ivek
ivek
  7 września 2009 (pierwszy post)

opel tigra 1,6

vs
ford puma 1,7

dwa auta w segmencie "B" o sportowych aspiracjach
teraz pytanie które lepsze

TexasRanger
TexasRanger
  7 września 2009

"Lepsze" to pojęcie względne - każdy ma swoje "lepsze".

Ale z tego co wiem, to chyba Ford Puma jest uważany za flagowego bzyka z segmentu B. Przynajmniej Tiff Needel użył tego auta kręcąc film o przednionapędowych coupe.

http://www.youtube.com/watch?v=jPnGjdZi7bY

Ale wybór auta to oczywiście indywidualna sprawa.

MusicMaker
MusicMaker
  7 września 2009

Co według Ciebie szybsze Tygrys czy Puma :D
Ja wybieram Pumę, za nazwę, za to że nie wygląda jak fiat czego nie można powiedziec o oplu, za mocniejszy silnik, oraz jak kolega zauważył za większy prestiż.

ZX7RxNINJA
ZX7RxNINJA
  7 września 2009

puma. ladniejsza, lepiej wykonana, lepszy i mocniejszy silnik.

Wymiatacz220
Wymiatacz220
  7 września 2009

oczywiście że puma lepsza lepiej wykonana no i ten Zetec-S ze zmiennymi fazami rozrządu (VCT) na wałku dolotowym . Bazuje na zwykłym 1.6 ale jest mocno zmodyfikowany ;] no i ogólnie bardzo dobrze oceniają pume ;]

8PasazerNostromo
Posty: 618 (po ~157 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 3
8PasazerNostromo
  7 września 2009

Oba auta to damskie zabawki dla fryzjerów.

Ale z dwojga złego wybrał bym...żadne z nich :nie:

A sportowe to one mogą mieć co najwyżej aspiracje ;]

"You must drive this car before you die, it really is that good" M3 E30
TheRealMrozek
TheRealMrozek
  8 września 2009

wybór jak między dżumą i cholerą :/

Z tych dwóch wybrałbym mazdę MX-3 1,8 V6

ivek
ivek
  8 września 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: mazdę MX-3 1,8 V6

plastiki jak z klapy od sedesu poza tym środek wygląda jak z lat 70

Konto usunięte
Konto usunięte: oczywiście że puma lepsza lepiej wykonana no i ten Zetec-S ze zmiennymi fazami rozrządu (VCT) na wałku dolotowym . Bazuje na zwykłym 1.6 ale jest mocno zmodyfikowany ;] no i ogólnie bardzo dobrze oceniają pume ;]

widzę ze również miłośnik forda
scorpiaka chciałem jakiś rok temu kupić ale się wystraszyłem spalania v6 a inny silnik mnie wówczas nie interesował
a pozatym 1,6zetec to nie ten sam silnik co 17zetec-sm co w pumie gdyż pumowy silnik 1,7 został wykonany blok silnika z aluminium i innych lekkich materiałów
1,6 z pumy a z foki( załóżmy )pasuje jedynie blok silnika reszta osprzętu jest również inna
ivek
R4duss91
Posty: 172 (po ~77 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 8
R4duss91
  8 września 2009

jesli z tych dwoch to Puma ;dd

TexasRanger
TexasRanger
  8 września 2009
8PasazerNostromo
8PasazerNostromo: Oba auta to damskie zabawki dla fryzjerów. Ale z dwojga złego wybrał bym...żadne z nich A sportowe to one mogą mieć co najwyżej aspiracje ;]


Zabawki, czy nie, ale to jakbyś się spotkał z taką pumą 1,7 16V na krętym torze (i na mokrej nawierzchni), to niezbyt miło byś te spotkanie wspominał (M-powerka by się kompleksów nabawiła). :tak:
MusicMaker
MusicMaker
  8 września 2009
Konto usunięte
Konto usunięte:

...a czemu M'ka :D może tak Lotul Elise :D
ivek
ivek
  8 września 2009
8PasazerNostromo
8PasazerNostromo: A sportowe to one mogą mieć co najwyżej aspiracje ;]

aspiracje to może mięć twój maluch

powiedz mi czy jaka berta na torze jak ktoś napisał mokrym wyprzedzi autko które ma 125 kucy na tonę wagi chyba jedynie bmw 325i bo każde 2,0 zostaje zjedzone przez ten samochodzik i tak jeszcze jak myślę to byś taka 2,5 litrówka cały czas tracił przyczepność wiec i tak du..pa

zobacz jak wiertarka hondy dostała w przysłowiowa dupę przy tej samej mocy co puma i jest w dodatku lżejsza
http://www.youtube.com/watch?v=XohwjOecE2g&feature=related
8PasazerNostromo
Posty: 618 (po ~157 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 3
8PasazerNostromo
  8 września 2009
ivek
ivek: aspiracje to może mięć twój maluch


Moje auto to typowy model klasy średniej z lat 80-90.
Nikt mu nie usiłuje na siłę przyklejać naklejki auta sportowego.

A to ze ma kilka homologowanych wersji to inna bajka. Ma predyspozycje odpowiednie.

ivek
ivek: powiedz mi czy jaka berta na torze jak ktoś napisał mokrym wyprzedzi autko które ma 125 kucy na tonę wagi chyba jedynie bmw 325i bo każde 2,0 zostaje zjedzone przez ten samochodzik i tak jeszcze jak myślę to byś taka 2,5 litrówka cały czas tracił przyczepność wiec i tak du..pa


Po torach nie śmigam ale 318is E30 myślę że starczy na te samochody ze "sportowymi" aspiracjami... ;]
"You must drive this car before you die, it really is that good" M3 E30
MusicMaker
MusicMaker
  8 września 2009

...a może taka puma :D http://www.youtube.com/watch?v=Ni0gi1i6OGc&feature=related

Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.