machu221
machu221
  17 stycznia 2010 (pierwszy post)

siema :piwo:

ostatnio w sumie to od zawszę widzę że wielu tu pisze źle o francuskich autach , nigdy nawet takiego nie użytkując a więc ja jako kierowca busa pegoota boxera którego od nowości mam w tym roku idzie mu 4rok silnik 2.2 hdi zalewany tylko na orlenie przebieg obecny 336tysięcy km

awarie : przy 80tysiecy poluzował się kabel od alternatora efekt brak ładowania naprawa 20minut
przy 280tysiącach padła pompa paliwa naprawa dwa dni

to wszystko reszta to sprawy normalnego zużycia amortyzatory ( fabryczne bardzo długo wytrzymywały ) , tarcze , klocki i płyny

ciekawostka od 160tys poci się turbo mechanik powiedział że to już jego koniec jeżdżę do tej pory i nic , auto gaszę od razu nawet z trasy znad morza więc jakoś specjalnie nie dbam bo służbowe

a więc jak sami widzicie nie jest tak źle z tymi autami a ten silnik mogę polecić :)

lutek
lutek
  17 stycznia 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: ciekawostka od 160tys poci się turbo

Poci się przy połączeniu z kolektorem ssącym?
machu221
machu221
  17 stycznia 2010
lutek
lutek: Poci się przy połączeniu z kolektorem ssącym?

w sumie to jakoś tak to mechanik tłumaczył ale nic się nie dzieje turbo daje tak samo nie odczuwam żadnego spadku mocy
machu221
machu221
  17 stycznia 2010

w sumie ten silnik 2.2hdi bałem się że będzie mulny i chciałem żeby szef kupił mocniejszego ale o dziwo wcale tak nie jest normalnie osiąga 130 i się nie męczy 160 tez pojedzie jak trzeba i z górki zamknołem licznik tam jak jedzie się z zielonej góry na wrocław jest ta górka długaa w dół

DJpamir
Reputacja: -1 | BluzgometrTM: 1
DJpamir
  17 stycznia 2010

zgadza sie dostawcze francuzy są nienajgorsze,pełno ich jezdzi po naszych drogach,ale moze dlatego że maja mała konkurencję aut innej produkcji niz francuskiej?
np renualt kangoo, peugeot partner, citroen berlingo a z niemieckich? tylko VW cadyy

GÓWNO WIESZ W NOGACH ŚPISZ
I O KUPIE JEŻA SNISZ

machu221
machu221
  17 stycznia 2010

jest jeszcze transit reno vario i transportrer i sprinter i inne

DJpamir
Reputacja: -1 | BluzgometrTM: 1
DJpamir
  17 stycznia 2010
Konto usunięte
Konto usunięte:

z furgonów tak,ale z aut typu kiosk na kókach to jeszcze tylko fiat doblo i ford courier chyba najgorszy z nich wszystkich ::mrgreen::

GÓWNO WIESZ W NOGACH ŚPISZ
I O KUPIE JEŻA SNISZ

ZX7RxNINJA
ZX7RxNINJA
  17 stycznia 2010

ostatnio ogladalem u mechanika takiego samego boxera firmówke
przebieg 480tys, i tez bez wiekszych awarii, z tym ze turbina siadla przy 350tys.
Ogolnie francuzy nie są takie złe, wedlug mnie na pewno lepsze niż włochy.

machu221
machu221
  18 stycznia 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: Ogolnie francuzy nie są takie złe, wedlug mnie na pewno lepsze niż włochy.

i też odnoszę takie wrażenie
aaronn99
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 3
aaronn99
  18 stycznia 2010

Witam,
jeżeli chodzi o busy to też mam boxera z 2003r 2,8 hdi 130km,210 tys,km przejechane,jak na razie nie jeździłem lepszym a trochę już ich miałem,t4,lt-ki,srintery,itp,
autko ekonomiczne bo w mieście pali do 10l,mało awaryjne i nie drogie w exploatacji,polecam innym

LIVE IT'S BRUTAL END DANGEROUS

DylaraComesBack
DylaraComesBack
  18 stycznia 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: Ogolnie francuzy nie są takie złe, wedlug mnie na pewno lepsze niż włochy.

np fiat ducato konstrukcyjnie jest chyba taki sam jak boxer/ jumper wiec określenie włoch czy francuz jest nietrafione do określania tych aut, bo nie wiadomo czy więcej w nich francuza czy włocha
// u mnie firmowy fiat ducato 2003 grudzień przebieg 190tyś, 2.0 jtd(ale we francuzach ten sam silnik jest chyba określany jako hdi 0.o) nic się nie dzieje
/ ale- ciężko pali gdy jest -13, od nowości poniżej -17 nie dało się go uruchomić ;d
machu221
machu221
  18 stycznia 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: / ale- ciężko pali gdy jest -13, od nowości poniżej -17 nie dało się go uruchomić ;d

to u mnie tego nie ma :) pali normalnie nawet jak były te wysokie mrozy :D
DylaraComesBack
DylaraComesBack
  19 stycznia 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: to u mnie tego nie ma :) pali normalnie nawet jak były te wysokie mrozy :D

drugi ducato 2.8 jtd też pali bez problemu, a Berlingo 1.6hdi jak było -25 na dotyk odpalał ;d
Xristi89
Xristi89
  25 stycznia 2010

francuzy sa dobre jak maja do 5 lat.. pozniej trzeba sie bawic zwlaszcza w takie mrozy ehhhh lipa. mam peugeota 205 rallye i szlak go strzela choc swiece ,kopulka,palec wymienione... pieprzone francuzy. a mozna bylo zostac przy japonczykach

Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.