NieWiemCoWymyslic
NieWiemCoWymyslic
  10 grudnia 2009 (pierwszy post)

Witam :piwo: Ostatnio zauważyłem że na zimnym silniku ciężko wchodzą biegi , dziwi mnie to bo wcześniej nic się nie działo. Jak dojdzie do swojej temperatury to jest ok. Sprzęgło jest wymienione i nie słychać żadnych chrzęstów przy wrzucaniu biegów. Czy ma to jakiś związek z olejem , może trzeba go wymienić. Z góry dzięki za odpowiedź :)

Tak przy okazji , wytłumaczy mi ktoś co ludzie widza w golfach. U mnie w mieście to już totalne przegięcie , co trzecie auto to golf a co drugi z tych golfów zrobiony w stylu wieś tuning. Staram się patrzeć na to objektywnie bo sam posiadam japońca a jak wiadomo jedni chwalą to a jedni to. Dla mnie to zwykły kompakt do przemieszczania się po mieście. Rozumie że nie wszystkich stać na nowe auto , moje również ma już 12 lat i jest dużo innych lepszych. Ale po co ten szpan i lansiarstwo? Niech mi to ktoś wytłumaczy bo ja nie potrafię do tego dojść. Pozdro dla normalnych użytkowników pojazdów dwuśladowych :D

KORARM
KORARM
  10 grudnia 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: Ostatnio zauważyłem że na zimnym silniku ciężko wchodzą biegi

może mało oleju w skrzyni albo poduchy oberwane od silnika lub skrzyni
KORARM
KORARM
  10 grudnia 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: wytłumaczy mi ktoś co ludzie widza w golfach

normalni ludzie widzą tanie auto, tanie części itp....

Konto usunięte
Konto usunięte: co drugi z tych golfów zrobiony w stylu wieś tuning.

Tego już ci nie wytłumacze bo normalny człowiek tego nie pojmie... musiał by się zniżyć do ich poziomu
NieWiemCoWymyslic
NieWiemCoWymyslic
  11 grudnia 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: poduchy oberwane od silnika lub skrzyni


Podejrzewam że gdyby któreś poduchy były oberwane to nie miała by znaczenia temperatura silnika , na ciepłym jest wszystko w jak najlepszym porządku.

Konto usunięte
Konto usunięte: normalni ludzie widzą tanie auto, tanie części itp....


No tak , ale nieraz spotkałem się z ubóstwianiem tego modelu że to niby klasyk , arcydzieło , cud motoryzacji :zonk: Rozumie W126 , rozumie róznego rodzaju inne zabytki które były i są ciężko dostępne. Przecież golf był produkowany dla mas tak samo jak duży fiat , audi 80 , czy też cinquecento . Są różni fanatycy marek , modeli ale czy dla większości polaków ideałem samochodu musi być golf , passat i A4? Gdzie sie nie rozejrzeć to ludzie podkreślają wielce swoją indywidualność , a praktycznie 70% ma te same gusta. Nie połapie tego chyba :p
siemkos89
siemkos89
  11 grudnia 2009

Wymień olej i sprawdź poduchy jak kolega pisał wyżej... Mi np podobają się golfy tylko te z początków lat produkcji pierwszej i drugiej generacji... Ludzie je wybierają bo są tanie w eksploatacji i proste w naprawie... A że ludzie nie maja gustu i kaleczą samochody to już tak jest...

PeJakPaula
PeJakPaula
  11 grudnia 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: Tak przy okazji , wytłumaczy mi ktoś co ludzie widza w golfach.

Słyszałam setki razy, że Volkswagen to Volkswagen, Audi to Audi i takich ludzi nie przekonasz ...
Fakt faktem, że to dobra marka aczkolwiek myślę, że golf jest tym najmniej udanym modelem.
Co kieruje ludźmi ? Na pewno przystępna cena auta jak i części, ich dostępność i awaryjność, raczej w miarę dobre samochody.

Konto usunięte
Konto usunięte: Ale po co ten szpan i lansiarstwo?

Jak się nie ma co się lubi to się lubi co się ma ?

Konto usunięte
Konto usunięte: Niech mi to ktoś wytłumaczy bo ja nie potrafię do tego dojść.

Ja tu widzę pewną zależność, ludzie z małych miast czy ze wsi są jeszcze ślepo zapatrzeni w takie samochody, często widzę jak kupują i jedyne typy jakie ich interesują to właśnie golfy, fordy a najlepiej ople, i zawsze jest ten sam tekst "Bo tanie części ... " więc masz odpowiedz.
DJpamir
Posty: 801 (po ~239 znaków)
Reputacja: -1 | BluzgometrTM: 1
DJpamir
  11 grudnia 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: Tak przy okazji , wytłumaczy mi ktoś co ludzie widza w golfach.

sam tez miałem golfa i powiem ci ze jest fajny,mimo swoich niewielkich wymiarow fajne sie tym jezdzi zawieszenie jest ok,kadett w porownaniu z golfem to furmanka tak twardo w nim. jak sie trafi na niezniszczony egzemplarz(a to w pl mission impossible mowie o mk2 i mk3 nowsze moze sie trafiaja)to nie rdzewieje tak strasznie.
Cęsci sa wszedzie co 3 znajomy ma taki cud techniki wiec czesci 10 razy tansze niz na szrocie mozna od nich kupic ::mrgreen::
Do tego b duzy wybor czesci tuningowych,no i ładnie zrobiony mk2 lub mk3 to juz prawie kultowy ::pavarotti::

GÓWNO WIESZ W NOGACH ŚPISZI O KUPIE JEŻA SNISZ

whitestok
whitestok
  11 grudnia 2009
Konto usunięte
Konto usunięte:

miałem/mam (w rodzinie nadal ale już nie długo...) identycznego Gala z zewnątrz tylko mój był/jest na standardowych alusach Mitsu. Jeśli masz z swoim Galem problem to popytaj na forum http://www.mitsumaniaki.com/ to jest polska stronka i na pewno ktoś coś podpowie.
Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.