RyysiuteQ
RyysiuteQ
  4 listopada 2009 (pierwszy post)

witam wszystkich ;)
mam VW Golfa III 1.4 benzyna rocznik '94. jak na swoje latka bardzo mało pali i jeszcze ciąg ma niezły.
a teraz do rzeczy, piszę teraz ponieważ kupiłem go w tym roku, więc boję się zimy.
oto problem: obojętnie jak pora roku (oprócz zimy), gdy wyjeżdżałem nim z garażu to zdarzało się, że gasł. nawet na trasie, gdy silnik był rozgrzany do 70 - 80 stopni C gasł.
boję się zimy. auto jest garażowane, dodatkowo go nakrywam. ale boję się, że przy niskich temp. będzie cały czas gasł. byłem u paru mechaników i rozkładają ręce.
zaznaczam, że przeglądy (tj. wymiana filtrów, olejów itp) wykonuję b. często ( mniej więcej po przejechaniu 10 - 12 tys km )

z góry dzięki za jakąkolwiek pomoc :)

MarcinKawasakiZX6R
MarcinKawasakiZX6R
  4 listopada 2009

Nie jeździj przez zime jak sie boisz. Wyprowadzisz na wiosne :P

KORARM
KORARM
  4 listopada 2009

Stawiam na wadliwy czujnik położenia wału korbowego chyba drogi nie jest a one tam ponoć awaryjne są i mogą robić takie brewerie więc sprawdz ile kosztuje i jak nie jest drogi to wymień.
Jeśli gaśnie ci na wysokich obrotach to pewnie czujnik.
Napisz jeszcze jak gaśnie czy na każdych obrotach czy na wolnych tylko?

InEveryMomentYour
InEveryMomentYour
  4 listopada 2009

wsadz w grila karton niech mu nie wieje i nie powinien gasnąć :D

damian0889
Posty: 996 (po ~153 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 12
damian0889
  5 listopada 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: wsadz w grila karton niech mu nie wieje i nie powinien gasnąć :D

karton to jakby mial termostat walniety:Pja tak osobiscie mam:) bo nie mam czasu na wymiane:P
RyysiuteQ
RyysiuteQ
  5 listopada 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: Napisz jeszcze jak gaśnie czy na każdych obrotach czy na wolnych tylko?

np. w lipcu jechałem jakiś 80 km, prędkość ok 100 km/h i tak po prostu zgasł.
ale mam ten wskaźnik obrotów silnika. dziwnie się zachowuje. raz wskazuje 1000 obrotów, na drugi dzień np. 750.
a często zdarza się, że wyjeżdżając z garażu cofam [ naciskam sprzęgło, hamulec i gaśnie]
albo np. parkując jak mocno do max skręcam kierownicą [ w prawo albo w lewo] widzę że obroty silnika mu spadają.
RyysiuteQ
RyysiuteQ
  5 listopada 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: Nie jeździj przez zime jak sie boisz. Wyprowadzisz na wiosne :P

nie boję się ;p jężdżę duużo ciężarówkami
a golfik jest fajny i się boję o niego :D
lutek
lutek
  5 listopada 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: np. parkując jak mocno do max skręcam kierownicą [ w prawo albo w lewo] widzę że obroty silnika mu spadają.

To akurat normalne bo wspomaganie robi spore obciążenie
KORARM
KORARM
  6 listopada 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: raz wskazuje 1000 obrotów, na drugi dzień np. 750.

czyli tymbardziej czyjnik walnięty bo obrotomierz bierze sygnał z niego.
Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.