Uotr
Posty: 12193 (po ~64 znaków)
Reputacja: -5 | BluzgometrTM: 2
Uotr
  13 stycznia 2010 (pierwszy post)

Mam takie pytanie, jeżeli na oryginalnym alternatorze jest symbol 14V 60A i jeżeli zamontuję np. alternator 14V 29/80A to po jego zamontowaniu będzie mi normalnie ładował ?

Dzięki z góry za odpowiedzi, pozdrawiam.

Prawdziwi mężczyźni nie jedzą miodu, prawdziwi mężczyźni jedzą pszczoły !
Uotr
Posty: 12193 (po ~64 znaków)
Reputacja: -5 | BluzgometrTM: 2
Uotr
  13 stycznia 2010

Zapomniałem napisać.
Chodzi o BMW 2.4 diesel 86KM

Prawdziwi mężczyźni nie jedzą miodu, prawdziwi mężczyźni jedzą pszczoły !
TenSamCoZawsze
TenSamCoZawsze
  13 stycznia 2010

powinno śmigać, wstawisz alternator o większym ładowaniu, gorzej by było gdybyś wstawiał alternator poniżej 60ah to wtedy nie doładowało by ci dobrze aku i kontrolka na desce by ci się świeciła. a starego alternatora nie możesz naprawić? wymienić pierścienie, łożyska i regulator napięcia?

JustOneMati
JustOneMati
  13 stycznia 2010

o matko to ktos jeszcze jezdzi na takim czyms :D

wiem ze e36 316 ma taki sam altelnator co opel ot ciekawostka. tylko śrubki ma z innych stron.

TenSamCoZawsze
TenSamCoZawsze
  13 stycznia 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: o matko to ktos jeszcze jezdzi na takim czyms :D

Jeśli ktoś dba o samochód to nawet TDS będzie jeździł bezawaryjnie :) Chociaż to już są naprawdę żadkie przypadki :)
Konto usunięte
Konto usunięte: wiem ze e36 316 ma taki sam altelnator co opel ot ciekawostka. tylko śrubki ma z innych stron.

na pewno nie wszystkie alternatory bedą pasować do opla. mogą różnić sie amperażem zależnie silnika benzynowego, diesla, pojemności silnika, nie wiem jak kiedyś ale w dzisiejszych samochodach jeśli masz bogate wyposażenie typu webasto, pełno elektryki, nawigacje, podgrzewanie foteli, fabrycznie rozbudowane systemy audio i inne bajery to na 100% będziesz miał mocniejszy alternator od alternatora samochodzie w wersji biednej :)
a tak z ciekawostek to w 316 E36 wystepują różne rodzaje alternatorów, dla silnika M43 występują dwa alternatory jeden jest 70a a drugi 80a, a dla silnika M40 są jeszcze inne alternatory 70a,80a,90a i 105a :)
rodzynekchn
Posty: 319 (po ~287 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 16
rodzynekchn
  14 stycznia 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: nie wiem jak kiedyś ale w dzisiejszych samochodach jeśli masz bogate wyposażenie typu webasto, pełno elektryki, nawigacje, podgrzewanie foteli, fabrycznie rozbudowane systemy audio i inne bajery to na 100% będziesz miał mocniejszy alternator od alternatora samochodzie w wersji biednej :)

A niekiedy zdarzają się dwa alternatory na pewno tak jest w T4 multivanie , oczywiście nie w golasach tylko w tych co mają wszystkiego za dużo :-)
KORARM
KORARM
  14 stycznia 2010
uotr
uotr: Mam takie pytanie, jeżeli na oryginalnym alternatorze jest symbol 14V 60A i jeżeli zamontuję np. alternator 14V 29/80A to po jego zamontowaniu będzie mi normalnie ładował ?

jeśli pasuje ci ten alternator fizycznie i ma kółko takie samo to będzie wszystko ok.
Instalacja jak nie będzie pasować to przerobisz.
Śmiało montuj wszystko będzie dobrze
TakiNickJestFajny
TakiNickJestFajny
  15 stycznia 2010

jezeli wstawisz alternator o wiekszym ladowaniu to sie nie zdziw jak po jakims czasie zazna wysiadac zarowki reflektorow , zacznie siadac elektronika itp :)

KORARM
KORARM
  15 stycznia 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: jezeli wstawisz alternator o wiekszym ladowaniu to sie nie zdziw jak po jakims czasie zazna wysiadac zarowki reflektorow , zacznie siadac elektronika itp :)

człowieku znasz sie chociaż troche na prondzie? (nie mówimy tutaj o ciągnięciu druta) bo jak byś sie chociaż troche znał to nie wypisywał byś tutaj takich bzdur. I ci myślisz, ze zabłysłeś?
Nie wprowadzaj ludzi w błąd jak nie masz o tym pojęcia.
ProbeGT
ProbeGT
  18 stycznia 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: człowieku znasz sie chociaż troche na prondzie?

Na "prondzie" może i sie nie zna ale na "Prądzie" to już bardziej
KORARM
KORARM
  18 stycznia 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: Na "prondzie" może i sie nie zna ale na "Prądzie" to już bardziej

ale kolega wyżej zna sie na prondzie a nie na prądzie pozdro
Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.