DEIVIS
DEIVIS
  24 sierpnia 2009 (pierwszy post)

Nitrometan paliwo do modeli RC stosowane w samochodach jako skladnik paliwa co powoduje zwiekszenie mocy. Co o tym wiecie i czy w ogóle słyszeliscie jakie sa skutki uboczne stosowania tego paliwa??

ZnajdzieszMnieTu
ZnajdzieszMnieTu
  24 sierpnia 2009
DEIVIS
DEIVIS: Nitrometan paliwo do modeli RC stosowane w samochodach jako skladnik paliwa co powoduje zwiekszenie mocy

z tego co słyszałem to ciekły eter ma takie właściwości.
kaziu4442
Reputacja: 3 | BluzgometrTM: 2
kaziu4442
  24 sierpnia 2009

Hmmm jest to żraca substancja, nie mozna przesadzic ze steżeniem nie pamietam w jakich proporcajch mozna to stosowac, ale wiem ze spaliny maja charakterystyczny zapach, jeśli masz silnik na gaźniku to moze rozpuścic uszczelki itp, w za duzym stężeniu moze tez rozpuscic filtr paliwa, a w naprawde duzym zniszczyc sporo wiecej. Wiec radze uwazac.

DEIVIS
DEIVIS
  24 sierpnia 2009

na rynki sa dostepne rózne mieszanki tego paliwa przewaznie 20% Nitrometan wlalbym to do auta ale boje sie ze wlasnie rozpusci mi jakies uszczelki jak znajde troche czasu sprubuje zrobic instalacje do wtrusku tego paliwa

kaziu4442
kaziu4442
  24 sierpnia 2009

Nom najlepiej zrobic instalacje dodatkowa, ale i tak nie wtryskuj samego nitro...

DEIVIS
DEIVIS
  24 sierpnia 2009

tak wlasnie chce zrobic i nie bede samego wtryskiwal tylko kupie gotowa mieszanke albo kupie czysty Nitrometan i bede go mieszal z paliwem. tylko bedzie maly problem z wysterowaniem tego wtrysku ale chyba cos na to poradze

kaziu4442
kaziu4442
  25 sierpnia 2009

Kumpel mowi ze na 5l paliwa 250 gram nitro czystego, ale trzeba zaplon przestawic oczywiscie:P

DEIVIS
DEIVIS
  25 sierpnia 2009

bedzie problem z przestawieniem zapłonu w moim aucie bo mam cienkiego 704 i tam jest zapłon bez mozliwosci regulacji bede musial cos po kombinowac z modułem zapłonowym

jagucio
jagucio
  25 sierpnia 2009
DEIVIS
DEIVIS: tam jest zapłon bez mozliwosci regulacji

Wszystko się da zrobić... Trza tylko wiedzieć jak... Nad kołem co masz zakładany pasek od alternatora masz czujnik... Wystarczy że zrobisz patent na przesunięcie go w lewo bądź w prawo (nie pamiętam w którą się wyprzedza zapłon)... Ja tak zrobiłem w cienkim bo miał instalacje LPG (dla tych co nie wiedzą zwykłe paliwo ma 94 oktany a gaz ponad 100)... Ale wtedy paliwo powiedziało do widzenia...
DEIVIS
DEIVIS
  25 sierpnia 2009

no wiem ze tamjest taki czujnik i zgodnie z obrotem tego kola jest opuznienie a przeciwnie to przyspieszenie juz myslalem na tym zeby to jakos przesunac i trzeba tylko zrobic fasolki zamias otworow i bedzie regylacja. Dzis mój brat wlal to paliwo do RC 20% Nitrometanu ale nie ma jak przestawic zaplonu i nic mu to niedalo jedynie co to po wylaczeniu skutera silnik nadal pracowal ale tylko na wolnych

Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.