Sevi18
Sevi18
  16 grudnia 2009 (pierwszy post)

Witam mam dylemat co polecacie do 10 tyś zł chodzi mi szczególnie o 5 drzwi silnik max 1600 + LPG albo diesel rocznikowo od 1995 wzwyż chodzi mi szczególnie o oszczędność aczkolwiek wygląd też musi być oraz jakieś wyposażenie możliwe. Pozdrawiam.

PeJakPaula
PeJakPaula
  17 grudnia 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: Ty sama chyba muł jesteś :D Jeśli ty (lub ktoś kto Cię woził) nie umiesz wyczuć auta i zmieniasz biegi przy 3 tys obrotów to się nie dziw :D

I już zaczynasz od takiej głupiej ironii, dziecko drogie opanuj się :lol:
muł, oczywiście że muł jeśli porównam go do obecnego autka, dlatego napisałam że nigdy więcej.

Konto usunięte
Konto usunięte: (chyba, że diesla miałaś to wtedy zrozumiem).

benzyna

Konto usunięte
Konto usunięte: 1.6 w benzynie i jak by Cię nią przewiózł to byś blada wysiadła (oczywiście koleś jeździ bezpiecznie, nie chodzi tu o żadne ekstremalne sytuacje).

Nie wydaje mi się, nie wiem do czego Ty masz porównanie ale tym przy dobrych wiatrach można było piątką wyprzedzać, a zdarzało mi sie redukować, serio ;p

Konto usunięte
Konto usunięte: a ja się wcale nie dziwię...

uzasadnij więc

Konto usunięte
Konto usunięte: to jest dopiero mułek :D

oczywiście, ale on chyba chce mułka skoro napisał 1.6 i ekonomiczny

Konto usunięte
Konto usunięte: to dobrze, i tak nie chodzi o auto dla ciebie...

i po uj te pięć groszy od siebie ?
whitestok
whitestok
  17 grudnia 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: Ewentualnie audi 80 ?

poza tym rocznikiem się nie mieści :D

Konto usunięte
Konto usunięte: I już zaczynasz od takiej głupiej ironii, dziecko drogie opanuj się

dziecko :D

Konto usunięte
Konto usunięte: muł, oczywiście że muł jeśli porównam go do obecnego autka, dlatego napisałam że nigdy więcej.

1.6 miała primera, a jaką pojemność ma twoja alfa? masz nie po kolei we łbie skoro porównujesz do siebie dynamikę aut o różnych pojemnościach.

Konto usunięte
Konto usunięte: Nie wydaje mi się, nie wiem do czego Ty masz porównanie ale tym przy dobrych wiatrach można było piątką wyprzedzać, a zdarzało mi sie redukować, serio ;p

gdybyś umiała jeździć to wiedziała byś, że przed wyprzedzaniem najlepiej jest zawsze zredukować bieg. Chyba, że lecisz z większą prędkością niż pojazd który chcesz wyprzedzić, wtedy redukcja jest nie potrzebna.

Konto usunięte
Konto usunięte: uzasadnij więc

powód jest podobny do tego powodu, przez który właściciele Alfa Romeo po południu nie mówią sobie "dzień dobry".

Konto usunięte
Konto usunięte: i po uj te pięć groszy od siebie ?

dodałaś swoje 5gr więc nie widziałem nic złego w skomentowaniu tego.
PeJakPauIa
PeJakPauIa
  17 grudnia 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: poza tym rocznikiem się nie mieści :D

Bez przesady, za 10 ty coś z 95 można znaleźć sensownego.

Konto usunięte
Konto usunięte: 1.6 miała primera, a jaką pojemność ma twoja alfa? masz nie po kolei we łbie skoro porównujesz do siebie dynamikę aut o różnych pojemnościach.

2.5
nie chodzi o porównania bo to oczywista oczywistość, stwierdziłam fakt - wszystko

Konto usunięte
Konto usunięte: gdybyś umiała jeździć to wiedziała byś, że przed wyprzedzaniem najlepiej jest zawsze zredukować bieg. Chyba, że lecisz z większą prędkością niż pojazd który chcesz wyprzedzić, wtedy redukcja jest nie potrzebna.

Nie wiem czym Ty jeździsz że nadal musisz redukować przy normalnej jeździe ale szczerze Ci współczuje :)
Chyba jak wyprzedzam to normalne że jadę szybciej ? Nie wyprzedzam po to aby zwolnić ( a i tak robią ).

Konto usunięte
Konto usunięte: powód jest podobny do tego powodu, przez który właściciele Alfa Romeo po południu nie mówią sobie "dzień dobry".

Co do alfy to się zgodzę w poprzedniej psuło sie chyba wszystko co się dało, zaczynając od silnika na blacharce kończąc ale w tej jak do tej pory odpukać, to też zależy jak się trafi, od jakiego właściciela, każdy samochód który ma już kilka lat wymaga jakiegoś wkładu finansowego i trochę pracy, ale nie narzekają ludzie tak na peugeoty jak na alfy.
whitestok
whitestok
  17 grudnia 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: Bez przesady, za 10 ty coś z 95 można znaleźć sensownego.

ale nic ekonomicznego, a diesla sama odradziłaś :D

Konto usunięte
Konto usunięte: nie chodzi o porównania bo to oczywista oczywistość, stwierdziłam fakt - wszystko

całkiem jak pan K. poza tym tak samo mogę powiedzieć, ze twoja alfa to muł przy mojej suprze ale to nie miało by najmniejszego sensu bo pojemność jest inna wiec po chuuj stwierdzać te fakty skoro są oczywiste?

Konto usunięte
Konto usunięte: Nie wiem czym Ty jeździsz że nadal musisz redukować przy normalnej jeździe ale szczerze Ci współczuje :)

Przy normalnej jeździe? yyyy chwila :D chyba mówiliśmy o wyprzedzaniu :D

Konto usunięte
Konto usunięte: Chyba jak wyprzedzam to normalne że jadę szybciej ? Nie wyprzedzam po to aby zwolnić ( a i tak robią ).

hmmm zawsze jedziesz szybciej? a jak np lecisz 90km/h i przed tOBĄ leci ciężarówka z tą samą prędkością, jestem pewien, że masz akurat wyższy bieg wrzucony aby było w miarę ekonomicznie :D no ale wtedy musisz zredukować bieg aby móc jak najszybciej wyprzedzić tą ciężarówkę bo np chlapie ci na szybę spod kół.

Konto usunięte
Konto usunięte: nie narzekają ludzie tak na peugeoty jak na alfy.

oj jak dobrze, że wspomniałaś o peugeotach :D Znajomy w UK miał rok temu Peugeota 307 kombi z 2005 roku i jak jechał do pracy to pękła mu sprężyna w przednim zawierzeniu z prawej strony. Wezwał lawetę i auto zostało przewiezione do serwisu Peugeota i została tam wymieniona ta sprężyna. Następnego dnia, po odbiorze auta z serwisu, pękła mu znów sprężyna z przodu ale tym razem z lewej strony.
Wniosek?
Nawet w Polonezach były trwalsze sprężyny w zawieszeniu :D
Poza tym nowsze Peugeoty mają to do siebie, że są problemy z uruchomieniem auta nawet jeśli przepali się jakaś jedna głupia żaróweczka :D
PeJakPauIa
PeJakPauIa
  17 grudnia 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: ale nic ekonomicznego, a diesla sama odradziłaś :D

w jakim sensie nie jest ekonomiczny ?
raczej mało awaryjny samochód, coś za coś.

Konto usunięte
Konto usunięte: całkiem jak pan K. poza tym tak samo mogę powiedzieć, ze twoja alfa to muł przy mojej suprze ale to nie miało by najmniejszego sensu bo pojemność jest inna wiec po chuuj stwierdzać te fakty skoro są oczywiste?

?
bo tak jest, zawsze w porównaniu cos musi byc gorsze aby coś było lepsze.

Konto usunięte
Konto usunięte: Przy normalnej jeździe? yyyy chwila :D chyba mówiliśmy o wyprzedzaniu :D

a wyprzedzanie to nie normalna jazda ?

Konto usunięte
Konto usunięte: hmmm zawsze jedziesz szybciej?

Skoro wyprzedzam to logiczne że jadę szybciej.

Konto usunięte
Konto usunięte: a jak np lecisz 90km/h i przed tOBĄ leci ciężarówka z tą samą prędkością, jestem pewien, że masz akurat wyższy bieg wrzucony aby było w miarę ekonomicznie :D no ale wtedy musisz zredukować bieg aby móc jak najszybciej wyprzedzić tą ciężarówkę bo np chlapie ci na szybę spod kół.

Jeśli wyprzedzam i mam do tego dobre warunki na drodze nie redukuję, a przestałam sie pchać na chama.

Konto usunięte
Konto usunięte: oj jak dobrze, że wspomniałaś o peugeotach :D

od samego początku o nich mówiłam

Konto usunięte
Konto usunięte: Wniosek?

jak pech to pech, nie ma co generalizować

Konto usunięte
Konto usunięte: Poza tym nowsze Peugeoty mają to do siebie, że są problemy z uruchomieniem auta nawet jeśli przepali się jakaś jedna głupia żaróweczka :D

Nie mówimy o nowszych peugeotach, wiem że w dalszym ciągu się dobrze sprzedają i ludzie sobie chwalą.
whitestok
whitestok
  17 grudnia 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: w jakim sensie nie jest ekonomiczny ?

np 1.6 w Audi 80 na pewno nie jest bardziej ekonomiczny niż we wcześniej wymienionej primerze i nie wiem też czy ten 1.6 z audi jest trwalszy od tego z primery :D po prostu polacy nauczyli się do niemców montować zamienniki i dlatego niby są "tańsze" w utrzymaniu.

Konto usunięte
Konto usunięte: zawsze w porównaniu cos musi byc gorsze aby coś było lepsze.

Konto usunięte
Konto usunięte: nie chodzi o porównania bo to oczywista oczywistość,

?? sama sobie przeczysz...

Konto usunięte
Konto usunięte: a wyprzedzanie to nie normalna jazda ?

nie myl pojęć.

Konto usunięte
Konto usunięte: Skoro wyprzedzam to logiczne że jadę szybciej.

Konto usunięte
Konto usunięte: Jeśli wyprzedzam i mam do tego dobre warunki na drodze nie redukuję, a przestałam sie pchać na chama.

Więc do opisanej przeze mnie sytuacji dodaj zwiększony ruch na drodze...i tylko przejściowe momenty w których da się śmiało wyprzedzać, ale trzeba to zrobić szybko lub mieć jechać dalej za ciężarówką i mieć wszystką wodę z kałuż na świeżo umytym aucie.

Konto usunięte
Konto usunięte: od samego początku o nich mówiłam

Konto usunięte
Konto usunięte: Ktoś chyba francuzy skrytykował nie wiem dlaczego ?

francuskie auta to nie tylko peugeoty...

Konto usunięte
Konto usunięte: jak pech to pech, nie ma co generalizować
hmmm w 3 letnim wtedy aucie? a co powiesz na to, że wiele z peugeotów jakiegoś modelu z niewiadomych przyczyn się po prostu zapalało? podobnie z resztą miał VW kilka lat temu w swoich autach (chyba Polo)

Konto usunięte
Konto usunięte: Nie mówimy o nowszych peugeotach, wiem że w dalszym ciągu się dobrze sprzedają i ludzie sobie chwalą.

no tak, szczególnie chwalą sobie jak w 406 na masce rdza wychodzi spod lakieru...
whitestok
whitestok
  17 grudnia 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: mieć jechać


jechać :D
PeJakPauIa
PeJakPauIa
  17 grudnia 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: ?? sama sobie przeczysz...

Nie przeczę, Ty się czepiasz.
Nie ma sensu porównywać jesli coś jest oczywiste tak samo jak oczywiste jest że w kazdym porównaniu coś wypada gorzej aby coś mogło wypaść lepiej.

Konto usunięte
Konto usunięte: Więc do opisanej przeze mnie sytuacji dodaj zwiększony ruch na drodze...i tylko przejściowe momenty w których da się śmiało wyprzedzać, ale trzeba to zrobić szybko lub mieć jechać dalej za ciężarówką i mieć wszystką wodę z kałuż na świeżo umytym aucie.

Nie ucz mnie wyprzedzania, każdy jeździ jak mu pasuje.
Mnie też wiele rzeczy irytuje np. jak ktoś szarpie jak głupi albo gwałtownie hamuje a zaraz przyśpiesza.

Konto usunięte
Konto usunięte: francuskie auta to nie tylko peugeoty...

Konto usunięte
Konto usunięte: Ktoś chyba francuzy skrytykował nie wiem dlaczego ? Już bym wolała jakiegoś mniejszego peugeota.

Nie wyrywaj słów z konteksty, doskonale widać o jakim samochodzie tutaj mowa.

Konto usunięte
Konto usunięte: hmmm w 3 letnim wtedy aucie? a co powiesz na to, że wiele z peugeotów jakiegoś modelu z niewiadomych przyczyn się po prostu zapalało? podobnie z resztą miał VW kilka lat temu w swoich autach (chyba Polo)

zwłaszcza w trzy letnim.
w każdy można znaleźć coś czego się można przyczepić, pokaż mi taki model który jest niezawodny.

Konto usunięte
Konto usunięte: no tak, szczególnie chwalą sobie jak w 406 na masce rdza wychodzi spod lakieru...

w bmw też wychodzi, w alfie też, w vw też, oplu, fordzie, peugeocie, citroenie też
gdzie nie wychodzi jak ma 10 lat ?
BartekGrajek
BartekGrajek
  17 grudnia 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: meganka 1.5 w dizlu.

ja jeżdże 1,9 Megane Combi z 2003 i pali mi w mieście (!!!) do 5l
WujekBeton
WujekBeton
  17 grudnia 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: Nie ucz mnie wyprzedzania, każdy jeździ jak mu pasuje.

ale sposob wyprzedzania ktory opisalas to sprawdza sie na autostradzie i to tez nie w Polsce, bo zaraz mozesz wpasc na bramki z oplatami albo remont :mrgreen:
PeJakPaula
PeJakPaula
  17 grudnia 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: ale sposob wyprzedzania ktory opisalas to sprawdza sie na autostradzie i to tez nie w Polsce, bo zaraz mozesz wpasc na bramki z oplatami albo remont

Dopa :ninja:
Jadę sobie normalną drogą, po jakiś wygwizdowiach, jadę sobie powiedzmy 90km/h przede mną jedzie ktoś 80 to mam redukować ? nie
Jadę sobie drogą z trzema pasami, zmieniam pas to też mam redukować ? nie bo po co ?
Redukuję jak na przykład jadę za kimś kto jedzie 70 a ja miałam powiedzmy 100 a coś jedzie z przeciwka ... nie wiem skąd was taka tendencja do "piłowania" samochodu.
Może inaczej ... wyczułam swój samochód na tyle że wiem kiedy to jest konieczne, i jeśli jadę więcej niż 90 nie ma takiej potrzeby, kierunek i dobry gaz :)
WujekBeton
WujekBeton
  17 grudnia 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: kierunek i dobry gaz :)

i dlugo dlugo nic, dostaje obroty zaczyna rozpedzac sie i nagle dzwon bo ktos wyskoczyl zza zakretu, bocznej drogi,itp.
PeJakPaula
PeJakPaula
  17 grudnia 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: i dlugo dlugo nic, dostaje obroty zaczyna rozpedzac sie i nagle dzwon bo ktos wyskoczyl zza zakretu, bocznej drogi,itp.

Nie, właśnie nie. ( dlatego napisałam że wyczułam to )
Tak miałam w poprzednich jak już pisałam np. o primerze.
Gdyby tak było to bym przecież jeździła inaczej.
WujekBeton
WujekBeton
  17 grudnia 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: Nie, właśnie nie

jedziesz 90km/h na 5 biegu to ile ty masz obrotow?? 2.500 tys
PeJakPaula
PeJakPaula
  17 grudnia 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: jedziesz 90km/h na 5 biegu to ile ty masz obrotow?? 2.500 tys

Przy około 90km zawsze jadę na piątym.
Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.