ocet
ocet
  31 sierpnia 2009 (pierwszy post)

witam
jesli w samochodzie z sprzeglem hydrauliczmnym coraz to gorzej wchodza biegi, zwlaszcza na postoju( jedynka i wsteczny) to co sprzegło do wymiany?? to wina tarczy ??

KORARM
KORARM
  1 września 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: sprzęgła kiedyś było na linkę teraz na hydraulikę płyn bierze z tego samego zbiornika co pompa hamulcowa

Nie każde auta, są sakie co mają płyn do wysprzęglika w osobnym zbiorniku.
ocet
ocet
  2 września 2009

samochód to vw pasatt b5, manual 115 km Pd
te biegi to tak tak zauważyłem ze coraz gorzej wchodzą, tak stopniowo.
rozważe wszystkie wasze odpowiedzi
DZiekował

MusicMaker
MusicMaker
  2 września 2009

Sprzęgło ani tarcza nie ma tutaj nic do rzeczy. Skrzynia pada, może synchronizatory, może wodzik itd. Wbądź razie chodzi o skrzynie. Sprzęgło tudzież układ przenoszenia napędu nie ma tutaj NIC do rzeczy:)

ocet
ocet
  2 września 2009

no ale jesli własnie sprzegło słabo bedzie wysprzeglac to moga sie takie problemy pojawic tak mi sie wydaje

KORARM
KORARM
  2 września 2009
ocet
ocet: no ale jesli własnie sprzegło słabo bedzie wysprzeglac to moga sie takie problemy pojawic tak mi sie wydaje

to dobrze ci sie wydaje tylko nie pomoże ci wymiana sprzęgła tylko jak już to wysprzęglika ale to raczej nie jest ta przyczyna...
Sprawsz to co ci napisali:
1. Poduszki pod skrzynią
2. płyn hamulcowy
MusicMaker
MusicMaker
  2 września 2009
ocet
ocet:

Nie, zmieniać biegi można bez używania sprzęgła ta technika nawet ma swoją nazwe, warunkiem jest na prawde dobre wyczucie samochodu. Samo zrzucanie biegu na luz wymaga minimalnej siły mimo że nie używa się sprzęgła i tutaj nawet nie trzeba mieć żadnych zdolności. Oczywiście pisze że można, ale zdrowe to, to nie jest:)
kkryha07
kkryha07
  2 września 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: Nie, zmieniać biegi można bez używania sprzęgła ta technika nawet ma swoją nazwe, warunkiem jest na prawde dobre wyczucie samochodu. Samo zrzucanie biegu na luz wymaga minimalnej siły mimo że nie używa się sprzęgła i tutaj nawet nie trzeba mieć żadnych zdolności. Oczywiście pisze że można, ale zdrowe to, to nie jest:)


Można kiedyś bez sprzęgła wracałem 25 km dobrze że była to mało uczęszczana droga z tym że ruszyłem z 1 rozrusznikiem, rozpędziłem samochód i wtedy zaczęła się wielka szukanina jakiegokolwiek biegu jedyny jaki znalazłem to 4 he he :D do domu dojechałem szczęśliwie.

Rada do autora tematu zaprowadź samochód do warsztatu i będziesz miał głowę spokojną bo jeżeli nie masz pojęcia o mechanice to i tak sam tego nie naprawisz. Tak przez ekran można debatować do upadłego gdybym to na real zobaczył, problem rozkminił bym pewnie po paru minutach
ocet
ocet
  3 września 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: Rada do autora tematu zaprowadź samochód do warsztatu i będziesz miał głowę spokojną bo jeżeli nie masz pojęcia o mechanice to i tak sam tego nie naprawisz

Mechanikiem jestem ale dopiero swieżym więc jeszcze dużo przede mną:)
Zauważyłem jeszcze, że jadąc jedynką, dwojka, trojka dając na ostro na gaz to mi drążek zmiany biegów sie lekko rusza, a wiec dzisiaj biore sie za wymiane poduszek,
a jesli chodzi o płyn hamulcowy to jest wporządku
MusicMaker
MusicMaker
  3 września 2009
ocet
ocet:

Sam będziesz poduszki wymieniał?
kkryha07
kkryha07
  3 września 2009
ocet
ocet: Zauważyłem jeszcze, że jadąc jedynką, dwojka, trojka dając na ostro na gaz to mi drążek zmiany biegów sie lekko rusza


No to na bank poduchy...
Powodzenia w dłubanince he :D
KORARM
KORARM
  3 września 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: No to na bank poduchy...

hehe racja może to być. tylko w każdym aucie wyczujesz jakiś ruch nawed zdrowym...
ocet
ocet
  4 września 2009

poduchy wymienione i problem zniknal
Dziekował
heh jutro biore sie za wymiane tych przekletych wahaczy aluminiowych

Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.