjęcie jego.
http://images43.fotosik.pl/277/39ef3a6c6d578161.jpg
A tu link do schematu Powodzenia

ziomekthx
ziomekthx
  29 marca 2010

Dzieki za schemat ale wczoraj podpiołem rinki bez diod zeby sprawdzic czy po otwarcu z pilota zapalaja sie tylne lampy. dodam ze zamontowałem to tak jak na schemacie który umiesciłem wyzej no i tylne lampy sie nie zapalaja.

KORARM
KORARM
  29 marca 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: Dzieki za schemat ale wczoraj podpiołem rinki bez diod zeby sprawdzic czy po otwarcu z pilota zapalaja sie tylne lampy. dodam ze zamontowałem to tak jak na schemacie który umiesciłem wyzej no i tylne lampy sie nie zapalaja.

No nie wiem jak to zrobiłeś ale na schemacie wyżej miałeś diody.
ziomekthx
ziomekthx
  29 marca 2010

Dziś po całej operacji razem z diodami zamontowałem je wedłóg mojego schematu i wszystko jest tak jak miało być. Ringi zapalaja sie po nacisnieciu przycisku otwierania na pilocie a tylne swiatła sie nie zapalają.

KORARM
KORARM
  29 marca 2010

No to git . .

Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.