shinu
shinu
  3 lutego 2010 (pierwszy post)

Jedziesz na przedląd swoim autkiem na które zbierałeś kilka lat lub jeszcze je spłacasz. Diagnosta np widzi wyciek oleju (nic nadzwyczajnego nawet w 2-3 lletnich) albo akurat siadł ci kolektor (potrafi po 2 latach) i _upa. Dostajesz adnotacje złom i masz go oddać do stacji demontażu która go ma rozebrać . Już przegłosowane, teraz ruch prezydenta

Wiecej na klik

I co o tym myslicie?

Kejv
Kejv
  3 lutego 2010

ja tam mam badania bez auta, z samym dowodem ide...
więc: mam wyyebane na to :]

KORARM
KORARM
  3 lutego 2010

Dodam tylko, ze normy spalin i bezpieczeństwa są zawsze były zawsze w przepisach.
I jak zwykle są coraz bardziej rygorystyczne.
Nie wieże w to, ze zaraz każde auto będzie rozbierane. dotyczyć będzie to starych gówien które od dawna powinny być na złomie.
Co do tego, ze trzeba oddać takie auto to nie powinni tak tego robić.
przecież każde auto można naprawić czy wymienić katalizator jak nie spełnia norm.
Tylko czy to się opłaca? pewnie nie zawsze...

paula89202
paula89202
  3 lutego 2010

w Polsce ten przepis nie przejdzie panowie:) co piąte autko po przeglądzie nie spełnia norm

shinu
shinu
  3 lutego 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: Co do tego, ze trzeba oddać takie auto to nie powinni tak tego robić. przecież każde auto można naprawić czy wymienić katalizator jak nie spełnia norm. Tylko czy to się opłaca? pewnie nie zawsze...

niektorzy darza swoje autka jakims sentymentem, i nawet jesli by sie nie oplacalo to wola i tak w niego wpakowac. Wg mnie taka postawa Panstwa wobec ludzi jest troche bardzo nie na miejscu, rozumiem ze chca naszego dobra i bla bla bla ale zabieranie nam prawa glosu w sprawie i decydowanie za nas co bedzie z autkiem jest wrecz ku#@%#
KORARM
KORARM
  3 lutego 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: decydowanie za nas co bedzie z autkiem jest wrecz ku#@%#

No właśnie to, ze auto ma być sprawne to ok ale przecież każdy katalizator się kiedyś wypali czy inna żecz i wtedy nie ma tych norm i to właściciel powinien decydować co robić, naprawiać czy do piachu go
folkemon
folkemon
  3 lutego 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: I co o tym myslicie?

głupota, ponieważ tak jak piszesz coś może się zepsuć tuż przed badaniem i co? Auto przepada? Jakaś paranoja.

Obecnie jak auto nie spełnia wymagań to należy je naprawić i wrócić na przegląd - to jest logiczne rozwiązanie.

Problem leży jednak w pobłażliwych diagnostach i łapówkarstwie. Powinno się solidniej kontrolować samochody i nie wbijać przeglądu tak długo, aż auto nie będzie sprawne. A kierowania auta na złom, bo coś jest popsute to głupota i chamówa.
javor86
javor86
  3 lutego 2010

To chyba trzeba by jeszcze wprowadzić po kilku policjantów na każdej stacji żeby to przeszło. Czy taki diagnosta miałby odwagę wystawić ludziom opinię o złomowaniu ich aut wartych np 50tyś? niejeden by mu obił facjate albo i gorzej. Myślę że jeśli to przejdzie to albo nic się w przeglądach nie zmieni i będzie po staremu albo sprytny polak znajdzie wiele sposobów żeby to obejść :)

whitestok
whitestok
  4 lutego 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: Myślę że jeśli to przejdzie to albo nic się w przeglądach nie zmieni i będzie po staremu albo sprytny polak znajdzie wiele sposobów żeby to obejść :)

zgadzam się...poza tym im bardziej politycy wydziwiają tym bardziej Polacy kombinują i bardzo dobrze Polakom to wychodzi...
ZX7RxNINJA
ZX7RxNINJA
  4 lutego 2010

ja bym wyzamykał wszystkich EKOLOGÓW zasranych!!!

NuTiiiiii
Reputacja: -1080 | BluzgometrTM: 51
NuTiiiiii
  4 lutego 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: co piąte autko po przeglądzie nie spełnia norm

Dokładnie każdy idzie z dowodem i mam tam w środeczku dodatkowe 20zł i takie wałki przechodzą.
A później taki gruchot z 85r wbija się w nowe fury i płacze, że nie ma zza co spłacić szkody.
Żenua

Ballantines rzeźbi to wspaniałe ciało :ziober2:
Oglądanie meczów to nie tylko rozrywka, ale wręcz terapia. Futbol pozwala oswoić i uwolnić emocje - agresję, frustrację i smutek :pilka:

JustOneMati
JustOneMati
  4 lutego 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: w Polsce ten przepis nie przejdzie panowie:) co piąte autko po przeglądzie nie spełnia norm

jak juz piszesz glupoty to zaznacz ze to twoje chore przemyslenia.

pozatym chyba w waszym zakresie lezy to by samochod byl sprawny, a wycieki w 2 latkach ? moze francuzy xD
BolekPce
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 8
BolekPce
  4 lutego 2010

Wszystko da sie naprawic skladaja z 3 aut jedno i to powinni wyj...bac z drogi a wy piszecie o jakis bzdetnych wyciekach oleju. Jak ktos chce jezdzic i zyc to dba o stan pojazdu

Kejv
Kejv
  4 lutego 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: a wycieki w 2 latkach ? moze francuzy xD

burak i tyle...
miałeś kiedys francuza ze tak piszesz ? nie miałes to japa koniu i do stada...
WujekBeton
WujekBeton
  4 lutego 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: miałeś kiedys francuza ze tak piszesz ? nie miałes to japa koniu i do stada...

właściciel francuza się trafił :mrgreen: za często tu nie zaglądaj, bo raczej o peugeot'ach to wiele tu nie usłyszysz

Konto usunięte
Konto usunięte: burak

Konto usunięte
Konto usunięte: japa koniu

:zonk:nieładnie:zonk:
Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.