damian0889
Posty: 996 (po ~153 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 12
damian0889
  16 lipca 2009 (pierwszy post)

msm pyt.tak wiec jestem zakochany w oplu astrze, jakis tam czas temu nabylem astre f,zroblem wszystko co trzeba itp itd chodzi mi glownie o silnik bo chcialbym wstawic cos nowegoi zastanawiam sie nad 3.0 czy 2.0 turbo ktory lepszy.bo jak wiadomo taka omege czy cos z takim 3.0 latwiej ciut dostac na przerobke niz 2.0 turbo benz. i pyt. czy ktos jezdzil czym z takim lub takim silnikiem i jak to chodzi.co lepsze.budzet nieograniczony,auto nigdy nie na sprzedarz,a do jazdy mam astre 2 w dtl/u wiec spalanie mi obojetne,i cala reszta,po prostu ze tak powiem okaz kolekcjonerski...lub czekam na kazda inna propozycje,bo ja nie mam pojecia,aktualnie jest 2,0 150ps.inne propozycje tez mile widziane z gory dziex

ZnajdzieszMnieTu
ZnajdzieszMnieTu
  16 lipca 2009

hmmm no to na wstępie informuję iż nie wrzucisz żadnego silnika od Omegi, chyba że zrobiłbyś w Astrze RWD.

Jeśli w Twojej Astrze siedzi 2.0 16V 150KM to zostało dokupić komputer, turbo i jeszcze parę rzeczy z osprzętu, które były w Calibrach 2.0 16V Turbo. Myślę, że taniej Cię to wyniesie niż zakup i remont silnika 2.0 16V Turbo z osprzętem. Jeśli zaś na bank chcesz zmienić silnik to może pomyśl nad wrzuceniem 2.5 V6 od Calibry i uturbieniem tego silnika?

moshic
moshic
  17 lipca 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: eśli w Twojej Astrze siedzi 2.0 16V 150KM to zostało dokupić komputer, turbo i jeszcze parę rzeczy z osprzętu, które były w Calibrach 2.0 16V Turbo. Myślę, że taniej Cię to wyniesie niż zakup i remont silnika 2.0 16V Turbo z osprzętem. Jeśli zaś na bank chcesz zmienić silnik to może pomyśl nad wrzuceniem 2.5 V6 od Calibry i uturbieniem tego silnika?


:rotfl: ...
kurzy2
Posty: 272 (po ~210 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 0
kurzy2
  17 lipca 2009

Co do zmiany obecnego silnika czyli swap na silnik turbo to na dzień dobry musisz szykować na niego 10tys/zł + później ewentualne niespodzianki mogą pochłonąć drugie tyle jak nie więcej :tak: Kupić zdrowego Leta z Cali, Vectry jeszcze w dobrych pieniądzach graniczy z cudem i większość od razu po kupnie nadaje się do remontu :tak: Moim zdaniem dobrym i tańszym pomysłem jest swap na 3.0 V6 z Omegi. Silnik bardziej dostępny i tańszy w naprawie jak i też ładnie jeżdżący :tak: W cenie 4-5tys/zł można kupić całą Omegę Anglika i będziemy mieli wszystko potrzebne na swapa silnik, Ecu wiązki itp. :tak:

VW Golf II 1.3
Opel Vectra 1.8i
Seat Ibiza 1.3i
Seat Toledo 1.6i
VW Golf III 1.4i
Opel Calibra...

Uotr
Posty: 12193 (po ~64 znaków)
Reputacja: -5 | BluzgometrTM: 2
Uotr
  17 lipca 2009

Hahahahahhah

Prawdziwi mężczyźni nie jedzą miodu, prawdziwi mężczyźni jedzą pszczoły !
XxWhite1983Xx
Posty: 242 (po ~54 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 0
XxWhite1983Xx
  17 lipca 2009

astra F 2.0 16v 150KM dobry silnik taki sam miałem w cali jesli chcesz cos z kopytem to wiadomo C20let albo coś nowszego Z20let z astry G coupe

JotPe100ProEloZiom
JotPe100ProEloZiom
  17 lipca 2009

A co myślicie o wrzuceniu silnika od jelcza do opla corsy, ja też zawsze kochalem ople i chcialbym sie pochwalić przed kolegami że mam dosyć mocny silnik?

ZnajdzieszMnieTu
ZnajdzieszMnieTu
  17 lipca 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: ...


won cieciu malinowy!

kurzy2
kurzy2: Moim zdaniem dobrym i tańszym pomysłem jest swap na 3.0 V6 z Omegi.


Jakim cudem wsadzisz do Astry silnik od Omegi tak aby auto jeździło i nie wymagało przeróbki z FWD na RWD?
ZnajdzieszMnieTu
ZnajdzieszMnieTu
  17 lipca 2009
uotr
uotr: Hahahahahhah


a ty nabijaczu z sarnak zamilcz bo pewnie i tak nie masz nic do powiedzenia nawet na swojej wsi, twój diesel pracuje jak traktor i buja się jak fiat 125p :D a taką Asterką nawet z tym 2.0 15V 150KM można się nieźle wozić (czyt. dużo lepiej wozić niż twoim dieslem).
kurzy2
Posty: 272 (po ~210 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 0
kurzy2
  17 lipca 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: ZnajdzieszMnieTu] możic: ... won cieciu malinowy!


:rotfl::rotfl::rotfl:

Konto usunięte
Konto usunięte: kurzy2:Moim zdaniem dobrym i tańszym pomysłem jest swap na 3.0 V6 z Omegi. ZnajdzieszMnieTu: Jakim cudem wsadzisz do Astry silnik od Omegi tak aby auto jeździło i nie wymagało przeróbki z FWD na RWD?


A co ma silnik do napędu danej osi? Wystarczy ze założy skrzynie z przednionapędowej Vectry czy Calibry 2,5 i to wszystko!

VW Golf II 1.3
Opel Vectra 1.8i
Seat Ibiza 1.3i
Seat Toledo 1.6i
VW Golf III 1.4i
Opel Calibra...

damian0889
Posty: 996 (po ~153 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 12
damian0889
  17 lipca 2009
kurzy2
kurzy2: W cenie 4-5tys/zł można kupić całą Omegę Anglika i będziemy mieli wszystko potrzebne na swapa silnik, Ecu wiązki itp.

nad tym wlasnie myslalem zeby kupic vectre czy tez cos innego i przezucic caly przud bo inaczej wiadomo,jakby mial kupic wszystko to wyjdzie z 2,3 razy tyle...no a ten co mam zawsze mozna sprzedac i chociaz cos sie wroci....

Konto usunięte
Konto usunięte: pomyśl nad wrzuceniem 2.5 V6 od Calibry i uturbieniem tego silnika?
moze i by to wystarczylo o ok 300ps by wydalo zapewne no a to chyba juz jest max co mozna z takiej f-ki wycisnac...

Konto usunięte
Konto usunięte: Jeśli w Twojej Astrze siedzi 2.0 16V 150KM to zostało dokupić komputer, turbo i jeszcze parę rzeczy z osprzętu, które były w Calibrach 2.0 16V Turbo
wydaje mi sie ze to nie wszystko bo zawieszenie,tarcze,sprzeglo itp moze byc zby6t slabe a taka calibre w granicach 8tys kupi zdobrym motorem.
ZnajdzieszMnieTu
ZnajdzieszMnieTu
  17 lipca 2009
kurzy2
kurzy2: A co ma silnik do napędu danej osi? Wystarczy ze założy skrzynie z przednionapędowej Vectry czy Calibry 2,5 i to wszystko!


tego nie wiedziałem, mój błąd :)

damian0889
damian0889: moze i by to wystarczylo o ok 300ps by wydalo zapewne no a to chyba juz jest max co mozna z takiej f-ki wycisnac...


mówiąc osprzęt miałem na myśli wszystko to co wymieniłeś poza zawiechą. nie wiedziałem, że calibry 4x4 turbo już tak potaniały :)

niekoniecznie...zależy jaką kasą dysponujesz

damian0889
damian0889: wydaje mi sie ze to nie wszystko bo zawieszenie,tarcze,sprzeglo itp moze byc zby6t slabe a taka calibre w granicach 8tys kupi zdobrym motorem
ZnajdzieszMnieTu
ZnajdzieszMnieTu
  17 lipca 2009

tam mialo byc na koncu ze mowiac osprzet mialem na mysli wszystko co wymieniles poza zawiechą.

moshic
moshic
  17 lipca 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: kurzy2: A co ma silnik do napędu danej osi? Wystarczy ze założy skrzynie z przednionapędowej Vectry czy Calibry 2,5 i to wszystko!tego nie wiedziałem, mój błąd :)


:rotfl: ... tjuningowiec ...
ZnajdzieszMnieTu
ZnajdzieszMnieTu
  17 lipca 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: ... tjuningowiec ...


ty jesteś jakiś upośledzony umysłowo...jeśli nie potrafisz wnieść czegoś nowego do tematu to się po prostu nie udzielaj, ja ci się nie wpi.:cenzura:.am do twoich "złotych myśli" więc ode mnie też się odpi.:cenzura:..
Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.