tomotdr
tomotdr
  17 lutego 2010 (pierwszy post)

siemka, mam problem z automatyczną skrzynią biegów w bmw e34 2.5 tds 95r, a mianowicie jak wrzuce na postoju D i trzymam na hamulcu auto szarpie i jakby chciało jechać do przodu. Dolałem oleju bo brakowało z pół litra ale nadal szarpie, miał ktoś podobny problem? Dodam że podczaz jazdy wszystko jest ok zmienia biegi, nie szarpie

tomotdr
tomotdr
  17 lutego 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: podczaz

*podczas :D
karmil007
karmil007
  17 lutego 2010

filter bedzie zawalony

KORARM
KORARM
  17 lutego 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: jak wrzuce na postoju D i trzymam na hamulcu auto szarpie i jakby chciało jechać do przodu

To normalne, ze auto chce jechać do przodu w takiej sytuacji tylko nie jedzie bo trzymasz hamulec.
Tylko nie rozumiem jak szarpie?
to jedzie wtedy czy stoi?
bo jak nie trzymasz hamulca to jedzie?
i jak nie trzymasz hamulca to szarpie?
jokej84
jokej84
  18 lutego 2010

Nie wiem jak jest w bmw ale np mercedes w124 miał do skrzyni biegów podłączone podciśnienie od pompy paliwa oraz linkę do gazu żeby skrzynia wiedziała jak mocno się naciska pedał. Tą linką można regulować trochę działanie owej automatycznej skrzyni biegów poprzez nie właściwy naciąg linki asb może myśleć że pedał jest ciągle wciśnięty w podłogę i dlatego szarpie w mercedesie ale jak jest w bmw nie wiem. Jakiego koloru kolega ma olej w skrzyni biegów, powinien być wiśniowego oraz być przejżysty.
Jak sprawdzałeś poziom oleju ?

tomotdr
tomotdr
  18 lutego 2010

chyba raczej nie normalne bo wcześniej nic sie nie działo jak wrzuciłem D na hamulcu ;]
chodzi o to że auto jak stoi w miejscu na D to szarpie jakby całą budą do przodu :D

tomotdr
tomotdr
  18 lutego 2010

kolor oleju tak jak piszesz taki wiśniowy, a poziom sprawdzałem na rozgrzanym silniku, odkręciłem taki duży imbus pod spodem i dolałem póki się nie zaczęło przelewać

KORARM
KORARM
  18 lutego 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: chyba raczej nie normalne bo wcześniej nic sie nie działo jak wrzuciłem D na hamulcu ;] chodzi o to że auto jak stoi w miejscu na D to szarpie jakby całą budą do przodu :D

No nadal nie wiem bo sie tobie dzieje? Silnik ci nie równo chodźi? Buda sie trzęsie? Co tobie szarpie? Ustal jaką jest sytuacja i bo rozumiesz przez to szarpie a moze jakis dźwięk słyszysz czy co?
tomotdr
tomotdr
  18 lutego 2010

no obroty troche spadają równo z tym szarpaniem, kurde nie wiem jak to wytłumaczyć :D
jak np w aucie z przednim napędem zaciągniesz ręczny i chcesz ruszyć czy jakoś tak ;p to auto jakby chciało jechać ale stoi w miejscu :D

tomotdr
tomotdr
  18 lutego 2010

i nie mówie tu o paleniu gumy xD

KORARM
KORARM
  18 lutego 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: no obroty troche spadają równo z tym szarpaniem

dobra już wiem o co chodzi.
nie rozłączałeś ostatnio akumulatora?
Jeśli tak to skrzynia musi się nauczyć wszystkiego i z czasem ci to przejdzie.
Jeśli nie to diagnoza komputerem coś więcej nam powie. lub po prostu wymiana oleju może pomoże lecz jak nie był wymieniany nagdy to może się to skończyć remontem całej skrzyni!!!
tomotdr
tomotdr
  20 lutego 2010

a no rozłączałem, tylko to już ze 3 tygodnie temu no i gdzieś tak wtedy chyba zaczęło szarpać nie pamiętam dokładnie. Był kiedyś wymieniany, niedługo mam zamiar wymienić. A jest tam jakiś filtr?

KORARM
KORARM
  20 lutego 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: a no rozłączałem, tylko to już ze 3 tygodnie temu no i gdzieś tak wtedy chyba zaczęło szarpać

nie wiem ile kilometrów musisz zeobić, żeby nauczyć skrzynie.
A nie masz czasami podwyższonych obrotów troszke?
Zobacz jeszcze co się dzieje z tym D jak zrobisz taz z wyłaczonymi wszystkimi akcesoriami tzn. światła, klima lampa podsófitowa wszystko na raz.

Konto usunięte
Konto usunięte: A jest tam jakiś filtr?

coś tu znalazłem
http://www.motoallegro.pl/item904333634_filtr_oleju_skrzyni_automatycznej_opel_bmw_3_5.html
Tylko wymiana tu nie będzie za szybka to jest gdzieś po odkręceniu miski raczej.
ale jeszcze ci coś wyśle zaras
Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.