Pi0tr1976
Pi0tr1976
  14 stycznia 2010 (pierwszy post)

Witam,
Macie jakieś pomysły jak dobrze wyprostować próg w Xantii mk2? Próg jest wgnieciony zewnętrzną, boczną powierzchnią (efekt bliskiego spotkania z ukrytym w śniegu głazem). Ile to może kosztować u blacharza-lakiernika? I czy w ogóle warto się za to brać? Słyszałem opinie że takie prostowanie progów powoduje potem dużo szybszą korozję i większe problemy z blachą niż zostawienie wgniecenia jak jest.

Bstok161ZT650
Bstok161ZT650
  14 stycznia 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: Słyszałem opinie że takie prostowanie progów powoduje potem dużo szybszą korozję i większe problemy z blachą niż zostawienie wgniecenia jak jest.


Pier**lenie, chyba ze Ci bedzie robił zdzisio z garazu
KORARM
KORARM
  14 stycznia 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: Pier**lenie, chyba ze Ci bedzie robił zdzisio z garazu

Nie wiem z doświadczenia ale myśle, ze może w tym być dużo racji ponieważ każde gięcie osłabia blache potem jest miękka bardziej i podatna na rozszerzanie i prace w wyniku wibracji co dalej powoduje mikro pęknięcia lakieru.
Nawed zużyte amortyzatory powodują większą prace karoseri co na pewno w jakimś stopniu przyspieszy nie uchronny proces rdzewienia.

Konto usunięte
Konto usunięte: Macie jakieś pomysły jak dobrze wyprostować próg

na pewno warto zwrócić uwage, ze może to być profil zamknięty który będzie miał otwory konserwacyjne gdzie też należy zakonserwować (od środka) znaczy.
Pi0tr1976
Pi0tr1976
  17 stycznia 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: chyba ze Ci bedzie robił zdzisio z garazu

No właśnie niby blacharzy dużo ale fachowca ciężko znaleźć.
damian0889
Posty: 996 (po ~153 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 12
damian0889
  18 stycznia 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: No właśnie niby blacharzy dużo ale fachowca ciężko znaleźć.

takie wgniecenie kazdy zrobi ci taqk samo,obszlifuje,przyspawa cos i pociaznie kilka razy...najwazniejsza rola lakiernika w tym przypadku bo od niego zalezy czym i jak to zrobi...
Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.