bonia87
bonia87
  24 października 2009 (pierwszy post)

witam, mam pytanie. przymierzam sie do kupna samochodu. nie mam pojecia czy kupic na rope czy benzyne?
jest jakas roznica w prowadzeniu auta?

MusicMaker
MusicMaker
  26 października 2009

Napisałem... FIA WTCC jest to chyba jeden z najbardziej prestiżowych wyścigów tak samo jak lemans ile razy ma się jeszcze powtarzać? Jedno i drugie wygrał diesel. Jeszcze trochę i w F1 sie pojawia jakieś prototypy. To Diesle nosza miano nie do zajechania a nie benzynowce. Sam znam wiele przykładów gdzie Diesle jeżdżą już ponad 500.000km może nie są to najnowsze jednostki ale są to Diesle. Turbo to nie jest silnik, wiec jak padnie turbo to nie silnik :)
To ile wytrzyma zależy głownie od eksploatacji.

KORARM
KORARM
  26 października 2009
SeboOxXx91
SeboOxXx91: więcej elektryka waży niż sam silnik

Benzyniaki też mają bardzo rozbudowany układ sterowania chociaż diesel w dzisiejszych czasach ma bardziej skomplikowany układ zasilania silnika + wydechu, elektronika jest tu tylko do sterowania tym całym systemem
MusicMaker
MusicMaker
  26 października 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: SeboOxXx91:więcej elektryka waży niż sam silnik Benzyniaki też mają bardzo rozbudowany układ sterowania chociaż diesel w dzisiejszych czasach ma bardziej skomplikowany układ zasilania silnika + wydechu, elektronika jest tu tylko do sterowania tym całym systemem

Nie zapominajmy o fakcie że diesel do działania iskry nie potrzebuje :)
Po za tym o jakiej tu elektronice mówimy... ECU ? to jest w benzynie i w dieslu. Wtryski tu i tu elektryczne. Większość to bardziej systemy wspomagające prace a nie konieczne aby działał. Owszem Diesle są o wiele bardziej skomplikowane i nie można powiedzieć że są słabsze( w sensie mocy) od benzyn. Prosty przykład? Najmocniejszy Diesel: MAN - 101576 bhp (74760 kW) a najmocniejsza benzyna :)?
KORARM
KORARM
  26 października 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: Po za tym o jakiej tu elektronice mówimy...

Zdziwił byś się ile czujników ma normalny obecnie produkowany diesel.
oczywiście wtryski są i czujnik położenia każdego wału, czujnik ciśnienia doładowania, przepływomierz powietrza, czujnik ciśnienia i tęperatury spalin jeśli ma dpf przed filtrem i za filtrem, sonda,
i jeszcze przepustnica od egr, czy elektryczny pedał gazu..... A w pompie ile zaworów i czujników. sam nie wiem wszystkie po co dokładnie są
Oczywiście jest tego więcej i zależy od modelu jeszcze
diesel bez elektroniki nie odpali wogóle chyba, ze jakiś stary mół z lat nie wiem jakich gdzie elektryka ograniczała się do świecy żarowej
KORARM
KORARM
  26 października 2009

i jeszcze wystarczy, ze jedna, zecz nawali, obojętnie co i już auto nie ma mocy

kaziu4442
Posty: 471 (po ~240 znaków)
Reputacja: 3 | BluzgometrTM: 2
kaziu4442
  26 października 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: Sam znam wiele przykładów gdzie Diesle jeżdżą już ponad 500.000km może nie są to najnowsze jednostki ale są to Diesle.

Tak owszem, ale sa to zazwyczaj jednostki wolnossace, a zobacz ze bendzyniaki w ameryce kulaja tez nawet sporo ponad 500tys km...

Konto usunięte
Konto usunięte: Jeszcze trochę i w F1 sie pojawia jakieś prototypy

Tak w 2011 maja byc eko diesle, ale beda jeździc ze znacznie mniej restryktycznymi normami niz aktualnie bendzyny.

Konto usunięte
Konto usunięte: Prosty przykład? Najmocniejszy Diesel: MAN - 101576 bhp (74760 kW) a najmocniejsza benzyna :)?

Ile jest takich diesli w autach?:P Przeciez my mowimy o autach jeżdzacych na codzien po drogach....
kaziu4442
Posty: 471 (po ~240 znaków)
Reputacja: 3 | BluzgometrTM: 2
kaziu4442
  26 października 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: i jeszcze wystarczy, ze jedna, zecz nawali, obojętnie co i już auto nie ma mocy

A desli z brakiem mocy w servisach nie malo:P W koncu sam cos o tym wiesz:}
Jak juz cos przyjeżdza z zajechanym silnikiem to zazwyczaj diesel ile kia bylo z tymi dieslami 2litry u brachola to masakra kilka tygodniowo, a nie tylko one:P
KORARM
KORARM
  27 października 2009
kaziu4442
kaziu4442: A desli z brakiem mocy w servisach nie malo:P

jak doradca z daleka woła " brak mocy " to mechanik mówi " na pewno dci "
bo tam jest co się zepsuć
MusicMaker
MusicMaker
  27 października 2009

Fakt nowoczesne diesle to wciąż eksperymenty, jednak jeśli chodzi o wytrzymałość to póki nie mowimy o V6 czy V8 od 4 czterorzędowców są na pewno wytrzymalsze. Odnośnie elektroniki, wszystkie czujki to systemy poprawiające pracę silnika, diesel bez nich odpali ale będzie bardzo dziwnie chodził, widziałem cos takiego ale nie wiem jak to opisać.

kaziu4442
Posty: 471 (po ~240 znaków)
Reputacja: 3 | BluzgometrTM: 2
kaziu4442
  27 października 2009

I chocby dlatego polecam bendzyne, bo albo kupisz takiego nowego diesla, albo jakiegos sprzed 10 lat z ktorym nie wiadomo co sie dzialo, wiadomo moze trafisz dobrze, ale jak nie masz sporo siana na naprawy to nie radze diesla... ostatnio kumpel kupil jakiegos opla z dieslem za cos kolo 15 tys. i po powrocie nim do chaty po kilku dniach padla pompa na ktorą musial wydac prawie 5 tys. Wiec moze i ropa tansza i mniej pali, ale jak cos sie zepsuje to wspolczuje.

SeboOxXx91
Posty: 8 (po ~313 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 0
SeboOxXx91
  27 października 2009

Ceny są porównywalne jeśli chodzi o benzyne a diesla (chodzi mi o części) ja tam przynajmniej nie mam problemu z dostaniem albo taniszych zamieniików albo dobrych zamienników. Ogólnie teraz jak w tych nowych dieslach walnie jeden pompo-wtryskiwacz to jest przechlapane, nawet jedna przepalona świeca żarowa może narobić tyle szkód że SZOK :O ale cały czas jestem za starym poczciwym gołym dieslem ;P

Każdy ma swoje zdanie :)

MusicMaker
MusicMaker
  27 października 2009

Te ceny to chyba z kosmosu bieżecie :)
Regeneracja wtrysków 600zł/1szt. Regeneracja pompy 600-1000zł/szt. Regeneracja Turbiny 600-1000zł/szt.
...i pompo-wtryskiwacze to były kiedyś, tzn nadal są ale to już końcówka zastępują je wtryskiwacze z szyną CR.

bonia87
bonia87
  27 października 2009
kaziu4442
kaziu4442: bo albo kupisz takiego nowego diesla, albo jakiegos sprzed 10 lat z ktorym nie wiadomo co sie dzialo

zamierzam kupic yarisa 2008 r.

kaziu4442
kaziu4442: 15 tys.

na samochod mam przeznaczone okolo 38 tys.
kaziu4442
Posty: 471 (po ~240 znaków)
Reputacja: 3 | BluzgometrTM: 2
kaziu4442
  27 października 2009

Jaki silnik w tym yarisku chcesz? Nom 38tys ale i tak za te siano masz auto po gwarancji wiec roznie to bywa.

MusicMaker
MusicMaker
  27 października 2009
kaziu4442
kaziu4442:

Ja bym kupił Forda Focusa Mk2 o wiele ładniejszy przede wszystkim, a i jakoś specjalnie drogie nie są. Myśle że za tą cenę dostała byś 2007 z dobrym wyposażeniem. Focus to jeden z najlepiej prowadzących się aut w swojej klasie(Top Gear wspominał że najlepszy), dużo lepiej niż Yaris :)
Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.