tomotdr
tomotdr
  22 stycznia 2010 (pierwszy post)

Elo
mam pytanko polerował ktoś z was może alufelgi? Bo mam taki zamiar tylko nie wiem jak to jest później z czyszczeniem. Po jakim czasie mniej więcej trzeba je później znowu polerować, czy można np je zalakierować i efekt będzie taki sam?

KORARM
KORARM
  22 stycznia 2010

Jakość powierzchni po polerowaniu zależy od materiału z jakiego wykonana jest felga.

Polerowanie to bardzo fajna sprawa tylko po polerce trzeba polakierować bezbarwnym lakierem i co jakiś czas odnowić ten lakier, ponieważ jak to bezbarwny nie jest zbyt trwały.
chyba, ze nie masz co robić to co chwile będziesz czyścił felgi wtedy nawed nie musisz lakierować to utrzymasz felgi tak, zeby nie zaśniedziały.

Konto usunięte
Konto usunięte: czy można np je zalakierować i efekt będzie taki sam?

tego nie wiem ale zależy chyba od felgi ale jak chcesz zrobić na lustro to musisz mieć felge z dobrego materiału i dobrze spolerować a lakierem tego nie uzyskasz.
po prostu wszystko zależy jak chcesz, żeby to wyglądało.
goldshaker
goldshaker
  22 stycznia 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: mam pytanko polerował ktoś z was może alufelgi?

rozumiesz że masz gładką alufelgę

Konto usunięte
Konto usunięte: Po jakim czasie mniej więcej trzeba je później znowu polerować

jak będziesz przecierał co jakiś czas to na trochę czasu starczy
AkaDwa
AkaDwa
  22 stycznia 2010

W sumie główne powiedziane, to konkret:
220-500-800-1000-1500-2000-2500 dobry krążek, autosol i powinno być ładnie..
(na wodzie oczywiście).

tomotdr
tomotdr
  23 stycznia 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: po polerce trzeba polakierować bezbarwnym lakierem i co jakiś czas odnowić ten lakier

no właśnie o to mi chodziło, a lakier bedzie się dobrze trzymał wypolerowanego aluminium?
z jakiego materiału to nie wiem :D oryginalne BMW
KORARM
KORARM
  23 stycznia 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: no właśnie o to mi chodziło, a lakier bedzie się dobrze trzymał wypolerowanego aluminium?

wypolerowanego lepiej się trzyma chodzi o sam lakier to, ze jest bezbarwny to traci troche na jakości i trzeba go odnawiać bo jak by był jakiegoś koloru to latami trzyma.
A jeśli chodzi o odnawianie lakieru to przy narmalnym użytkowaniu minimum raz do roku od nowa trzeba lakierować.
MiSZgtv
MiSZgtv
  23 stycznia 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: no właśnie o to mi chodziło, a lakier bedzie się dobrze trzymał wypolerowanego aluminium? z jakiego materiału to nie wiem :D oryginalne BMW

Pokaż jakie felgi chcesz polerować.
Jak coś tutaj masz listę felg BMW http://felgenkatalog.auto-treff.com/
Bo właśnie ja przymierzam się do nauki polerki, a felgi na jakich będę się uczył to Styling 16. I przyznam, że ciekawy temat chętnie poczytam:)
tomotdr
tomotdr
  23 stycznia 2010

no ja właśnie chcę Styling 16 :D mam 5 sztuk to na jednej moge ćwiczyć jak fajnie wyjdzie to wszystkie polece

KORARM
KORARM
  23 stycznia 2010

moim zdaniem jak oddacie felgi do firmy która się tym zajmuje to nie wiele to drożej wyjdzie (pasty polerskie są drogie) a będzie to dokładniej zrobione.
Wiem coś o tym bo pomagałem kumplowi kiedyś i powiem, ze w 2 osoby to cały dzień można na jedną felge stracić a co maszyna zrobi to człowiek nie jest w stanie tak dokładnie dojechać każdego szczegółu.

MiSZgtv
MiSZgtv
  23 stycznia 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: no ja właśnie chcę Styling 16 :D mam 5 sztuk to na jednej moge ćwiczyć jak fajnie wyjdzie to wszystkie polece

hahahah też mam 5 sztuk i na 1 będę trenować:D jak skończysz wyślij mi na pw fotkę jak wyszło:D
Robisz całe w polerce?
MiSZgtv
MiSZgtv
  23 stycznia 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: moim zdaniem jak oddacie felgi do firmy która się tym zajmuje to nie wiele to drożej wyjdzie (pasty polerskie są drogie) a będzie to dokładniej zrobione.

Ja chcę się nauczyć polerki:D oddać do firmy to nie sztuka, a niedługo ferie więc będzie czym się zająć:)
Druga sprawa to taka, że te felgi będę chciał sprzedać, a jak zrobię to ładnie to za więcej pójdą :D
tomotdr
tomotdr
  23 stycznia 2010

a może i racja że lepiej oddać do jakiejś firmy. Planuje całe. Musze się z tym przespać jeszcze ;p

Kuba22KRK
Posty: 44 (po ~309 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 3
Kuba22KRK
  27 stycznia 2010

Jak pomalujesz polerowane alu bezbarwnym, to bardzo straci na połysku. Po to sie poleruje, żeby się świeciło. Dbać trzeba potem i tyle. Myć można i pianą aktywną na myjce, pod warunkiem, że momentalnie przemyjesz felgę wodą i wytrzesz do sucha. Przy felgach jakie masz, pielegnacja nie jest problemem.

Mtechnic
Posty: 54 (po ~77 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 1
Mtechnic
  31 stycznia 2010

...........

MiodzioWSK
MiodzioWSK
  31 stycznia 2010

???????????

Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.