RyysiuteQ
RyysiuteQ
  20 stycznia 2010 (pierwszy post)

witam wszystkich :)

mam VW Golf III rocznik '94. mam go od ponad roku. przejechałem nim ok. 40 tys km. i pojawił się problem. stuki, póki i chciałbym wymienić zawieszenie. wie ktoś może, co składa się na tzw. zawieszenie w w/w aucie? i mniej więcej na jaki koszt trzeba się nastawić?:)

z góry dzięki :)

folkemon
folkemon
  21 stycznia 2010

Stuki są objawiem np padniętych łączników stabilizatorów. Na Polskich drogach to bardzo częsta usterka. Koszt wymiany sobie sprawdź dzwoniąc do warsztatu, ale to będzie coś około 150 złowych.

Nie musisz wymieniać całego zawieszenia, choć sprawdzić je dokładnie na pewno warto, szczególnie w starym aucie.

folkemon
folkemon
  21 stycznia 2010

złotych *
polskich *

machu221
machu221
  21 stycznia 2010
Konto usunięte
Konto usunięte:

w golfie to nie wiem ja u siebie jak sprawdziłem to zamknołem się w ponad 3000tysiącach ale brałem górną półke blisteny b6 szczerze polecam fajnie się na nich lata
ZX7RxNINJA
ZX7RxNINJA
  21 stycznia 2010

Jedź sobie na diagnostyke i powiedz zeby Ci sprawdzili co masz wyruchane w zawieszeniu, wezmą nieduzo a po co wymieniać wszystko jak pewnie stukają łączniki tak jak kolega wyzej napisal.

machu221
machu221
  21 stycznia 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: Jedź sobie na diagnostyke i powiedz zeby Ci sprawdzili co masz wyruchane w zawieszeniu, wezmą nieduzo a po co wymieniać wszystko jak pewnie stukają łączniki tak jak kolega wyzej napisal.

mi taką litanie wypisał że mało nie wpadłem do kanału :O
karolinka900
karolinka900
  21 stycznia 2010
Konto usunięte
Konto usunięte:

Auto nadaje się na złom..
lutek
lutek
  21 stycznia 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: wie ktoś może, co składa się na tzw. zawieszenie w w/w aucie? i mniej więcej na jaki koszt trzeba się nastawić?:)

To zalezy czy chcesz wymienić wszystko czy tylko to co stuka. Całość to drążki/końcówki drążków, stabilizatory, łączniki, sworznie zwrotnic, ewentualnie łożyska - koszta na stronę ok 300-400zł zależnie od części a jak chcesz wymienić tylko to co się tłucze to podjedz na szarpaki i bedziesz wiedział co konkretnie robić

Konto usunięte
Konto usunięte: Auto nadaje się na złom..

No toś się popisała...
DylaraComesBack
DylaraComesBack
  21 stycznia 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: Auto nadaje się na złom..

a Ty na dziwke.

/wybaczcie ale nie mogłem się powstrzymać.

Konto usunięte
Konto usunięte: chciałbym wymienić zawieszenie.

wydasz więcej niż te całe auto warte.
WujekBeton
WujekBeton
  21 stycznia 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: karolinka900: Auto nadaje się na złom.. a Ty na dziwke. /wybaczcie ale nie mogłem się powstrzymać.

wybaczamy i przyłączamy się do życzeń połączenia miłego z pożytecznym
blos3112
blos3112
  22 stycznia 2010

Na stacji diagnostycznej nic nie biorą kasy.
Najprawdopodobniej mogą to to być :
Łączniki stabilizatorów
gumy stabilizatora
gumy na wahaczach
łożyska oporowe itd
Gdybać można ale to trzeba sprawdzić.

lutek
lutek
  22 stycznia 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: łożyska oporowe itd

Grunt to wiedzieć o czym się pisze...
KORARM
KORARM
  22 stycznia 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: łożyska oporowe itd

" w zawieszeniu ich pełno za to w skrzyni nie ma wcale "

lutek
lutek: Grunt to wiedzieć o czym się pisze...

o tak
19Walkman91
19Walkman91
  22 stycznia 2010

Jedz sobie na stację diagnostyczną lub na pierwszy lepszy warsztat, na forum się dokładnie nie dowiesz... Bo to trzeba widzieć i słyszeć, a co do tego łożyska oporowego to nie skomentuję...

blos3112
blos3112
  23 stycznia 2010

mam na myśli łożysko oporowe amortyzatora.
Sami mechanicy tu sie wypowiadają.

Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.