Butcherfly
Butcherfly
  29 lipca 2009 (pierwszy post)

Mam pytanko odnoscie sprzegla w Golfie II 1,6 benzyna. otóż auto ma juz swoje lata i czas chyba na remoncik.
Sprzeglo "bierze" przy samym koncu (chyba sie slizga czy cos takiego), linka juz na masa podciagnieta. Moje pytanie brzmi: czy musze wymieniac cale sprzeglo czy wystarczy tylko docisk ?? ile moze kosztowac wymiana u mechanika (tak mniej wiecej zeby za duzo nie przeplacic) ???
Cos mi sie wydaje ze jak juz to wszystko sie rozbierze to bedzie trzeba zmienic olej ?? ale czy tylko w skrzyni biegów czy w silniku rownierz ?? Jaki olej wlac do skrzynii ??

ZX7RxNINJA
ZX7RxNINJA
  29 lipca 2009

Sprzegło wymienia sie dopiero wówczas gdy puścisz sprzegło a samochód dalej będzie ślizgał jakbyś miał naciśnięte, albo jeśli na pewnych obrotach zaczyna sie ślizgać. A to ze masz pedał na samym końcu nie znaczy ze jest do remontu.

Konto usunięte
Konto usunięte: linka juz na masa podciagnieta


Jeśli ślizga się sprzęgło to linke sie popuszcza a nie podciąga!
Butcherfly
Butcherfly
  29 lipca 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: Jeśli ślizga się sprzęgło to linke sie popuszcza a nie podciąga!

czyli ze co, popuscic linke i zobaczy co sie bedzie dzialo ??

kiedyc sprzeglo brało mniej wiecej w polowie, teraz juz przy samym koncu, wiec chyba cos sie jednak z tym dzieje.
CKsBbyBoy
CKsBbyBoy
  29 lipca 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: Sprzegło wymienia sie dopiero wówczas gdy puścisz sprzegło a samochód dalej będzie ślizgał jakbyś miał naciśnięte


i wtedy do wymiany idzie cale sprzeglo, dlatego lepiej wymienic troche wczesniej ;) tzn mowie o takim samochodzie..

Konto usunięte
Konto usunięte: Jeśli ślizga się sprzęgło to linke sie popuszcza a nie podciąga!


to juz wiemy dlaczego mu sie slizga :mrgreen:
CKsBbyBoy
CKsBbyBoy
  29 lipca 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: ZX7RxNINJA:Jeśli ślizga się sprzęgło to linke sie popuszcza a nie podciąga! czyli ze co, popuscic linke i zobaczy co sie bedzie dzialo ?? kiedyc sprzeglo brało mniej wiecej w polowie, teraz juz przy samym koncu, wiec chyba cos sie jednak z tym dzieje.


jezeli naciagales linke to to wlasnie sie dzieje ze sprzeglo sie slizga ;p
tak popuscic
Butcherfly
Butcherfly
  29 lipca 2009

no wlasnie o to chodzi ze jej nie podciagalem, caly jest tak samo ustawiona, ostatnio tylko luklem ze jest wlasnie podciagnieta na maksa na tej regulacji na lince

CKsBbyBoy
CKsBbyBoy
  29 lipca 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: no wlasnie o to chodzi ze jej nie podciagalem, caly jest tak samo ustawiona, ostatnio tylko luklem ze jest wlasnie podciagnieta na maksa na tej regulacji na lince


aha, no to sprobuj poluzowac :)
jezeli nie pomoze a Cie to irytuje to wymien na nowe no chyba ze chcesz sie jeszcze na takim pobujac ;)
Butcherfly
Butcherfly
  29 lipca 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: aha, no to sprobuj poluzowac :)


zaraz właśnie spróbuje poluzować i zobaczę co się będzie działo

Konto usunięte
Konto usunięte: jezeli nie pomoze a Cie to irytuje to wymien na nowe no chyba ze chcesz sie jeszcze na takim pobujac ;)


no wlasnie denerwuje mnie to ze tak sie dzieje. Ile mniej wiecej wymiana moze kosztowac u mechanika ?? (tak zeby za duzo nie przeplacic )
CKsBbyBoy
CKsBbyBoy
  29 lipca 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: no wlasnie denerwuje mnie to ze tak sie dzieje. Ile mniej wiecej wymiana moze kosztowac u mechanika ?? (tak zeby za duzo nie przeplacic )


troche z tym roboty jest.. tutaj biora ok 200-250zl robocizny, no chyba ze po znajomosci ;)
najlepiej udaj sie do 'rodzinnego' mechanika to na bank jakas znizke dostaniesz ;p

co do ceny sprzegla to nie wiem ile kosztuje zamiennik do tego autka, obadaj na allegro
ZX7RxNINJA
ZX7RxNINJA
  29 lipca 2009

No to popuść i zobacz... Jeśli długo nie jeździłeś na ślizgającym to moze coś z tego bedzie, bo w przeciwnym razie sam sobie sprzęgło załatwileś.

damian0889
Posty: 996 (po ~153 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 12
damian0889
  29 lipca 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: Mam pytanko odnoscie sprzegla w Golfie II 1,6 benzyna. otóż auto ma juz swoje lata i czas chyba na remoncik. Sprzeglo "bierze" przy samym koncu (chyba sie slizga czy cos takiego), linka juz na masa podciagnieta. Moje pytanie brzmi: czy musze wymieniac cale sprzeglo czy wystarczy tylko docisk ?? ile moze kosztowac wymiana u mechanika (tak mniej wiecej zeby za duzo nie przeplacic) ??? Cos mi sie wydaje ze jak juz to wszystko sie rozbierze to bedzie trzeba zmienic olej ?? ale czy tylko w skrzyni biegów czy w silniku rownierz ?? Jaki olej wlac do skrzynii ??

jak sie slizga to glownie tarcza chociaz i docisk moze byc tez do wymiany...a po 2 tam nie ma zadnego oleju wiec nic nie ucieknie ze skrzyni ani silnika przy wymianie sprzegla.
8PasazerNostromo
Posty: 618 (po ~157 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 3
8PasazerNostromo
  30 lipca 2009

Jak cie nie stać na wymianę sprzęgła w aucie gdzie ono kosztuje grosze (czytaj Golf , lub jakis Opel) to weź sprzedaj samochód i kup rower. Wtedy to wyjdzie dopiero tanie :tak:

"You must drive this car before you die, it really is that good" M3 E30
adamek92
adamek92
  30 lipca 2009

golf jest pielielnie tanim autem w utrzymaniu ... wymien sprzegło docisk i bedzie gitra ;)

ziomekthx
ziomekthx
  31 lipca 2009

jak wymieniac to tylko komplet a w silniku wymieniac oleju nie muszisz to jest całkiem inna bajka.

Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.