dumny17
dumny17
  24 października 2009 (pierwszy post)

+witam
kupielm golfa III GtI 2.0
Wlascicielem jestem ja czyli osoba 19 letnia i tata ktory ma wszystkie znizki ale nie ma prawka.Jedni zaproponowali mi ubezpieczenie za 1500 zl ale znalazlem inne za 900zl.Jest to jednak dla mnie duzo za duzo i staram sie cos wykabinowac . 1 opcja jest taka ze :
zrobie darowizne na mame
a druga to taka ze na tate .
a teraz pytania czy jesli zrobie darowizne to ile mniejwiecej lub cokolwiek bede musial zaplacic ? albo czy po prostu jak jestem wspolwlascicielem z tata to czy moge sie jakos wypisac?A w ogle moze zostac wlascielem auta i ubezpieczenia sam tata gdy nie ma prawka. z gory dzieki za snesowe wypowiedzi

WujekBeton
WujekBeton
  24 października 2009

trzebas bylo mame z prawkiem zrobic wspolwlascicielem, na pewno ma wiecej znizek niz ty. jakos sporo to ubezpieczenie wynosi ja za merca z 93' roku z ponad 2 litrowym silnikiem place jakies 700-800zl

MusicMaker
MusicMaker
  24 października 2009

W przypadku darowizny chyba trzeba podatek zapłacić ?!

WujekBeton
WujekBeton
  24 października 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: trzeba podatek zapłacić

wlasnie chyba trzeba tylko nie wiem jaki
JustOneMati
JustOneMati
  24 października 2009

mozna sie zrzec na korzysc 2giego wlasciciela czyli taty i podtku sie nie placi. 1500 zl to jakas masakra, moje bmw takie ma ubezpieczenie, przelicz jeszcze w TU PZMot. tam wyjdzie Ci najtaniej przypuszczam. Pozatym jak sie wypiszesz z tego autka to jak maja Ci zniszki leciec ?

lutek
lutek
  24 października 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: a teraz pytania czy jesli zrobie darowizne to ile mniejwiecej lub cokolwiek bede musial zaplacic ?

Wartość samochodu nie przekracza kwoty wolnej czyli jakieś 9-9,5k więc nie płacisz od tego podatku pod warunkiem że w okresie 5 lat nie robiłeś innych darowizn na kwoty które w połączeniu przekroczą kwote wolną. Zastanów się tylko jaki to ma sens-zapłacisz mniejsze OC ale nie będziesz miał zniżek na siebie a to wkońcu o sobie przypomni
rockowiec666
rockowiec666
  24 października 2009

Ja za ubezpieczenie Cinquecento 700 z pełnymi zniżkami ojca (ma prawo jazdy 40 lat i zniżki za bezszkodowośc) na rok będę płacił ok 300 zł.. A mam 18 lat, w takim układzie jak ja płaciłbyś pewnie i tak z 800 zł. jak nie więcej.. Niestety OC dla młodych kierowców jest piekłem ;-/

Tomek216
Posty: 20 (po ~199 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 0
Tomek216
  24 października 2009

zorientuj się w pzm-ocie ile cię to wyniesie bo ja za silnik 1.8 i pełnych zniżkach ojca za OC+NW zapłaciłem 399zł

KORARM
KORARM
  25 października 2009
lutek
lutek: nie będziesz miał zniżek

no właśnie jak nie ubezpieczasz, zadnego auta, to nie wypracujesz sobie zniżek po latach.
Najlepiej udać się do multi agenta i on ci wyliczy co za ile
Ubezpieczenie zależy od wielu czynników: firma, miejsce zamieszkania...

Nie mogłem się powstrzymać
KORARM
KORARM
  25 października 2009

ubezpieczenie

WujekBeton
WujekBeton
  25 października 2009

wlasnie, jezeli nie beda ci lecialy znizki to nawet po ukonczeniu 25 roku zycia bedziesz placil duzo!! ja w TUWie za silnik 2,2 place mniej niz tobie wyszlo

jacoone7
jacoone7
  25 października 2009

Tzn bylem wlasnie w takiej agencji to najtaniej wyszlo z tata to 900zl i jesli dobrze mi sie wydaje to wlasnie w tym TUW.No w zasadzie to moge jescze odpuscic bez nabijania mi tych znizek.Jescze pojde moze do AXA i do pZm-u ale sadze ze stawki beda podbno , wiec zostaje mi ta opcja darowizny(podatku nie bede musial placic) albo jak kolega tu napisal -" mozna sie zrzec na korzysc 2giego wlasciciela" tylko jak mam to zrobic? i czy nie bedzie problemu ze ojciec nie ma prawka w ogle ?

damian0889
Posty: 996 (po ~153 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 12
damian0889
  25 października 2009

od darowizny takiego golfa nic sie nie placi bo za tani...najblizsza rodzina moze ci podarowac ,nie wiem dokladnie ale gdzies ok 10tys bez podatku czym dalsza tym mniej wiec golf by musial miec wartosc powyzej 15-20tys zeby ktos musial zaplacic podatek....po prostu sprzedaj go komus kto ma znizki mamie tacie itp i oplac skarbowke ponownie na tego kogos jesli zrobisz cene powyzej tysiaka i ubezpiecz i przerejestroj go na mame-tate...wyjdzie taniej bo takie cos cie wyniesie z 200zl max a ubezpieczenia zaplacisz na siebie z 700zl wiecej...

jacoone7
jacoone7
  25 października 2009

no dzieki wsyzstkim za posty , najlepiej to mysle jakbym sie zrzekl auta na 2 wlasciciela - tylko nie iwme jak to zrobic ? A wie moze ktos tak orientacyjnie ile jest wart auto wedlug taryfikatora ? 94 rocznik.

damian0889
Posty: 996 (po ~153 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 12
damian0889
  26 października 2009

3000 do poprawek blacharsko lakierniczych:)

Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.