perkosWySZKI6103
perkosWySZKI6103
  24 lipca 2009 (pierwszy post)

witam. ostatnio gdy jechałem swoim simkiem na 4 biegu to zaczął gwałtownie spadać z obrotów, więc zredukowałem go na 3 i wszystko było ok. następnego dnia gdy jechałem i po przejechaniu 600 metrów zgasiłem go i gdy odpaliłem to zaledwie 10 m podjechał i zgasł potem znowu odpaliłem i znowu zgasł i od tamtej pory nie wiem co jest bo nie chce wcale palić, proszę o jakieś podpowiedzi co jest przyczyną?

ZX7RxNINJA
ZX7RxNINJA
  24 lipca 2009

przeczyść gaźnik. zobacz czy jest iskra.

PENKGTR
PENKGTR
  24 lipca 2009

Hm miałem to samo w swoim złomie zawalone dysze :) ale od razu wyczyść cały gaźnik samą wodą lub benzyną/rozpuszczalnikiem, a możesz jeszcze zobaczyć iskrę może zapłon się przestawił :) mi się przestawił więc przy okazji możesz sprawdzić.
Szerokości!

DEIVIS
DEIVIS
  24 lipca 2009

sprawdz swiece i kompresje bo cos mi sie wydaje ze zatarłes silnik albo scioles klin na magnecie i zaplon masz przestawiony i dlatego nie pali

PENKGTR
PENKGTR
  24 lipca 2009

przeczyść gaźnik,dysze można zobaczyć zapłon

perkosWySZKI6103
perkosWySZKI6103
  24 lipca 2009

dysze i gaźnik ok, a czy łożyska na wale mogą mieć coś wspólnego z tym 'zjawiskiem' ???

perkosWySZKI6103
perkosWySZKI6103
  24 lipca 2009

a jak sprawdzić tą iskrę, muszę pchać go i patrzeć na koło magnesowe czy jak???

perkosWySZKI6103
perkosWySZKI6103
  24 lipca 2009

i jeszcze jedno pytanko: czy jeśli wsadzę wał z wypełniaczami, cylinder 60, zębatkę 17 i gaźnik 16n1 to będzie szybszy? i czy będą jakieś skutki uboczne? może lepiej wstawić 16n3-4?? podpowiedzcie jak mieliście z tym do czynienia z góry dzięki

hmmyhy
hmmyhy
  25 lipca 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: a jak sprawdzić tą iskrę, muszę pchać go i patrzeć na koło magnesowe czy jak???


widze ze nie masz bladego pojecia o mechanice skoro pytasz o doslownie podstawy ;/ wykrec swiece uloz ja tak aby stykala sie z glowica lub cylindrem uzyj rozrusznika noznego (łopatologicznie 95% wiary mowi na to "kopka" a jak dla mnie kopnac to mozna kogos w d .... ) świeca powinna miec kolor taki kawowy to oznacza dobre spalanie moze byc ew lekko brazowawy jezli bedzie nagar usun go swieca koloru czarnego swiadczy o nieprawidlowym spalaniu i kompletnym jej zuzyciu wtedy pomalutku rozgladaj sie za nowa nie polecam bosha najlepsza do takich komarow to polska iskra oznaczenie chyba f 75 lub 95 (nie pamietam dokladnie) jesli masz szczelinomierz to odleglosc miedzy elektroda a katoda powinna byc od 0.4 - 0.5 mm a na aparacie zaplonowym "platynkach" 0.15 - 0.2 max 0.25 a bylbym zapomnial iskra powinna miec kolor niebieski kazdy inny swiadczy o zuzyciu swiecy badz przebiciach (czyt. spadkach napiecia) gaznik rozbierz na czesci pierwsze przy czym srobke od powietrza dokrec do maxa liczac ilosc obrotow a pozniej ja odkrec tak samo jak bedziesz skladal zrob przy czym jak ja dokrecisz odlicz ilosc obrotow srobokretem zeby byla odpowiednia dawka wyczysc filtr powietrza a mycie gaznika zrob w bezynie lub bezynie extrakcyjnej zeby szybko odparowalo poelcam jeszcze przedmuchac kompresorem jesli masz po tych zabiegach zycze przyjemnego smigania bo te silniki sa tak proste w bydowie ze przedszkolak moze je naprawic :)
DEIVIS
DEIVIS
  25 lipca 2009

łozyska jak najbardziej maja duzao wspulnego z takim zjawiskiem a jak nie masz pojecia o tuningu silnika to sie nie biez za to bo wladujesz kupe kasy i nic nie osiagniesz odrazy ci mowie ze gazniki 16mm mozesz odrazu wyzucic jak myslisz o tuningu zapłon powinien byc ustawiony 1.8mm przed GPZ a jak chcesz nowa swiece to tylko NGK gdyz silnik simsona jest silnikiem wysoko obrotowym i polska iskra suiadzie ci po paru kilosach jesli na swiecy masz iskre inna niz niebieska sprubuj odpalic go w nocy i patrzna na cewki pod magnetem moze tam byc przxebicie jak wystapi taka sytlacja rozbierz zapłon i wymyj w rozpuszczalniku przy rozbieraniu gaznika uwarzaj na plywak nie pokrzyw go bo bedziesz mial potem duzo problemow zeby ustawic dobry poziom

perkosWySZKI6103
perkosWySZKI6103
  27 lipca 2009

dzięki DEIVIS wezmę to pod uwagę

perkosWySZKI6103
perkosWySZKI6103
  27 lipca 2009

to jaki gaźnik proponujesz??

DEIVIS
DEIVIS
  28 lipca 2009

tak jak ci juz napisalem 19mm jakiejs zannej firmy bing dellorto max 21mm

Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.