15Patryk
Posty: 1669 (po ~135 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 1
15Patryk
  19 listopada 2009 (pierwszy post)

No wiec tak jak w temacie interesuje mnie jak sprawdzić czy żarówka (do samochodu,mijania H1) posiada homologacje ? wyczytałem ze można to jakoś sprawdzić na żarówce ?

WujekBeton
WujekBeton
  19 listopada 2009

po co?? bo nie jarze

lutek
lutek
  19 listopada 2009
15Patryk
15Patryk: No wiec tak jak w temacie interesuje mnie jak sprawdzić czy żarówka (do samochodu,mijania H1) posiada homologacje ? wyczytałem ze można to jakoś sprawdzić na żarówce ?

Zwykle E1 w kółeczku
KORARM
KORARM
  19 listopada 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: po co?? bo nie jarze

Ponieważ wg przepisów każde światło zewnętrzne pojazdu musi posiadać homologacje (lampa) i żarówka też.
15Patryk
Posty: 1669 (po ~135 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 1
15Patryk
  19 listopada 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: Ponieważ wg przepisów każde światło zewnętrzne pojazdu musi posiadać homologacje (lampa) i żarówka też.

dokładnie, no i wyczytałem na internecie wypowiedz eksperta iż światła niebieskie najlepiej rozświetla ale nie ma to być typowy wiesniacki ksenon z 7.5zl bo jest to zabronione. Musi posiadać homologacje dlatego chciałem sie zorientować
KORARM
KORARM
  19 listopada 2009
15Patryk
15Patryk: ksenon z 7.5zl

takie żarówki nigdy nie mają homologacji bo nawed lampa zwykła nie jest do tego przystosowana a już o nie jeden przypadek widziałem, ze przez taką głupote lampa się wypaliła, tzn. plastikowe reflektory od temperatury lekko nadtopione w wyniku czego światło już nie świeci tak jak powinno.
Pozdrowienia dla kseno czubków któży montują badziewie w aucie.
A lini światła nie ma nigdy w takich przeróbkach chyba, ze soczewka jest, ale to i tak badziewie
rockowiec666
rockowiec666
  19 listopada 2009

I najgorsze jest to, że te "Pseudoksenony" strasznie oślepiają..

15Patryk
Posty: 1669 (po ~135 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 1
15Patryk
  19 listopada 2009

a chodzi mi o cos takiego-
http://moto.allegro.pl/item812658532_xtra_kpl_zarowek_xenon_h1_rainbow_super_white.html
jest tekst

Konto usunięte
Konto usunięte: posiadają znak E (europejski certyfikat)

chyba nie będą w taki sposób wprowadzać klienta w błąd ?
WujekBeton
WujekBeton
  19 listopada 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: Ponieważ wg przepisów

bla bla bla bla, a czy ktos Ci to sprawdzi. policjant jezeli zobaczy niebieska zarowke wtedy masz problem a homologacji to jeszcze nigdy na niczym mi nie sprawdzali!!
KORARM
KORARM
  19 listopada 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: I najgorsze jest to, że te "Pseudoksenony" strasznie oślepiają..

jak światło nie świeci w lini to wiadomo, ze będzie oślepiać innych

15Patryk
15Patryk: a chodzi mi o cos takiego- http://moto.allegro.pl/item812658532_xtra_kpl_zarowek_xenon_h1_rainbow_super_white.html

to nie xenon, trudno powiedzieć czy one posiadają homologacje, myśle, ze tak chociaż mogę się mylić
KORARM
KORARM
  19 listopada 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: homologacji to jeszcze nigdy na niczym mi nie sprawdzali!!

to nie znaczy, ze nie zaczną, wielu czubków jeździ na tych ksenonach i innych badziewiach ale to już nie moja wina, ogólnie nawed na stacji diagnostycznej przepuszczają czasami lampy bez homologacji, a co dopiero policjant który ma to w końcu przewodu pokarmowego.
Corradolicious
Corradolicious
  20 listopada 2009

swiatlo z lampy halogenowej MUSI byc albo zolte albo biale. Inna sprawa jesli chodzi o wyladowcze (HID), ale to tez inne przepisy do stosowania ich

Pi0tr1976
Pi0tr1976
  21 listopada 2009

Homologacja jest wybita na metalowej podstawie żarówki - oznaczenie E i cyfra.

Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.