BigJoint85
BigJoint85
  5 września 2009 (pierwszy post)

Witam mam juz od jakiegos czasu spory problem. Podczas ruszania i pierwszych kilometrow jak auto jest mokre strasznie mi nim rwie , silnik zle pracuje, jak go uruchamiam to ssanie normalnie mam poczatkowo na 1500 obrotow a podczas gdy jest mokro to mam 1100-1200 i silnik caly sie trzesie po ruszeniu jest jeszcze gorzej przerywa i rwie jakby silnik tracil moc im mocniej wcisne pedal i im jest mniej obrotow na biegu tym gorzej, do czasu az sie rozgrzeje wtedy wszystko idzie super. dodam ze wymienilem swiece, filtr paliwa, kable WN i dalej problem zostal, im wiecej pod rzad mokrych dni, ze auto nie ma kiedy sie porzadnie wysuszyc, tym gorzej.. juz nie wiem w co mam nos wsadzic, a dodam ze przebywam za granicami i kazda naprawa kosztuje mnie majatek, juz nie mam sil wymieniac czesci ktore okazuja sie dobre... co jeszcze ? silniczek krokowy? sonda lambda? przeczyscic przepustnice? moze cewka? pomozcie...

kkryha07
kkryha07
  5 września 2009
Moim zdaniem to woda dostaje się do układu zasilającego. Jak jest silnik zimny to nie jest w stanie przepalić tej wody i się normalnie dławi po rozgrzaniu woda już wyparowuje i jak piszesz:
Konto usunięte
Konto usunięte: wtedy wszystko idzie super


To chyba najsensowniejsze wyjaśnienie

Sprawdź cały dolot czy Ci się tam woda przypadkiem nie zbiera gdzieś w te mokre dni ;D
damian0889
Posty: 996 (po ~153 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 12
damian0889
  5 września 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: Moim zdaniem to woda dostaje się do układu zasilającego.

eeee na wodzie raczej by nie chodzil wcale...na moje cos typu kable cewka itp i gubi iskre jak nawilgnie....
kkryha07
kkryha07
  5 września 2009
damian0889
damian0889: eeee na wodzie raczej by nie chodzil wcale

:D nie mowie że na samej wodzie niewielkie śladowe ilości tez robią swoje

damian0889
damian0889: kable
już kolega wymienił

damian0889
damian0889: cewka
wątpie
InEveryMomentYour
InEveryMomentYour
  5 września 2009

skoro sie trzesie i ma malo mocy moze nie chodzi na jakims garze masz gaz czy benzyne ? sprawdz na tym i na tym jak chodzi jesli masz gaz bo moze to byc spowodowane marnym gazem :) albo jakis japrochy w pompie paliwa czy cos i sie wtrysk jakis przypchał bóg wie ( mechanik ) wiec tam sie udaj

kurzy2
Posty: 272 (po ~210 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 0
kurzy2
  5 września 2009

Napisz na czym to się dzieje czy na benzynie czy gazie czy może na tym i na tym?

VW Golf II 1.3
Opel Vectra 1.8i
Seat Ibiza 1.3i
Seat Toledo 1.6i
VW Golf III 1.4i
Opel Calibra...

BigJoint85
BigJoint85
  5 września 2009

mam tylko benzyne nie mam gazu

damian0889
Posty: 996 (po ~153 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 12
damian0889
  5 września 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: nie mowie że na samej wodzie niewielkie śladowe ilości tez robią swoje

no to nawet malo realne bo by wg mnie byl problem z rozruchem i szybko bardzo by to przepalil,a po 2 to przy zamknietej masce woda sie nie dostanie tylko jak juz to jak jest wilgotne powietrze to cos nawilgnie i wtedy...to tak na logike ale co to nie mam pojecia,moze cewka,aparat zaplonowy , a moze kable maja przebicie...
J4cus
J4cus
  6 września 2009
damian0889
damian0889: a moze kable maja przebicie...


Nowe kable raczej nie mają przebicia?

Konto usunięte
Konto usunięte: sonda lambda?


Raczej nie - palił by więcej ale objawy nie byłyby takie jak opisujesz...

Konto usunięte
Konto usunięte: silniczek krokowy?


Warto spróbować - przeczyść styki, sprawdz czy nie dostaje się wilgoć
damian0889
Posty: 996 (po ~153 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 12
damian0889
  6 września 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: Nowe kable raczej nie mają przebicia?

wiesz....znam przpadki co nowe swiece nie chodzily,nowe czujniki np abs-u czesto tak maja to czemu nie kable...czesto tanie zamienniki sa naprawde do niczego.
ZX7RxNINJA
ZX7RxNINJA
  6 września 2009

Sonda Lambda ma podobne objawy..

Pi0tr1976
Pi0tr1976
  6 września 2009

A zaświeca się czasem kontrolka od zapłonu? Spróbuj odczytać kody błędów z modułu (można to zrobić bez komputera, zworą na złączu diagnostycznym), może pokazać z czym konkretnie jest problem.
Oprócz tego co pisali powyżej, może to być też problem z wiązką elektryczną. Kabel od któregoś z czujników może być przetarty i wilgoć robi zwarcie.

KORARM
KORARM
  7 września 2009

Kolego moim zdaniem problem leży w Kopułce zapłonowej wyczyść ją po prostu w środku na stykach
jeszcze filtr powietrza sprawdz czy nie zaolejony, mokry brudny ?????

BigJoint85
BigJoint85
  8 września 2009

dziekuje wszystkim za pomoc. Juz sie okazało co sie dzieje, polalem woda silnik jak bylo ciemno, i zobaczylem ze iskra przechodzi przez cewke i ucieka do masy, wiec cewka do wymiany bagatela tu gdzie jestem 300e :) ale damy rade pozdrawiam wszystkich i dziekuje za pomoc

J4cus
J4cus
  8 września 2009

Szerokości

Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.