ProjectSMITH
ProjectSMITH
  5 listopada 2009 (pierwszy post)

Ej, jesteście za jazdą na światłach przez cały rok czy przeciw??
Odpowiedź uzasadnić!

Inne sugestie??

tomotdr
tomotdr
  5 listopada 2009

ZA
jakoś lepiej mi sie wydaje :P
szybciej mozna zauważyc auto i wogóle :D

rockowiec666
rockowiec666
  5 listopada 2009

Ja osobiście jestem przeciw..
Czasem jazda w słoneczne dni na światłach jest według mnie bezsensowna, a nawet może byc niebezpieczna..
Wiadomo jak to w naszym kraju, nie wszyscy mają ustawione światła tak jak powinni miec.. To po 1, a po 2 niektórzy fani tuningu zakładają "ksenonowe" zarówki z marketu za 20 złotych i one najbardzie oślepiają!!! Poza tym ja w dzień przy normalnym świetle i widoczności widzę inne pojazdy. A jak ktoś nie widzi to chyba powinien wybrac się do okulisty :P

machu221
machu221
  5 listopada 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: ZA jakoś lepiej mi sie wydaje :P szybciej mozna zauważyc auto i wogóle :D

popieram mam podobne odczucia i wiele osób to potwierdza szczególnie w te dni jest o wiele lepiej
DJpamir
Reputacja: -1 | BluzgometrTM: 1
DJpamir
  5 listopada 2009

przeciw,w wakacje w słoneczną pogode,nie mowie o zachodzie słońca wszystko widac dobrze i bez świateł.
a prąd żre spalanie wzrasta alternator sie bardziej zuzywa i akum nie doładowuje

GÓWNO WIESZ W NOGACH ŚPISZ
I O KUPIE JEŻA SNISZ

DEIVIS
DEIVIS
  5 listopada 2009

ZA zwieksza to bezpieczenstwo bo nie tak jak koledzy pisza ze wszystko widac w lecie to nie prawda sa sytuacje w ktorych nie widac samochodu nawet w piekny letni dzien a jazda na swiatlach nic nie kosztuje wiec nie wiek czemu sa jakies sprzeciwy??

rockowiec666
rockowiec666
  5 listopada 2009
DEIVIS
DEIVIS: wiec nie wiek czemu sa jakies sprzeciwy??

Dlatego, że niektórzy inteligenci mają tak światła ustawione lub takie żarówki zamontowane, że po prostu oślepiają i w dzień i w nocy.. Nie mówiąc o "asach", którzy jeżdżą latem na długich, albo podczas normalnej widoczności na przeciwmgłowych...
Poza tym statystyki mówią za siebie.. Po wprowadzeniu obowiązku jazdy na światłach mniej osób nie ginie na naszych drogach..
DEIVIS
DEIVIS
  5 listopada 2009

niestety nie wszyscy sa idealni i sa auta z zle ustawionymi swiatlami i inne przypadki ale wole miec swiatla wlaczone cala dobe i caly rok a na drogach niwe zmniejszyla sie liczba wypadków bo drogi sa do bani a z roku na rok przybywa kierowcow i aut na drogach i dlatego liczba wypadkow nie maleje a nie przez zapalone swiatła

ZX7RxNINJA
ZX7RxNINJA
  5 listopada 2009

JEstem ZA, ale tylko w motocyklach.
Ja jeżdze w dzień na długich zeby bylo dobrze widać dla wlasnego bezpieczenstwa.

A w samochodach to zbedne, w ciezarowkach to juz w ogóle bezsens.

whitestok
whitestok
  5 listopada 2009

w polsce zawsze przepisy były poj.ebane...,
w uk nie ma takiego przepisu...mimo, że cały kraj to wyspa dużo mniejsza obszarem od polski, ze wszystkich stron otoczona wodą, dużo pada tutaj deszczu, często jest tu konkretna mgła itp a światła ludzie w autach zapalają tylko podczas mgły i jak już się ciemno zaczyna robić. na drogach w uk bez włączonych w dzień świateł jest dużo bezpieczniej niż w pl przy włączonych. więc stosunek mój do całorocznej jazdy na światłach w polsce jest bardziej niż obojętny bo w dzień wszystko widać, a wieczorem i w nocy to każdy głupi włącza światła.

ProjectSMITH
ProjectSMITH
  5 listopada 2009

Ja osobiście jestem za i nie ważne że statystyki mówią bo uważam że człowiek mając włączone światła jest lepiej widoczny nawet w lecie (wyobraźcie sobie samochód w słoneczny dzień jadąc po kiepskiej drodze omija dziury dość szybko i ma zgaszone światła) miałem taką sytuację i powiem szczerze że gdyby miał światła włączone tobym go widział już w cieniu a ma na to wpływ jeszcze kolor samochodu.

Jakiś koleś obliczył że na zgaszonych światłach rocznie można zaoszczędzić 350 zł. Jeżeli są tak ludzie skąpi i uważają oszczędność ponad bezpieczeństwo to coś jest nie tak.

Statystyki?? Ja je interpretuje w ten sposób:
1 więcej samochodów na polskich drogach
2 że o ich kiepskim stanie nie wspomnę
3 coraz to prostsze procedury robienia prawa jazdy, no sorry ale jak chłopaczek zrobił egzamin w 30 minut, trochę pojeździł w jakiejś szkółce te 30h co wydaje mi się stanowczo za mało na naukę jazdy no to taki człowiek nie może być dobrym kierowca!!
4 włączenie świateł upewniło ludzi w twierdzeniu: 'skoro mam włączone światła to mogę szybciej jechać bo z daleka na pewno zauważę samochód z naprzeciwka', piesi nie mają świateł włączonych 24h 7 dni w tygodniu/rok.

Dlatego pytałem jakie jest wasze zdanie i widzę że jest tak 50/50.

goldshaker
goldshaker
  5 listopada 2009

jestem za- uzasadnienie?... lepsza widoczność i koniec to chyba nie podlega dyskusji

lutek
lutek
  5 listopada 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: Odpowiedź uzasadnić!

Za bo przeciw nie ma dobrych argumentów:D

Konto usunięte
Konto usunięte: Wiadomo jak to w naszym kraju, nie wszyscy mają ustawione światła tak jak powinni miec.. To po 1, a po 2 niektórzy fani tuningu zakładają "ksenonowe" zarówki z marketu za 20 złotych i one najbardzie oślepiają!!!

Tu masz rację i powinno się to tempić

Konto usunięte
Konto usunięte: Poza tym ja w dzień przy normalnym świetle i widoczności widzę inne pojazdy. A jak ktoś nie widzi to chyba powinien wybrac się do okulisty :P

Ale nieraz jadąc pod słońce lepiej widać coś co dodatkowo świeci

DJpamir
DJpamir: a prąd żre spalanie wzrasta alternator sie bardziej zuzywa i akum nie doładowuje

Bzdura

Konto usunięte
Konto usunięte: w ciezarowkach to juz w ogóle bezsens.

Wydaje ci się
whitestok
whitestok
  5 listopada 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: wyobraźcie sobie samochód w słoneczny dzień jadąc po kiepskiej drodze omija dziury dość szybko

i tutaj jest główny problem...polski rząd powinien zająć się poprawą stanu dróg i szerokości dróg zamiast wprowadzać jakieś bzdurne przepisy...
xENDRJUx
xENDRJUx
  6 listopada 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: Ej, jesteście za jazdą na światłach przez cały rok czy przeciw?? Odpowiedź uzasadnić!

mi to nie przeszkadza, ale mogloby tego nie byc
i tak ponoc te wlaczone swiatla nic jesli chodzi o liczbe wypadkow nie poprawily
a jak jest ciemno to i tak ludzie wlaczaja
ale moze byc caly rok, zwisa mi to:ziober2:
ale pasy mogliby zniesc, bo to kazdego sprawa:tak:
co prawda i tak mam zwolnienie z nich:ziober2: ale dla mnie glupi przepis:tak:
Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.