ocet
ocet
  10 września 2009 (pierwszy post)

witAm
pytanie do znawcow lpg
Gaz dostaje sie do komory spalania w stanie ciekłym czy gazowym?
jesli w ciekłym to do czgo jest ten caly podgrzewacz bo mowiono mi ze wlasnie w nim gaz zmienia swoj stan?
a jesli w stanie gazowym to jak to mozliwe skoro jest tam cisnienie?

Corradolicious
Corradolicious
  11 września 2009

lol, co za leb gazuje cieniasa i matiza?

KORARM
KORARM
  11 września 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: lol, co za leb gazuje cieniasa i matiza?

sam jesteś Łeb jak czegoś nie rozumiesz!!!? zapytaj? z takim znakiem ?
a nie krytykujesz bo to świadczy o tum, ze jesteś ograniczony.
ograniczony do głupich wypowiedzi
DEIVIS
DEIVIS
  11 września 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: lol, co za leb gazuje cieniasa i matiza?

chlopie ten matiz na gazie na gazie zap.... lepiej niz na paliwie nie mam najmniejszych problemow z wyprzedzaniem wozow o pojemnoscipowyzej 1.4 a cinkal tez leci niezle na pewno lepiej niz na paliwie
Corradolicious
Corradolicious
  11 września 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: a nie krytykujesz bo to świadczy o tum, ze jesteś ograniczony.

od kiedy krytyka swiadczy o byciu ograniczonym? Po prostu gazowanie takiego silnika w takim aucie to idiotyzm, bo oszczednosci jakos srednio widze.
KORARM
KORARM
  11 września 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: od kiedy krytyka swiadczy o byciu ograniczonym?

krytyka inteligentna nie, ale...

Konto usunięte
Konto usunięte: co za leb

to średnio inteligentne

Konto usunięte
Konto usunięte: oszczednosci jakos srednio widze.

też mi sie wydaje, ze nie ma
DEIVIS
DEIVIS
  11 września 2009

matiz spala mi okolo 9 litrów gazu na 100 km przy ostrej jezdzie wiem bo tak wlasnie jezdze i sprawdzam ile pali a paliwa spali pewnie tyle samo moze ciutke mniej w takich samych warunkach takze przeliczmy gaz oksztuje okolo 2 zl a bezyna okolo 4,50zl takze jezdze przez polowe taniej nie tracac mocy wresz przeciwnie, w cinkalu dopiero zalozylem instalacje takze jeszcze nie sprawdzalem ile bede oszczedzal ale pewnie tez bede jezdzil przez polowe taniej takze nie mówcie ze nie ma oszczednosci

KORARM
KORARM
  11 września 2009

@DEIVIS:
a co myślisz o zagazowaniu hondy civic
1.3 1.5 1.6
czy będzie oszczędność? wzrost mocy? spadek?
a wytrzymałość?

DEIVIS
DEIVIS
  11 września 2009

jesli instalcja bedzie dobrze dobrana i odpowiednio skonfigurowana to na pewno bedzie tansza jazda niz na bezynie osiagi moga sie poprawic a zywotnosc silnika nie spadnie jesli tylko bedzie dbane o instalacje gazowa bo silnik przeciez smarowanie ma takie samo na gazie i napaliwie. przyjechal do mnie oststnio wujek z włoch i tam juz seryjnie do aut wkladaja gaz CNG lub LPG a bak na paliwo mial tylko 10 litrow a ostatnio znalazlem na allegro wloskiego skutera malaguti 2t z instalacja LPG firmy LOVATO na tym to juz naprawde tanio sie jezdzi bez skutkow ubocznych takze jak chcecie jak dla mnie to gaz jest wpozadku bo oszczedny i nie pogarsza pracy silnika ani go nie uszkadza

KORARM
KORARM
  12 września 2009

ok a u mojego kuzyna w roverze 2.0 16 v na gazie idzie gorzej niż na benzynie nie wiem jaka tam jest instalacja....

Corradolicious
Corradolicious
  12 września 2009

a ja powiem ze jak sie chce dynamicznie jezdzic to predzej czy pozniej oszczednosc wyjdzie bokiem, tak sie okazalo w moim Golfie z gazem, dlatego jestem przeciwnikiem gazowania

lutek
lutek
  12 września 2009
DEIVIS
DEIVIS: sekfencji

Najs

DEIVIS
DEIVIS: liczba oktan swiadczy o energetycznosci paliwa oraz o palnosci

Ona świadczy głównie o temperaturze spalania a nie o energetyczności

DEIVIS
DEIVIS: ale w starszych autach tak jak cienki na gazniku trzeba przestawic zaplon zeby uzyskac maksymalne efekty ze spalania gazu

Owszem czasami to coś daje ale każdy silnik inaczej reaguje na gaz i dużo też zależy od preferencji kierowcy

Konto usunięte
Konto usunięte: jeśli tak się dzieje to ciśnienie też sie zmniejsza ciecz jest pod większym ciśnieniem niż stan lotny gazu

Akurat w przypadku lpg jest tak ale nie zawsze przy redukcji chemicznej jest zmiana(aż taka) ciśnienia
lutek
lutek
  12 września 2009
DEIVIS
DEIVIS: w cinkalu dopiero zalozylem instalacje takze jeszcze nie sprawdzalem ile bede oszczedzal ale pewnie tez bede jezdzil przez polowe taniej takze nie mówcie ze nie ma oszczednosci

Tylko policz sobie ile kosztowała cie sama instalacja i po jakim przebiegu zwróci ci się w cenie paliwa...
DEIVIS
DEIVIS
  12 września 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: ok a u mojego kuzyna w roverze 2.0 16 v na gazie idzie gorzej niż na benzynie nie wiem jaka tam jest instalacja....

tam jest silnik pewnie na wtrysku a gaz ma zalozony najprostszy taki jak do gaznika a pozatym gaz nie lubi dmuchania w filtr powietrza

co do dynamicznej jazdy ja matizem jezdze jak szlony nie schodze ponizej 100km/h i to na 3 po miescie takze dre silnik niezle po obrotach a i tak jezdze taniej niz na paliwie t to nie prawda ze gaz nie jest oszczedny i ze jast zly tylko trzeba miec dobra inatalacje i dobrze skonfigurowany zaplon itd
DEIVIS
DEIVIS
  12 września 2009

inatalacja kosztowala mnie 200zl bo kupilem uzywana i wszsystko sam sobie zakladalem zregenerowalem reduktor wyczyscilem wszystko i zalozylem tak jak powinno byc a cinkal bedzie dla kobiety takze na pewno za 20zl zrobi 100km jak nie wiecej

R4duss91
Posty: 172 (po ~77 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 8
R4duss91
  12 września 2009
DEIVIS
DEIVIS: znalazlem na allegro wloskiego skutera malaguti 2t z instalacja LPG firmy LOVATO


posiadasz moze linka ??
Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.