PowracamxD
PowracamxD
  22 sierpnia 2009 (pierwszy post)

witam,
niedlugo będe jezdzic terenowką, nigdy wczesniej nie mialem doczynienia z samochodami tego typu w związku z tym mam kilka pytan:
w przekladni obok drązka zmiany biegów są ustawienia takie jak: 2h, 4h, N neutral, i jeszcze jakis reduktor.
do czego one służą? czym rozni sie reduktor od 4h, do jazdy po miescie powinienem uzywac 2h?
z góry dziekuje za pomoc!

georg875
Posty: 197 (po ~86 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 2
georg875
  23 sierpnia 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: Możliwe miałem przypadek, ze przegłub sie rozpadł w pikapie jak zapie 140


sam z siebie?

Konto usunięte
Konto usunięte: podałem przykład innych aut np sportowych chyba mitsubishi evo tak mają jeśli chesz pisać


to w evo sie napędy rozpina??

Konto usunięte
Konto usunięte: ze to nie jest sportowe auto


że evo nie jest sportowym autem??? no kuva....
ZnajdzieszMnieTu
ZnajdzieszMnieTu
  23 sierpnia 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: podałem przykład innych aut np sportowych chyba mitsubishi evo tak mają jeśli chesz pisać, ze to nie jest sportowe auto to sie zgodze


no tym to się wkopałeś...w Evo chyba jednak napęd nie jest rozłączany wcale, (nie wiem jak w EVOX, w każdym bądź razie EVOIX miało na stałe o ile sie nie mylę), co do sportowości tego auta to nie muszę nic mówić bo każdy wie ocb,

hmmm a co powiesz o Nissanie Stagea GT-R (napęd 4x4 a pod maską RB26 Twin Turbo od Skylina GT-R, nadwozie estate). Co powiesz o Subaru Legacy GT Twin Turbo?? albo o Subaru Impreza WRX STi? Co powiesz o Mitsubishi Legnum VR4? albo o Nissanie Skyline R34 saloon 2.5 Turbo lub też Twin Turbo? hmmm lub też dostępna w polsce Primera GT(swojego czasu model ten latał zawodowo po torach wyścigowych). Jak dla mnie to wszystkie wymienione przeze mnie modele są autami sportowymi i pewnie wiele osób ze mną się zgodzi.

Co do rozłączanego napędu to bankowo w Nissan Skyline GT-R R32, R33, R34.
KORARM
KORARM
  24 sierpnia 2009
lutek
lutek: Ty chyba nic nie wiesz


georg875
georg875: to w evo sie napędy rozpina??

Z wami już skończyłem dydkutować poczytajcie co pisałem..., "ze chyba"
nie znam każdego modelu na pamięć więc jak coś chcecie wiedzieć to gogle
Panie specjalisto goglowy

Konto usunięte
Konto usunięte: no tym to się wkopałeś..

widzisz nie twierdze, ze evo tak ma

Konto usunięte
Konto usunięte: co do sportowości tego auta to nie muszę nic mówić

jest mocne chociaż ja nie chce dyskutować nie któży sądzą, ze nie jest sportowym autem tylko usportowionym nawed astra z silnikiem 1.7 tds
ma napis sport podobnie jak wiele innych ciękich aut
Suzuki swift 1.6 sport nie pamiętam ile koni tam było... nie ważne

Konto usunięte
Konto usunięte: Co powiesz o Subaru Legacy GT Twin Turbo?? albo o Subaru Impreza WRX STi? Co powiesz o Mitsubishi Legnum VR4? albo o Nissanie Skyline R34 saloon 2.5 Turbo lub też Twin Turbo? hmmm lub też dostępna w polsce Primera GT(swojego czasu model ten latał zawodowo po torach wyścigowych). Jak dla mnie to wszystkie wymienione przeze mnie modele są autami sportowymi i pewnie wiele osób ze mną się zgodzi.

Nie interesuje się za bardzo sportowymi autami ale zgadzam się z tobą
acha jeszcze jedno

georg875
georg875: sam z siebie?

tak sam z siebie się rozpadł
ZnajdzieszMnieTu
ZnajdzieszMnieTu
  24 sierpnia 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: jest mocne chociaż ja nie chce dyskutować nie któży sądzą, ze nie jest sportowym autem tylko usportowionym nawed astra z silnikiem 1.7 tds ma napis sport podobnie jak wiele innych ciękich aut Suzuki swift 1.6 sport nie pamiętam ile koni tam było... nie ważne


nie porównuj Lancera EVO do astry albo do swifta!
KORARM
KORARM
  24 sierpnia 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: nie porównuj Lancera EVO do astry albo do swifta!

to nie jest porównanie tylko przykład aut usportowionych
a co to wg ciebie jest auto sportowe?
ZnajdzieszMnieTu
ZnajdzieszMnieTu
  25 sierpnia 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: to nie jest porównanie tylko przykład aut usportowionych

czyli taka astra o jakiej napisałeś...

Konto usunięte
Konto usunięte: a co to wg ciebie jest auto sportowe?

według mnie sportówki to auta stworzone specjalnie z myślą o jakiejś dziedzinie sportu motorowego, w tym przypadku EVO tworzone jest od dawna z myślą o rally, tak samo Subaru Impreza WRX STi i dodatkowo oba modele sprzedawane są w wersjach cywilnych z potężnymi silnikami i napędem 4x4.
zeniu212
zeniu212
  26 sierpnia 2009

panowie ma z was ktorys auto z napedem na 4 koła ??? po pierwsze przedni most sie nie rozleci jak to piszecie jesli bedziemy miec taki sam rozmiar opon z przodu i z tyłu to jest bardzo ale to bardzo wazne ,, o tym kolego pamietaj ,,, a neutral jest w kazdym samochodzie terenowym jesli jest reduktor , zrobiony jest po to aby płynnie przełozyc zebatki z normalnego trybu jazdy na terenowy , pamietaj ze przy właczaniu reduktora powinienes stac w miejscu ,, jezdze na codzien samochodem terenowym i rozebrałem pare reduktorow ,, w razie pytan zapraszam

PowracamxD
PowracamxD
  26 sierpnia 2009

już nie chce tej terenówki nie potrafie sie przyzwyczaić do takiego auta wczesniej zawsze jezdzilem bmw. ford maverick do sprzedania ktos zainteresowany zapraszam na priv

moshic
moshic
  27 sierpnia 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: KORARM


EVO na haldexie ?? ... przestan sie osmieszac ...

"podobno" robisz w ASO ... chociaz z taka ortografia i wiedza to ASO Ursusa ...
KORARM
KORARM
  27 sierpnia 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: "podobno" robisz w ASO

nie tylko się przechwalam przed takimi kr jak ty oooo
a, ze mam disco polo to moja sprawa
Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.