chicel2009
chicel2009
  17 marca 2010 (pierwszy post)

witam, zauważyłem że po zimie wycieka mi olej sam nie wiem skąd bo nie znam się ale gdzieś od spodu chyba z silnika...
ale żeby nie wymieniać uszczelki (brak pieniędzy itp) chciałbym tą uszczelkę zakleić może jakimś klejem żeby mi nie kapało są jakieś "plasteliny" do tego itp ?

folkemon
folkemon
  17 marca 2010

a skąd wiesz, że uszczelka? Może kapie z miski olejowe, bo masz w niej dziurkę.

ZX7RxNINJA
ZX7RxNINJA
  17 marca 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: witam, zauważyłem że po zimie wycieka mi olej sam nie wiem skąd bo nie znam się ale gdzieś od spodu chyba z silnika... ale żeby nie wymieniać uszczelki (brak pieniędzy itp) chciałbym tą uszczelkę zakleić może jakimś klejem żeby mi nie kapało są jakieś "plasteliny" do tego itp ?


nie ma takich, jak masz samochod to musisz miec i na naprawde... zobacz moze z miski kapie albo spod uszczelki miski, koszt wymiany nie jest duży...
ZX7RxNINJA
ZX7RxNINJA
  17 marca 2010

naprawe*.....

chicel2009
chicel2009
  17 marca 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: a skąd wiesz, że uszczelka? Może kapie z miski olejowe, bo masz w niej dziurkę.

z uszczelki bo widać, a ile może kosztować wymiana uszczelki ?
KORARM
KORARM
  17 marca 2010

jeśli nie kapie Tobie to tak, zeby nie było zaraz oleju (czyli poci się) to możesz narazie sobie to podarować.
Tym bardziej, ze nie wiesz z kąd leci a to trzeba najpierw stwierdzić zanim weźniesz się za robote.
Nie wiem ile może kosztować. zależy co będzie.
Jeśli chodzi o kleje to nie ma nic takiego jedynie jest silicon
Zwany płynną uszczelką.
Czyli ta sama robota, bo i tak trzeba element zdemontować.
A czy zrobić na normalną uszczelke czy na płynną to mechanik musi wiedzieć i sam nie kombinuj bo to jest dość precyzyjna robota i trzeba troszke mieć pojęcie.

kkryha07
kkryha07
  17 marca 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: zauważyłem że po zimie wycieka mi olej


Konto usunięte
Konto usunięte: chyba z silnika


To chyba logiczne he he :D
Najpierw musisz zlokalizować źródło wycieku, od razu powiem że rzadko cieknie z pod michy
Wyczyść powierzchnie zarzygana olejem :) zrób ze 100 km wtedy łatwiej będzie znaleźć wyciek.
A tak to nie ma co gdybać
KORARM
KORARM
  17 marca 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: chicel2009: chyba z silnika To chyba logiczne he he :D

Moze jeszcze z głowy
Bez urazy dla autora tematu
Ale skrzynia biegów też jest
Wspomaganie może?
Raczej silnik ale wszystko możliwe
chicel2009
chicel2009
  18 marca 2010

no sam nie wiem gdybym wiedział co znajduje się tam to bym powiedział bo ja wiem skąd to leci...
to jest siedząc za kierownicą w po lewej stronie pod pedałem sprzęgła :) może taka lokalizacja wam pomoże co tam się znajduje

kkryha07
kkryha07
  18 marca 2010

To być może ze skrzyni
Zrób zdjęcie i pokaż te zjawisko :D

chicel2009
chicel2009
  18 marca 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: Zrób zdjęcie i pokaż te zjawisko :D

uu zanim to zrobię to temat już będzie dawno zamknięty :)
no wszystko możliwe że z skrzyni biegów hehe
Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.