goldshaker
goldshaker
  7 grudnia 2009 (pierwszy post)

ciekawi mnie ile mogę przejechać na rezerwie i ile mieści litrów paliwa rezerwa.Znacie może jakąś stronkę o tym poprzez podanie modelu itp?Wy znacie swoje dane odnośnie tej rezerwy?:P

ZX7RxNINJA
ZX7RxNINJA
  7 grudnia 2009

To zalezy od samochodu. Podaj markę i model.
najczęściej rezerwa to jakieś 5-7 litrów paliwa więc dieslem przejedziesz okolo 80km a benzyniakiem z 60-70.

goldshaker
goldshaker
  7 grudnia 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: Podaj markę i model.

Mitsu Galant 96r benzyna
OscarS
OscarS
  8 grudnia 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: ZX7RxNINJA:Podaj markę i model. Mitsu Galant 96r benzyna


kiedys mi sie obiło o uszy ze tam jest 9litrow rezerwy ale nic sobie nie dam uciac ;p
whitestok
whitestok
  8 grudnia 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: Mitsu Galant 96r benzyna

silnik też ma jakieś znaczenie więc wypadało by podać,
Miałem (teraz matka go katuje) Galanta 98r 2.0 benzynę w automacie ale nie próbowałem jeździć nim na rezerwie ile da radę, tankowałem zawsze jak mi kontrolka zaczynała częściej się zapalać, w suprze też tak tankuję więc nie powiem Ci dokładnie. Kiedyś ktoś mi powiedział, że rezerwa powinna wystarczyć na przejechanie ok 100km, ale nie wiadomo czy tak jest na pewno, wszyscy podadzą Ci własne przypuszczenia bo jestem pewien, że nikt nie jest aż takim kamikadze żeby sprawdzać ile rzeczywiście przejedzie na rezerwie.
OscarS
OscarS
  8 grudnia 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: goldshaker:Mitsu Galant 96r benzyna silnik też ma jakieś znaczenie więc wypadało by podać, Miałem (teraz matka go katuje) Galanta 98r 2.0 benzynę w automacie ale nie próbowałem jeździć nim na rezerwie ile da radę, tankowałem zawsze jak mi kontrolka zaczynała częściej się zapalać, w suprze też tak tankuję więc nie powiem Ci dokładnie. Kiedyś ktoś mi powiedział, że rezerwa powinna wystarczyć na przejechanie ok 100km, ale nie wiadomo czy tak jest na pewno, wszyscy podadzą Ci własne przypuszczenia bo jestem pewien, że nikt nie jest aż takim kamikadze żeby sprawdzać ile rzeczywiście przejedzie na rezerwie.


ja zawsze dane producenta dziele na dwa czyli jak np podaja 80km na rezerwie to trzeba liczyc na 40, bo dane prod. sa zazwyczaj podane dla bardzo delikatnej nozki.
whitestok
whitestok
  8 grudnia 2009
OscarS
OscarS: ja zawsze dane producenta dziele na dwa czyli jak np podaja 80km na rezerwie to trzeba liczyc na 40, bo dane prod. sa zazwyczaj podane dla bardzo delikatnej nozki.

ja nie wnikam w dane producenta.
KORARM
KORARM
  9 grudnia 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: ciekawi mnie ile mogę przejechać na rezerwie

to sprawdz to. hehe
adiluki
Posty: 1972 (po ~312 znaków)
Reputacja: 55 | BluzgometrTM: 205
adiluki
  9 grudnia 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: ciekawi mnie ile mogę przejechać na rezerwie i ile mieści litrów paliwa rezerwa.Znacie może jakąś stronkę o tym poprzez podanie modelu itp?Wy znacie swoje dane odnośnie tej rezerwy?:P

to jak ty sie martwisz o rezerwę to kup sobie seicento na gaz
goldshaker
goldshaker
  9 grudnia 2009
adiluki
adiluki: to kup sobie seicento na gaz

dzięki ale nie będę jeździł tym co ty..
NieWiemCoWymyslic
NieWiemCoWymyslic
  11 grudnia 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: ciekawi mnie ile mogę przejechać na rezerwie i ile mieści litrów paliwa rezerwa.Znacie może jakąś stronkę o tym poprzez podanie modelu itp?Wy znacie swoje dane odnośnie tej rezerwy?:P


hehe raz śmigałem do oporu moim galantem i musze przyznać że byłem zaskoczony. Wjechałem na stację i bak był prawie że pusty , wywnioskowałem to po tym że przerywał silnik na zakrętach :D Dolałem do baku za 50 zł (troche ponad 12l) wskazówka nie dzwigła się ponad poziom rezerwy , a po przejechaniu 2-3km ponownie zaświeciła się kontrolka rezerwy. Troche to dziwne , z reguły rezerwa jest na 80-100 km a wątpie żeby producent przewidywał spalanie ok 12-13 l przy silniku 2,0 :zonk: Z tego co wyczytałem pojemność baku mam 64 l , ty masz chyba jeszcze w tej starszej budzie bo mój jest 1997 (rekin) ale podejrzewam że konstrukcyjnie są podobne.Pozdro
Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.