ocet
ocet
  10 września 2009 (pierwszy post)

witAm
pytanie do znawcow lpg
Gaz dostaje sie do komory spalania w stanie ciekłym czy gazowym?
jesli w ciekłym to do czgo jest ten caly podgrzewacz bo mowiono mi ze wlasnie w nim gaz zmienia swoj stan?
a jesli w stanie gazowym to jak to mozliwe skoro jest tam cisnienie?

DEIVIS
DEIVIS
  13 września 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: prosze cie, nie osmieszaj sie, jak masz w granicach 15sek to jest dobrze, seria matiza ma 17sek, wiec prosze nie rob sobie jaj

oj duzo chlebka musisz zjesc zeby byc madry a seryjny moze miec 17 zekumd a moj moze miec mniej mniejsza z tym matiz jest maly zwinny i dynamicznym autem z gazem przedewszystkim oszczednym i taka moca jaka dysponuje w zupelnosci wystarcza na miasto i na trasie nie zostaje w tyle a te twoje 150KM czy tam ile masz na silniku 2.0 to nawet w polowie ich nie wykorzystujesz a pali jak smok i co chwile pruznie masz w baku
machu221
machu221
  13 września 2009
DEIVIS
DEIVIS:


szczerze dla mnie moje auto spala z 12-14 litrów pb w mieście i mi to nie przeszkadza :D
machu221
machu221
  13 września 2009
DEIVIS
DEIVIS: a moj moze miec mniej mniejsza z tym matiz jest maly zwinny i


ok to zapraszam na kręte drogi uwierz mi że matiz tu polegnie :D
lutek
lutek
  13 września 2009
DEIVIS
DEIVIS: seryjny moze miec 17 zekumd a moj moze miec mnie

Pewnie też sam zakładałeś gaz to i do setki bedzie miał z 3 s...
lutek
lutek
  13 września 2009
DEIVIS
DEIVIS: zwlaszcza ze na gazie nie ma odciny i mozesz krecic po obrotach dowoli

I co z tego kiedy razem z obrotami robi się tylko głośniej i nic poza tym?
Corradolicious
Corradolicious
  13 września 2009
DEIVIS
DEIVIS: a te twoje 150KM czy tam ile masz na silniku 2.0 to nawet w polowie ich nie wykorzystujesz a pali jak smok i co chwile pruznie masz w baku

w 1.8, a wykorzystuje je, bo samochod nie ma lekkiego zycia u mnie, tylko sie rozgrzeje i juz but jest, a co do prozni w baku... coz... cos za cos.

DEIVIS
DEIVIS: oj duzo chlebka musisz zjesc zeby byc madry a seryjny moze miec 17 zekumd a moj moze miec mniej mniejsza z tym matiz jest maly zwinny i dynamicznym autem z gazem przedewszystkim oszczednym i taka moca jaka dysponuje w zupelnosci wystarcza na miasto i na trasie nie zostaje w tyle

duzo chlebka juz zjadlem, dlatego smiem twierdzic za gadasz bzdury, bo urwac w matizie 10sek z przyspieszenia i to jeszcze na gazie to trzeba byc albo magikiem albo fantasta.

Kwestii ekonomiki jazdy nawet nie podejmuje, bo to jest oczywiste ze silnik 0.8 bedzie palil mniej od 1.8
machu221
machu221
  13 września 2009
DEIVIS
DEIVIS: co do dynamicznej jazdy ja matizem jezdze jak szlony nie schodze ponizej 100km/h i to na 3 po miescie


o właśnie tego szukałem, to świadczy że jesteś niezbyt :D
DEIVIS
DEIVIS
  13 września 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: o właśnie tego szukałem, to świadczy że jesteś niezbyt :D

niezbyt CO??

zakladam twarde zawieszenie do matiza i giniesz

a pozatym koncze juz bo chcialem opisac koledze instalacje LPG a nie kłócic sie z ludzmi ktozy maja manie wielkosci a te wasze auta to naprawde ekstra zegnam bo nie bede sie klucil myslcie co chcecie a ja dalej bede jezdzil sobie ekonomicznie i wygodnie a jak bede chciel zaszalec to mam od tego motocylk i wtedy kaze autko wymieka NARKA
machu221
machu221
  14 września 2009
DEIVIS
DEIVIS: niezbyt CO??


rozwinięty znaczy niedojrzały w mieście są ograniczenia prędkości i mają swoje uzasadnienie ze względu na dużą liczbę osób poruszających się pieszo ...

DEIVIS
DEIVIS: zakladam twarde zawieszenie do matiza i giniesz


chyba ze śmiechu , matiz nigdy nie był autem sportowym to jest i było toczydło dla emerytów i pań żeby podjechać do sklepu itp. i to zadanie spełnia
dNbChOdYsVR6
dNbChOdYsVR6
  14 września 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: KORARM:a nie krytykujesz bo to świadczy o tum, ze jesteś ograniczony. od kiedy krytyka swiadczy o byciu ograniczonym? Po prostu gazowanie takiego silnika w takim aucie to idiotyzm, bo oszczednosci jakos srednio widze.


dla mnie w ogóle zagazowywanie samochodu jest czyms idiotycznym jesli nie umiesz utrzymać auta to MPK a nie jakies udziwnienia i niszczenie samochodu. Pozniej sie jedzie za takim co jedzie 30-40Km/h i jeszcze je bie za nim jak z murzyńskiej chaty.... za całym szacunkiem dla murzynów. Samochod swoje musi spalać.
DEIVIS
DEIVIS
  14 września 2009

pisze to juz którys raz w niektórych nowych autach gaz jest montowany seryjnie naprzyklad CNG masz przy domu sprezarke i tankujesz auto kiedy chcesz tylko polska jest taka zacofana ze tylko 95lub 98 albo dizel bo lpg zest zlae i w ogóle prosze waz otwuzcie oczy lpg nie jest niczym gorsze od zwyklej bezyny

lutek
lutek
  14 września 2009
DEIVIS
DEIVIS: masz przy domu sprezarke i tankujesz auto kiedy chcesz

Szybko cie znajdą za taki numer...

DEIVIS
DEIVIS: pisze to juz którys raz w niektórych nowych autach gaz jest montowany seryjnie naprzyklad CNG

Wszystko fajnie tylko w dalszym ciagu chcąc mieć cng sama instalacja kosztuje minimum 5k wiec zanim ci się zwróci plus fakt że stacji jest póki co mało = nie opłaca się chyba że masz taksówke i stacje cng w pobliżu
DEIVIS
DEIVIS
  14 września 2009

nie mowie w tym momecie o polsce przyjechal wujek z wloch i mial zamontowany seryjnie cng w oplu zafirze funkiel nowka autko i mial problem zeby w polsce zatankowac bo bak na bezyne mial tylko 10 litrów a slyszalem ze w niektórych krajak tak jest ze ma sie sprezarke kolo domu i tloczy sie do auta gaz z sieci zasilajacej dom moim zdaniem bardzo fajna sprawa

MordimerMadderdin
MordimerMadderdin
  19 września 2009
DEIVIS
DEIVIS: co do szkodliwosci gazu mianowicie gaz ma okolo 110 oktan czyli jest bardziej latwopalny niz bezyna

raczej ma wyzsza wydajnosc energetyczna :zonk:

DEIVIS
DEIVIS: jesli chcemy jezdzic autem na gaz musimy zrezygnowac z paliwa gdyz przestawienie zaplonu pod gaz nie bedzie korzystne do jazdy na paliwie gdyz gaz potrzebuje puznego zaplonu

co za bzdora :zonk:

Konto usunięte
Konto usunięte: Nawet dobre zapalniczki sa na benzyne...

super szkoda ze nie na rope
bo jak na razie wychodzi na to ze zadzi roba a nie podla bryna :lol2:

DEIVIS
DEIVIS: w nowych instalacjach nie trzeba przestawiac zaplonu bo jest on przestawiany przez dodatkowy komputer ale w starszych autach tak jak cienki na gazniku trzeba przestawic zaplon zeby uzyskac maksymalne efekty ze spalania gazu

dupisz fleki
dodatkowy ecu masz przy sekwencyjnym gazie przy standardowym nie dostaniesz tego nawet w wersji z przyszlego roku bo i po co?
MordimerMadderdin
MordimerMadderdin
  19 września 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: bo oszczednosci jakos srednio widze.

cienais pali w uj jak na taki nedzny silnik wiec gaz raczej sie oplaca przy tej padlinie

DEIVIS
DEIVIS: matiz spala mi okolo 9 litrów gazu na 100 km

ło ja pierdziu ale zre jak traktor :D
tyle to zzera colt 1,6 a dynamiki jazdy nie bede w ogóle porownywal :d

Konto usunięte
Konto usunięte: ok a u mojego kuzyna w roverze 2.0 16 v na gazie idzie gorzej niż na benzynie nie wiem jaka tam jest instalacja....

bezposrednia....

lutek
lutek: Tylko policz sobie ile kosztowała cie sama instalacja i po jakim przebiegu zwróci ci się w cenie paliwa...

instalacja to ok 2k pln oszczednosci w moim przypadku to ponad 300 pln miesiecznie wiec po roku jestem juz sporo do przodu :)
Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.