kacper66666
Posty: 67 (po ~111 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 3
kacper66666
  19 grudnia 2009 (pierwszy post)

powiedzcie mi jak jest z OC w takim przypadku... kupilem auto i umowilem sie z poprzednikiem ze nie wycofa OC ... i czy w takiej sytuacji moge jezdzic do konca na jego OC?? i teraz tez konczy sie rata OC i babka w ubezpieczalni powiedziala mi ze musi byc rekalkulacja a znajomemu w innej ubezpieczalni kazali wplacic druga reta bylego wlasciciela bez zadnych rekalkulacji tylko podpieli mu swistek ze to on tą rate zapłacił... pomozcie :( może wy bedzie cos na ten temat wiedziec bo nie mam zamiaru dawac tyle kasy tym zlodzieja na darmo

KORARM
KORARM
  19 grudnia 2009

każda ubezpieczalnia ma troche inaczej ale zawsze jest tak, ze musisz przepisać ubezpieczenie na siebie w ciągu miesiąca od daty zakupu pojazdu a jeżeli poprzedni właściciel miał jakieś zniszki a ty nie masz to musisz dopłacić odpowiednią kwote.
Jeżeli by była taka sytułacja, ze ty i poprzedni właściciel nie macie zniżek ani wzwyżek to wtedy nie musisz płacić albo np jeszcz macie tyle samo zniżek lub jeszcze tyle samo wzwyżek. a jak by wyszło odwrotnie tzn. poprzedni właściciel ma wzwyżki a ty zniszki to i tak ci siana nie oddadzą ale też nic nie dopłacasz.
Więc jak widzisz zależy to od sytułacji a na pewno zawsze musisz przepisać ubezpieczenie na siebie.

BartekGrajek
BartekGrajek
  19 grudnia 2009
kacper66666
kacper66666: zlodzieja

Złodziejom

Konto usunięte
Konto usunięte: zniszki

zniżki

Konto usunięte
Konto usunięte: sytułacji

sytuacji

kacper66666
kacper66666:

Musisz przekalkulować. Nie wyglądasz mi na kogoś, kto ma już jakieś zniżki.
Młody jesteś, więc chyba nie miałeś kiedy takowe "zdobyć".

Niestety musisz dopłacić. Nie ma, że boli! :nielapie:
J4cus
J4cus
  20 grudnia 2009
kacper66666
kacper66666: powiedzcie mi jak jest z OC w takim przypadku... kupilem auto i umowilem sie z poprzednikiem ze nie wycofa OC ... i czy w takiej sytuacji moge jezdzic do konca na jego OC??


Nie można wycofać OC... te czasy już dawno minęły. Teraz OC przypisane jest do pojazdu i sprzedawca łaski nie robi przekazując nam polisę bo ma taki obowiązek :]

Pani z ubezpieczalni ma racje, ze należy przekalkulować polisę.
DEIVIS
DEIVIS
  20 grudnia 2009

nieprawda sprzedajocy moze zazadac od kupujacego zrzeczenia sie OC i wtedy masz ubezpieczenia na miesiac do momentu przerejestrowania a poprzedni wlasciciel odbiera kase ze skladki a pozatym mozna zrezygnowac z OC zanosicz pismo do ubezpiecyciela ze rezygnujesz i po sprawie nie musisz podawac powodu ale tak przewaznie robi sie przy zmianie ubezpieczyciela

J4cus
J4cus
  21 grudnia 2009

Głupoty pieprzysz kolego aż żal...

DEIVIS
DEIVIS: nieprawda sprzedajocy moze zazadac od kupujacego zrzeczenia sie OC


Sprzedający nie ma prawa zarządać od kupującego zrzeknięcia się ubezpieczenia OC, taką decyzje może podjąc dobrowolnie kupujący, jednak zwrot składki co do zasady należy się kupującemu a nie sprzedającemu jak piszesz.

DEIVIS
DEIVIS: poprzedni wlasciciel odbiera kase ze skladki


Co sobie odbiera? Na jakiej podstawie skoro nie jest już właścicielem pojazdu do którego przypisane jest ubezpieczenie?

Interpretacja ustawy o OC wg Liberty Direct

Cytat
Cytat: Z przypisania polisy OC do konkretnego pojazdu, wynika bardzo istotna kwestia. Mianowicie, w momencie sprzedaży pojazdu, polisa ubezpieczeniowa automatycznie przechodzi na nabywcę pojazdu. Będzie obowiązywała do końca okresu, na który została zawarta. Jeżeli nabywca złoży wypowiedzenie dotychczasowej umowy w ciągu 30 dni od daty kupna pojazdu, umowa ulegnie rozwiązaniu. Zgodnie z Ustawą o ubezpieczeniach obowiązkowych, UFG i PBUK, zwrot składki co do zasady należy się nabywcy, jeśli złoży on w zakładzie ubezpieczeń pisemne wypowiedzenie umowy do 30 dni od daty zakupu pojazdu. Ustawa nie reguluje kwestii zwrotu składki sprzedającemu.


Najpierw poczytaj, potem sie wypowiadaj.
WujekBeton
WujekBeton
  21 grudnia 2009
DEIVIS
DEIVIS: odbiera kase ze skladki

:woot: swiateczny zart?

DEIVIS
DEIVIS: mozna zrezygnowac z OC zanosicz pismo

w jakim kraju zyjesz?
Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.