Exate
Exate
  22 września 2009 (pierwszy post)

1. Czy jeśli ma się tylko kartę motorowerową to mogę np. kogoś na skuterze wozić czy tylko ja sam mogę jeździć ?

DEIVIS
DEIVIS
  22 września 2009

chyba mozesz ale ta osoba musi miec 18 lat ale nikt ci nic nie zrobi jak bedziesz kogos wozil na skuterze oczywiscie jesli skuter jest zarejestrowany na dwie osoby

KORARM
KORARM
  22 września 2009

kiedyś na skuterze w 4 jechaliśmy a nikt żadnego prawka nie miał ani karty

DJpamir
Posty: 801 (po ~239 znaków)
Reputacja: -1 | BluzgometrTM: 1
DJpamir
  22 września 2009

z tego co wiem to kierujący skuterkiem musi mieć 18 lat by móc wozić pasażera.

GÓWNO WIESZ W NOGACH ŚPISZI O KUPIE JEŻA SNISZ

InEveryMomentYour
InEveryMomentYour
  23 września 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: kiedyś na skuterze w 4 jechaliśmy a nikt żadnego prawka nie miał ani karty

no i co z tego ? chcesz komus tym zaimponowac ?

Konto usunięte
Konto usunięte: 1. Czy jeśli ma się tylko kartę motorowerową to mogę np. kogoś na skuterze wozić czy tylko ja sam mogę jeździć ?

jesli jest zarejestrowany na dwie osoby to we 2 mozna aczykolwiek musisz miec ukonczone 17 lat :)
Exate
Exate
  23 września 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: kiedyś na skuterze w 4 jechaliśmy a nikt żadnego prawka nie miał ani karty

A ja w 35435346 jechałem maluchem :zonk:

Dzięki za info. Temat można zamknąć.
lutek
lutek
  23 września 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: kiedyś na skuterze w 4 jechaliśmy a nikt żadnego prawka nie miał ani karty

Z czego ty pewnie siedziałeś w bagażniku i teraz czytamy efekty tej wycieczki
damian0889
Posty: 996 (po ~153 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 12
damian0889
  24 września 2009

trzeba 18 lat miec skonczone zeby legalnie ale wydaje mi sie ze policji to lata....tak samo pewnie jak to czy masz w ogóle karte...

DiKman
Posty: 1081 (po ~161 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 8
DiKman
  27 września 2009

To co piszecie jest nie prawdą w kodeksie ruchu drogowego nie ma nic napisanego że wolno czy nie wolno jest napisane coś w tym stylu:

Osoba przewożąca 1 lub więcej osób na motocyklu bądź motorowerze powinna pamiętać aby osoby powyżej 7 roku życia miały założony kask (osoby poniżej 7 roku życia jeżdżą bez niego (nie mają obowiązku)

tak więc możesz śmiało jeździć (pytałem rzecznika komendy głównej policji kilka lat temu)

Kochać dwa kółka aż do śmierci,zmarli motocykliści na zawsze w naszej pamięci...

Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.