sorprentende
sorprentende
  19 marca 2010 (pierwszy post)

Mam angielskie prawko B i chciałbym zrobić dodatkowo na przyczepe E , ale w Polsce . Dzwoniłem do instruktora w z mojego rodzinnego miasta i sam nie wiedział co się w takiej sytuacji robi ale obiecał że się postara .
Jak myślicie jak rozwiązać ten problemik ?
Muszę wymieniać prawko na pl ( lepsze na jazde po UE jest ang ) ?

a tak ogolnie to na E juz trzeba wykładać ok 1100 pln
kiedyś za 50 zl się zdawało :niee:

whitestok
whitestok
  19 marca 2010

Oczywiste, że w takiej sytuacji musiałbyś wymienić prawo jazdy na polskie tylko jest jedno ALE: w polsce urzędnicy często nie chcą uznawać prawka brytyjskiego i mówią, że nie da się wymienić i musiałbyś w polsce robić od początku B (po prostu polskie urzędy nie są doinformowane lub po prostu interpretują prawo tak jak im się to podoba). Wiem, że jest to pojeebane no ale nic nie poradzisz...poza tym dlaczego nie zrobisz tego E w UK?

sorprentende
sorprentende
  19 marca 2010

zrobie to E u nas i wezme zaświadczenie/ certyfikat do UK i tam mi wymienią B na B+E
Juz się dowiedziałem .

whitestok
whitestok
  19 marca 2010
Konto usunięte
Konto usunięte:

nie będziesz musiał wymieniać prawka na polskie?
sorprentende
sorprentende
  19 marca 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: nie będziesz musiał wymieniać prawka na polskie?


instruktor twierdzi że nie .

jak tak to się wkurze w końcu to Unia Europejska
u nas wszystko możliwe :nie:

dzięki za rade :ziober:
whitestok
whitestok
  19 marca 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: instruktor twierdzi że nie .

dlatego, że według prawa tak być powinno ale niestety nie wszystkie urzędy są odpowiednio doinformowane :)

powodzenia, pozdro.
RomeoEdition
RomeoEdition
  20 marca 2010

Normalnie te prawo jazdy tłumaczysz na polskie. Mo normy UE. Czyli je ważne tyz w polsce i przyczepa se tyz mogesz bezproblemu robic

whitestok
whitestok
  20 marca 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: Normalnie te prawo jazdy tłumaczysz na polskie. Mo normy UE.

Tylko gdyby w polsce to było takie proste... poza tym proponuję czytać wszystko zanim coś dopiszesz. Aaaa i jeszcze jedno: TU SIĘ PISZE, NIE GODO!
Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.