gsgwsg
gsgwsg
  14 lutego 2010 (pierwszy post)

witam mam pytanie wlasnie darowalem szwagrowi 50% auta jest to auto opel astra 1993r. i mam pytanie czy trzeba to zglaszac do urzedu skarbowego i czy bede musial zaplacic za to podatek od darowizny prosze o pomoc

KORARM
KORARM
  14 lutego 2010

luknij tu
http://www.fotka.pl/forum/read.php?f=20&t=341806
Lutek tu napisał o co chodzi w tym
Tylko nie wiem jak jest ze szfagrem najlepiej zadzwonić do urzędu i zapytać dokładnie

chicel2009
chicel2009
  14 lutego 2010

no a na umowie kupna sprzedaży masz wpisanego tego szwagra ?
ja jak kupowałem samochód to już na umowie kupna sprzedaży wpisałem współwłaściciela, poszedłem do skarbówki zapłaciłem odpowiednią kwotę i potem do rejestracji i tyle nic więcej nie trzeba, jedynie przy ubezpieczeniu będą dowiadywać się czy współwłaściciel ma zniżki ale to już jest zadanie ubezpieczalni.

A Ty w skarbówce zapłacisz około 100zł :)

chicel2009
chicel2009
  14 lutego 2010

aha ale teraz mi się przypomniało... podatek płaci zawsze odbiorca tak jak np dajesz komuś dom czy ziemię to ten co dostaje musi się zgłosić że dostał np coś warte 300tys PLN i od tego musisz ileś tam procent oddać

gsgwsg
gsgwsg
  14 lutego 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: aha ale teraz mi się przypomniało... podatek płaci zawsze odbiorca tak jak np dajesz komuś dom czy ziemię to ten co dostaje musi się zgłosić że dostał np coś warte 300tys PLN i od tego musisz ileś tam procent oddać

a moge ja to wszystko sam zalatwic ?? bo szwagier jest za granica
chicel2009
chicel2009
  14 lutego 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: a moge ja to wszystko sam zalatwic ?? bo szwagier jest za granica

oczywiście że możesz tylko do rejestracji samochodu jeśli znasz się w urzędzie to dadzą Ci pełnomocnctwo które Twój szwagier musi wypełnić i tam im doniesiesz potem masz na to powiedzmy dwa tygodnie.
no i do ubezpieczenia samochodu potrzebna jest jego polisa i wszelkie dane no i jego podpis ale to możesz isć z kimś z rodziny żeby się za niego podpisał, ja wszystko załatwiłem bez obecności współwłaściciela
gsgwsg
gsgwsg
  14 lutego 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: ubezpieczenia

to znaczy polise mam na auto razem z nim na niej jestem ..... chodzi mi o to czy jak pojade do urzedu skarbowego czy wszystko sam moge zalatwic i z rejestracja tez jak napisze mi upowaznienie ??
chicel2009
chicel2009
  14 lutego 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: hodzi mi o to czy jak pojade do urzedu skarbowego czy wszystko sam moge zalatwic

tam sam, jeśli współwłaściciel jest na umowie kupna sprzedaży :)

Konto usunięte
Konto usunięte: i z rejestracja tez jak napisze mi upowaznienie ??


tak tylko najlepiej weź z urządu takie upoważnienie bo na to jest konkretny wzór
PadakaBJJ
PadakaBJJ
  14 lutego 2010
http://www.gangsters.pl/index.php?polec=57724
chicel
chicel
  14 lutego 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: http://www.gangsters.pl/index.php?polec=57724

regulamin proszę poczytać :)
Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.