goldshaker
goldshaker
  22 października 2009 (pierwszy post)

niedawno kupiłem samochód i wiem że sprzedawca mył silnik- mój problem to w miarę "cicho" piszczące paski:/ ale dość denerwujące by tu napisać, gdy silnik jest już rozgrzany cichną. To oznaka żeby je już zmienić?gdy wyglądają na dosyć nowe ? czy może to być wpływ umycia silnika??samochód mitsu carisma ( to chyba i tak nie ma znaczenia)

plavelsis
plavelsis
  22 października 2009

Masz jakiś aparat, albo coś, żeby nagrać ten odgłos?
http://autaa.com/Article,2349.html
Tutaj masz temat, poszukaj też w necie może coś znajdziesz. W tym temacie, którym Ci dałem, piszą, że odłączyli alternator i wszystko jest okej. Próbowałeś coś robić?

damian0889
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 12
damian0889
  22 października 2009

moze nie pasek tylko jakas rolka np...jeli masz pasek napiety to nie on...jak chodzi to polej woda na pasek jesli ucichnie to pasek luzny lub do wymiany a jesli dalej piszczy to napinacz alternator pompa albo cokolwiek innnego co podlaczone...

MusicMaker
MusicMaker
  22 października 2009
damian0889
damian0889:

Dokładnie tak jak kolega napisał, może być pasek a mogą być tez rolki, napinacz, klima itd.
Na początek proponuje kupić jakis preparat do pasków.
JustOneMati
JustOneMati
  22 października 2009

ale mowisz o pasku rozrzadu czy o pasku od alternatora ? na twoim miejscu od razu po zakupie bym wymienil takie rzeczy jak plyny, oleje, oraz obowiazkowo pasek rozrzadu jesli nie masz faktury ani gwarancji ze to bylo niedawno robione !

KORARM
KORARM
  22 października 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: piszą, że odłączyli alternator i wszystko jest okej.

i co z tego? to o niczym nie świadczy
Jeśli masz rolke samonapinającą to pewnie rolka a jak nie to pasek nie napięty

Konto usunięte
Konto usunięte: czy może to być wpływ umycia silnika??

na normalnie napiętym pasku to nie ma wpływu
whitestok
whitestok
  23 października 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: Jeśli masz rolke samonapinającą to pewnie rolka a jak nie to pasek nie napięty

Konto usunięte
Konto usunięte: na normalnie napiętym pasku to nie ma wpływu

więc zostaje napiąć pasek...
MusicMaker
MusicMaker
  23 października 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: więc zostaje napiąć pasek...

Oby to jeszcze było takie proste jak piszesz:)
Możesz kupić krótszy pasek ale nie wiem jak to się sprawdzi na dłuższą metę.
adamek92
adamek92
  23 października 2009

oprócz rolek .... moze byc to spowodowane wilgocią

whitestok
whitestok
  23 października 2009
adamek92
adamek92: oprócz rolek .... moze byc to spowodowane wilgocią

przede wszystkim od wilgoci piszczą paski, jak się rozgrzeje to przestaje, jeśli się napręży pasek to nie będzie piszczało.
KORARM
KORARM
  23 października 2009
MusicMaker
MusicMaker: Możesz kupić krótszy pasek ale nie wiem jak to się sprawdzi na dłuższą metę.

nowy zawsze jest krótszy, a co chciałeś kupić krótszy od wymiarowego?
MusicMaker
MusicMaker
  24 października 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: MusicMaker:Możesz kupić krótszy pasek ale nie wiem jak to się sprawdzi na dłuższą metę. nowy zawsze jest krótszy, a co chciałeś kupić krótszy od wymiarowego?

Jeśli napinacz jest walnięty, to tak jednak nie wiem jak to się sprawdzi.
damian0889
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 12
damian0889
  24 października 2009

zdejmnij cholera ten pasek i odpal i zobacz czy piszczy czy nie a jak nie to szukaj co ci halasuje....krec wszystkim i zobacz co jest glosne a jak dalej po sciagnieciu piszczy to cos w rozrzadzie...ludzie,troche logiki......acha i po co ci krutszy???jak piszczy to tylko dlatego ze sie rozciagnal i kupisz taki sam to bedziesz mial problem go zalozyc a co dopiero krutszy....ja ost robilem taka naprawe olej paski rolki...koszt ok 500zl i spokoj na dluuugo....a po 2 na auto bylo cie stac to sobie powymieniaj to co sie nalezy przy zakupie auta i bedzie ok!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

maniakmk2
maniakmk2
  24 października 2009
adamek92
adamek92: oprócz rolek .... moze byc to spowodowane wilgocią

dokladnie tak jak mowisz sprawdzona metoda troche pudru nasyp na posek podczas pracy silnika jak ucichnie to wilgoc, tylko nie zasyp calego silnika ::rotfl::
pokahontazz
pokahontazz
  25 października 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: "cicho" piszczące paski:/

z tego co wiem to paski piszczą własnie kiedy są mokre albo po prostu są zbyt luźne, mozesz to sprawdzic i w razie czego zmienic, to chyba nie jest zbyt duzy wydatek...
Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.