tomotdr
tomotdr
  30 stycznia 2010 (pierwszy post)

siema zamierzam kupić taki zestaw http://www.allegro.pl/item890774303_jbl_gt5_12_gt5_a402_zestawaktywny1100w_wroclaw.html ten wzmacniacz da rade dla tej skrzyni, bo piszą że skrzynia ma 275W rms a wzmacniacz po zmostkowaniu 120W to jak to w koncu jest, wzmacniacz da radę? Na aukcji niby pisze ze jest on dedykowany dla tej skrzyni ale nigdy nic nie wiadomo :D Jaka firma produkuje najlepszy sprzęt car audio? Blaupunkt ma dobry sprzęt?

KORARM
KORARM
  31 stycznia 2010
Kuba22KRK
Kuba22KRK: Znając życie, kiedy będziesz pędził suba mającego 300 RMS wzmakiem podającym 100 czy 300, to jedyną róznica dla ciebie będzie jego głośność. Brawo.

Jeśli tak zrobisz to odbije się to na lepszej jakości dźwięku.
Napisze może pełnym zdaniem, żeby wszyscy zrozumieli.
Jeśli podłączysz głośnik 300W do wzmacniacza 100W to Będzie on dobrze grał.
na pewno lepiej jak byś do tego podłączył głośnik 100W.
Jest jedna zasada odnośnie audio.
Jeśli chcesz czysty dźwięk to nie podłączasz maxymalnej mocy do danego głośnika, wówczas uzyskasz tylko szumy i słychać jak głośnik już "wysiada" od nadmiaru mocy.
Jak chcesz zrobić dobrze to oczywiście możesz dać Wzmacniacz 300W i głośnik 300W Tylko dobrze go wyregulować.
Lub głośnik 600W a wzmacniacz 300W i Będzie jeszcze lepiej.
Więc moja rada troche nabierz doświadczenia z car-audio zanim zaczniesz bzdury wypisywać na forum.

Kuba22KRK
Kuba22KRK: javor86 jakie ty chłopie głupoty piszesz

No przeczytaj swoje posty lepiej.

Konto usunięte
Konto usunięte: JBL to bardzo dobra firma


Kuba22KRK
Kuba22KRK: Tani JBL to szmelc


Konto usunięte
Konto usunięte: Sony ma dobre skrzynie

Co do firm to mówie wam, ze cały czas się prześcigają w tym i są różne modele które grają inaczej. najlepiej po prostu pojechać do sklepu i posłuchać mniej więcej.
Osobiście nie podoba mi się płytki bas skrzyni sony co nie znaczy, ze ona źle gra po prostu każdy ma inne ucho.
Najlepsza skrzynia jaką słuchałem to była własnej roboty z głośnikiem pioneer
chodzi tutaj o jakość głębokiego basu.

Kuba22KRK
Kuba22KRK: już nie chce mi się punktować głupot, które wypisujesz

Wydaje mi się, ze już nie masz co wymyślać.
Nara
KORARM
KORARM
  31 stycznia 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: każdy wybiera swoją markę

No dokładnie tak jest.
javor86
javor86
  31 stycznia 2010

Ok wybaczam ci, twoją niewiedze też :) Może zaopatrz się w jakąś książkę o elektroakustyce albo chociaż pogooglaj trochę :)

chceidam
chceidam
  31 stycznia 2010

Zacznijmy od tego, że aby głośnik grał prawidłowo to musisz mu dac delikatny zapas mocy ze wzmacniacza i np głośnik 300rms to dajesz wzmaka np 350rms. I nie mówcie, ze spali głośnik, bo od tego jest gain we wzmacniaczu który słuzy do jego regulacji. przy mniejszej mocy wzmacniacza głośnik zagra, ale jak nie wyregulujesz to będą przestery i po pewnym czasie głośnik szlag trafi :)
Tyle odemnie.

javor86
javor86
  31 stycznia 2010

tak jak piszesz jest gain więc o jakich przesterach mówisz? regulujesz tak żeby przesterowania nie było i wszystko jest prawidłowo. tak rozumując wbrew pozorom łatwiej spalić głośnik słabszym wzmacniaczem bo po przesterowaniu powstaje na wyjściu sygnał kwadratowy szkodliwy dla głośnika, ale kto normalny słucha przesterowanego dźwięku? trzeba by być na wpół głuchym żeby uszy to zniosły :)

KORARM
KORARM
  31 stycznia 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: bo po przesterowaniu powstaje na wyjściu sygnał kwadratowy szkodliwy dla głośnika

A przed przesterowaniem niby jaki jest?
Poza tym rozumiesz co chceidam mówi?
Ja bym mu napisał

"Nie wiesz co mówić to mów nie wyraźnie"
KORARM
KORARM
  31 stycznia 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: bo po przesterowaniu powstaje na wyjściu sygnał kwadratowy

Nie wgłębiałem się oscyloskopem co tam powstaje ale zawsze myślałem, ze sygnał jest taki sam tylko o słabszym napięciu a linia wykresu taka sama.
chyba, ze się myle to mnie popraw
Corradolicious
Corradolicious
  1 lutego 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: głośnik 300rms

a od kiedy glosnik ma moc?
KORARM
KORARM
  1 lutego 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: a od kiedy glosnik ma moc?

od dzisiaj:lol:
jemu chodzi o maxymalną moc wejściową
Przecież wiadomo, ze "głośnik nie ma mocy"
Tak samo moglibyśmy dyskutować o żarówkach przecież żarówka nie ma mocy jest tylko odbiornikiem a jednak są 100 watowe 60 watowe
itd.
Kuba22KRK
Posty: 44 (po ~309 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 3
Kuba22KRK
  1 lutego 2010

To ja was jednak zostawię w waszym świecie, a zainteresowanych poprawnym graniem zapraszam na fora poświęcone temu zagadnieniu. Jezu.

javor86
javor86
  1 lutego 2010

KORARM: normalnie na wyjściu wzmacniacza masz sygnał o przebiegu sinusoidalnym o ile taki mu podasz na wejściu, im mocniej go przesterujesz będzie się zmieniał w przebieg kwadratowy i jest on większym obciążeniem dla głośnika.
Corradolicious: I tak i nie, wejdź chociażby na wikipedie, wpisz moc i przeczytaj kilka razy definicję - powoli i ze zrozumieniem.

mayday777
mayday777
  3 lutego 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: Corradolicious

:piwo::piwo::piwo:
a wracajac do tematu:

echh dzieciaki... za CA sie bierzecie... poczytajcie troche moze najpierw na jakis forach...
KORARM
KORARM
  3 lutego 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: a wracajac do tematu:

Ciebie tu jeszcze nie było więc nie masz gdzie wrócić.
Wracaj lepiej na fotkowy czat :cenzura:
tomotdr
tomotdr
  3 lutego 2010

dobra kupiłem ten drugi zestaw z JBL-em, i co? jak dla mnie wystarczająco, choć na początku było słabo ale wywaliłem ten metal za podłokietnikiem, odwróciłem skrzynie głośnikiem w strone kabiny tak jak pisał javor86, poustawiałem coś w radiu :D i gitara ;] o niebo lepiej ;p jak narazie mi wystarczy a jak się znudzi to ojczymowi sprzedam za tyle co kupiłem do busa bo już chciał :DDDD i dozbieram na coś mocniejszego, ale mówie narazie mi pasuje i jestem zadowolony z zakupu

Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.