kkryha07
kkryha07
  28 października 2009 (pierwszy post)

Mój poprzedni temat został zamknięty więc lecę z drugim :D
Sformułuje go trochę inaczej myślę że nikt mi go nie zamknie i nie zaszufladkuje go w "podwieszonej kupie", dosłownie mówiąc .
Chyba jedyne forum w sieci gdzie nie można zakładać pod tematów wstyd normalnie :)

W oko wpadła mi Alfa 156 1.9 JTD 2001r. I teraz do was pytanie czy ktoś może miał styczność z tym samochodem i może coś na jego temat powiedzieć, jakieś typowe usterki i czy spotkały go podczas użytkowania przykre niespodzianki ??? :)

Uotr
Posty: 12193 (po ~64 znaków)
Reputacja: -5 | BluzgometrTM: 2
Uotr
  28 października 2009

Zamkną Ci ten temat to założysz jeszcze jeden ? :zonk:

Nie pasuje Ci, nie zakładaj kolejnych.

Prawdziwi mężczyźni nie jedzą miodu, prawdziwi mężczyźni jedzą pszczoły !
kkryha07
kkryha07
  28 października 2009
uotr
uotr: Zamkną Ci ten temat to założysz jeszcze jeden


Po tej probie zrezygnuje na bank i tak nie ma żadnych nowych konkretnych tematów więc może ktoś wreszcie coś napisze. Z reszta nie mogą zamknąć bo nie ma tu mowy o chęci kupnie samochodu a chodzi o doświadczenia jakich zaznał właściciel z takim ów samochodem, lub jego częste usterki he :)
PeJakPaula
PeJakPaula
  28 października 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: . I teraz do was pytanie czy ktoś może miał styczność z tym samochodem i może coś na jego temat powiedzieć

Tak, własnie pozbyłam się tego problemu.
Ten sam rocznik tylko w benzynie.
Pominę fakt, że paliła jak smok praktycznie z miesiąca na miesiąc coraz więcej,
części wszystkie były baaardzo drogie, nawet jakieś duperelki a do tego zawsze sprowadzane na zamówienie.
Pod względem awaryjności też się zawsze coś działo, nie polecam żadnej alfy.
goldshaker
goldshaker
  28 października 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: I teraz do was pytanie czy ktoś może miał styczność z tym samochodem i może coś na jego temat powiedzieć, jakieś typowe usterki i czy spotkały go podczas użytkowania przykre niespodzianki ??? :)

miałem styczność- nie kupuj go;)
KORARM
KORARM
  28 października 2009
uotr
uotr: Zamkną Ci ten temat to założysz jeszcze jeden ?

Moim zdaniem temat był dobrze założony, autor nie pytał o to co kupić? tylko napisał o konkretnym modelu i zapytał o wady.
nigdy nie miałem z tym styczności większej lecz nigdy od właściciela alfy nie usłyszałem dobrego słowa na jej temat.
kkryha07
kkryha07
  28 października 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: miałem styczność- nie kupuj go;)


Jakieś szczegóły potwierdzone faktami. :)
kkryha07
kkryha07
  28 października 2009

Z tego co wiem z silnikiem nie ma tragedii zamienników jest od groma np od fiata
najgorzej to wypada chyba zawieszenie. Jest wielowachaczwe i podobno elemety szybko się zużywają.

BartekGrajek
BartekGrajek
  28 października 2009

Pali jak porąbana, słaba jak na taki silnik, cholernie drogie części.

Wujek mi odsprzedał i nie odzywam się już do niego. Poważnie! :and:

Nie polecam. Za cenę tego auta kupisz coś lepszego...

Uotr
Posty: 12193 (po ~64 znaków)
Reputacja: -5 | BluzgometrTM: 2
Uotr
  29 października 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: Moim zdaniem temat był dobrze założony

był czy nie był, ale został zamknięty i nie powinien zakładać następnych.
Prawdziwi mężczyźni nie jedzą miodu, prawdziwi mężczyźni jedzą pszczoły !
KORARM
KORARM
  29 października 2009
uotr
uotr: był czy nie był, ale został zamknięty i nie powinien zakładać następnych.

każdy może założyć temat na forum, coś ci nie pasuje? masz zły dzień? zły tydzień?
nikt cie nie zmusza żeby to czytać
damian0889
Posty: 996 (po ~153 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 12
damian0889
  30 października 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: najgorzej to wypada chyba zawieszenie.

a zebys wiedzial:)mialem taka jak na obrazku tylko 1,8 ts no i nie zrobila na mnie wrazenia...auto ladne zgrabne i stosunkowo tanie,,no ale zawieszenie jak sam powiedziales awqaryjne no a tulejki nie do dostania,ew. cale wachacze szt.ok 400zl...
przez okres ok 4miesiecy pompa wspomagania do ktorej zeby dojsc to 2 dni roboty bo silnik trzeba praktycznie wywalic,wachacze,koncowki i itak pukalo dalej:) duze zuzycie paliwa...slaba dynamika jak na ta moc,silnik lykal olej i trzeba bylo dr.motora wlac mimo ze mial 80tys z ksiazka:/no ale z tego co slyszalem to 1.9 jtd w tych autach to calkiem spoko silniki,ale nie mialem...aqcha i abs czesto sie zapala po ostrym ruszeniu,bynajmniej ja tak mialem...czyli ogolnie alfa jakie auto idzie przezyc jezeli ma sie troche grosza na naprawy:) byle by nie w benzynie:):):)
kkryha07
kkryha07
  31 października 2009
damian0889
damian0889: 1.9 jtd w tych autach to calkiem spoko silniki

W grę wchodzi tylko z silnikiem wysokoprężnym jutro jadę obczaić sprawę
kkryha07
kkryha07
  31 października 2009

TZN. dzisiaj :)

Pose
Posty: 1420 (po ~125 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 8
Pose
  31 października 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: Pali jak porąbana, słaba jak na taki silnik, cholernie drogie części.Wujek mi odsprzedał i nie odzywam się już do niego. Poważnie! Nie polecam. Za cenę tego auta kupisz coś lepszego...

Moi rodzice mieli 156 1.9JTD, tyle, że z 2004r. i 16v.
Dużo pali??
Ona się mieściała w 6-7litrach, co przy momencie 300Nm chyba nie jest wygórowanym wynikiem...
Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.