7777777pawel
7777777pawel
  2 października 2009 (pierwszy post)

była to do konca moja wina czy nie??? Jechalem sobie za autem na podwójnej ciaglej włączyłem kierunek i wzielem sie za wyprzedzanie. wjezdzałem juz na lewy pas a gosciu przede mna właczyl nagle kierunek i skrecil w lewo. ja nie zdarzylem wychamowac i przywalilem mu w lewa strone tylu. co wy o tym sadzicie????

KORARM
KORARM
  2 października 2009

on skręcał w lewo bez zakazu? w inną droge? czy nie było tam nic?
jeśli to była droga inna czyli wyprzedzałeś na skrzyżowaniu?
jeśli tak to twoja wina

7777777pawel
7777777pawel
  2 października 2009

nie bylo zakazu skretu w lewo. i tez to nie bylo skrzyzowanie. normalna droga.

7777777pawel
7777777pawel
  2 października 2009

wjazd do domu

kaziu4442
Posty: 471 (po ~240 znaków)
Reputacja: 3 | BluzgometrTM: 2
kaziu4442
  2 października 2009

No to twoja wina mysle ze kazdy policjant to powie...

lutek
lutek
  2 października 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: Jechalem sobie za autem na podwójnej ciaglej włączyłem kierunek i wzielem sie za wyprzedzanie.

I to już jest odpowiedz

Konto usunięte
Konto usunięte: co wy o tym sadzicie????

Sądze że jesteś kretynem i zastanawiam się kto ci dał prawo jazdy

Konto usunięte
Konto usunięte: jak jest podwójna ciagla to moge sobie skrecac kiedy chce bez upewniania sie czy mnie ktos nie wyprzedza.

Trzeba sie upewniać sle skoro jest ciągła to zwykle oznacza zbliżanie się do skrzyżowania-to ciebie nie powinno być na lewym pasie

Konto usunięte
Konto usunięte: w nocy jezdza na swiatlach wiec ich nie slychac

Cały rok jeżdzą na światłach

damian0889
damian0889: no co to pojazdow uprzywilejowanych ok... przegapilem to i sie zgodze moj blad...

Tyle że to na kierowcy takiego pojazdu spoczywa odpowiedzialność za przekraczanie przepisów kiedy jest w akcji i jeśli byłaby to sytuacja z udziałem takiego pojazdu wina byłaby też po stronie kierowcy karetki

DEIVIS
DEIVIS: mi sie wydaje ze to nie do konca twoja wina bo ty miales wolne

A podwójna ciągła to taki pikuś?
KORARM
KORARM
  2 października 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: nie bylo zakazu skretu w lewo

to gdzie on skręcał w pole?
lutek
lutek
  2 października 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: wjazd do domu

Czyli mógł skrecać a ty nie znasz przepisów - tak na marginesie pisz w jednym poście
KORARM
KORARM
  2 października 2009

Z tego co widze to bardziej twoja wina jak współ wina
chociaż z wypadkami róznie bywa w polsce
często wygrywa ten bogatszy

7777777pawel
7777777pawel
  2 października 2009

pierwszy raz szlysze ze jak jest podwójna ciagla to mosi bys skrzyzowanie . jestes troche przemadrzaly i myslisz ze wszystko wiesz. i jeszcze to hasło co za kretyn dal ci prawo jazdy :) . ty pewnie nigdy nie przekroczyles predkosci nawet o 10km na h. a twoja predkosc maksymalna z jaka jechales to 90km albo nawet nie.

7777777pawel
7777777pawel
  2 października 2009

ze wyprzedzalem na ciaglej to nie znaczy ze nie znam przepisów. jest dozo przepisów których nie przestrzegam. ale mi o to nie chodzi. chodzilo mi ze by ktos co sie zna odpowiedzial mi na moje pytanie. i bylo kilka osób co mi napisalo np. to by pewnie wyszla twoja wina, mogla by bys współwina,itp. a reszta po co siedzi na tym forum ze by sie wymadrzac co to oni nie sa.

lutek
lutek
  2 października 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: pierwszy raz szlysze ze jak jest podwójna ciagla to mosi bys skrzyzowanie

Nie musi być tylko zwykle zbliżając się do niego jest podwójna

Konto usunięte
Konto usunięte: jestes troche przemadrzaly i myslisz ze wszystko wiesz

To twoje zdanie - ja tylko stwierdzam fakty

Konto usunięte
Konto usunięte: ty pewnie nigdy nie przekroczyles predkosci nawet o 10km na h

Przekraczam często nawet bardzo ale jeśli brałbym sie do wyprzedzania na podwójnej(co czasem robie) i uderzył w kogoś kto skręca to nie szukalbym idiotycznego wytłumaczenia

Konto usunięte
Konto usunięte: chodzilo mi ze by ktos co sie zna odpowiedzial mi na moje pytanie. i bylo kilka osób co mi napisalo np. to by pewnie wyszla twoja wina, mogla by bys współwina,itp. a reszta po co siedzi na tym forum ze by sie wymadrzac co to oni nie sa.

Napisałem ci jasno i wyraźnie że wina była twoja a ten kto wspomina o współwinie razem z tobą powinien wrócić na kurs - wyprzedzałeś na podwójnej ciągłej i prawdopodobnie na skrzyżowaniu samochód który (jak sam napisałeś) sygnalizował skręt - więc nie wiem gdzie tu jest coś niezrozumiałego
whitestok
whitestok
  2 października 2009
Konto usunięte
Konto usunięte:

Nigdy się jeszcze nie spotkałem aby przy wjeździe na podwórko była podwójna linia ciągła. Zawsze widziałem, że jest przynajmniej kawałek (na szerokość wjazdu) przerywanej w takich miejscach.

A co do winy to jest bankowo Twoja i nie szukaj głupiego wytłumaczenia. Ciekaw jestem skąd masz te prawo jazdy. Wydrukowałeś sobie sam?
KORARM
KORARM
  2 października 2009

nie chce cię bronić ale jak by nie patrzeć to ty byłeś na swoim pasie a on ci przecą drogę więs na 100% nie jestem przekonany, ze jest twoja wina w100%

Konto usunięte
Konto usunięte: Ciekaw jestem skąd masz te prawo jazdy. Wydrukowałeś sobie sam?

ja dostałem za 3 kaczki
KORARM
KORARM
  2 października 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: Nigdy się jeszcze nie spotkałem aby przy wjeździe na podwórko była podwójna linia ciągła

a jeśli by tak było to znaczy, ze nie możesz tam skręcać w lewo

jak by pomyśleć to nie wiem czy tego nie przekręcić odwrotnie, ze autora wątku nie jest wina.....
Corradolicious
Corradolicious
  3 października 2009

to jest jeden z paradoksow krd, wina jest jego, ale ty dostajesz pkt i mandat za wyprzedzanie na podwojnej ciaglej. Mialem dokladnie taka sama sytuacje.

Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.