kamiloskrakow
kamiloskrakow
  18 grudnia 2009 (pierwszy post)

witam :)
mam pytanie , czy w tym modelu znajdują się jakieś odpowietrzniki płynu chłodzącego ???
prosze o pomoc :D

InEveryMomentYour
InEveryMomentYour
  18 grudnia 2009

lej , odpal , sciskaj przewody od chłodnicy i dolewaj :) pogazuj niech się zagrzeje do 90 aż wiatrak się odpali i git oczywiscie najpierw spuść ten syf ktory jest

DJpamir
Posty: 801 (po ~239 znaków)
Reputacja: -1 | BluzgometrTM: 1
DJpamir
  18 grudnia 2009

w oplu wentylator wlącza sie przy okolo 102*
www.forum.opel24.com tam poszukaj albo zadaj to pytanie ::mrgreen::

GÓWNO WIESZ W NOGACH ŚPISZI O KUPIE JEŻA SNISZ

InEveryMomentYour
InEveryMomentYour
  19 grudnia 2009

na oko powiedziałem bo ja jak odpowietrzam to gazu dodaje nie pedałem lecz linką więc stopni nie widuję tam tylko sprawdzam od czasu do czasu ile jest i tak do czasu aż się włączy :)

J4cus
J4cus
  19 grudnia 2009

Ty już lepiej zostaw te złote redy dla siebie.

Opel ma samoodpowietrzający ciśnieniowy układ chłodzenia (ciśnienie robocze ok. 0,1-0,2atm) Za odpowietrzanie układu odpowiedzialny jest odpowiednio zbudowany korek zbiornika wyrównawczego.

Aby przyśpieszyć proces odpowietrzania można dodatkowo odpowietrzyć czujnikiem temperatury płynu, który znajduje się od strony kolektora ssącego. W tym celu należy wykręcić czujnik temperatury z łbem walcowym i wlać ciecz do zbiornika wyrównawczego aż zacznie wypływać przez otwór po czujniku, wkręcić czujnik.

Jeśli jednak tego nie zrobisz układ się sam odpowietrzy, z tym że chwilę później...

Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.