DJpamir
Posty: 801 (po ~239 znaków)
Reputacja: -1 | BluzgometrTM: 1
DJpamir
  4 lipca 2009 (pierwszy post)

witam,mam audi 80 b2 1,6 diesel ,do dziś fura była niezawodna,aż tu nagle wsiadam rano chce odpalić i nic,z wydechu trochę kopci lecz nie zapala.(paliwo jest,akum tez dobry) przy baku nie ma pompy jest tylko ta co podaje na wtryski,ona tez zasysa paliwo.
Spusciłem paliwo z odstojnika,z węzyka do pompy wylecialo troche żuru.
Odpaliłem i działa ::mrgreen:: ale nierowne obroty trzeba gazem trzymac,dymił okrutnie.
ostygł,przyszedłem za godz odpaliłem i wszystko idealnie obroty trzyma,nie dymi nie przerywa.
Pojechałem na testing i wszystko ok,na obroty sie wkreca,poprzypiedalalem troche i wszystko ok,az tu nagle kolo domu jak ciągnolem na 3 biegu tak jak by oslab i znow zgasl jak dalem sprzeglo,dotoczylem sie pod dom,znow odpalilem i wszystko ok.
Wiecie może o co z tym chodzi?? jezdził przez kwadrans na kazdym biegu na pelnym gazie myslalem ze juz wszystko ok a tu jednak dalej cos go boli ;/
Myśle że to może być elektrozawór,lub wtryski przypchane,macie jakieś inne sugestie??

GÓWNO WIESZ W NOGACH ŚPISZI O KUPIE JEŻA SNISZ

dolarx
dolarx
  4 lipca 2009

sprawdz filter paliwa jak nie to to podładuj akumulator i sprawdz czy plywak jest dobry abyś niejezdził na rezerwie

DJpamir
Posty: 801 (po ~239 znaków)
Reputacja: -1 | BluzgometrTM: 1
DJpamir
  4 lipca 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: sprawdz filter paliwa jak nie to to podładuj akumulator i sprawdz czy plywak jest dobry abyś niejezdził na rezerwie

to już sprawdziłem na początku,rozrusznik kręci,kopci jak kamaz a zeby odpalił to trzeba się mocno gazem namajdać.
objawy podobne do zalanego benzyniaka,możliwe żeby diesel się zalewał?

GÓWNO WIESZ W NOGACH ŚPISZI O KUPIE JEŻA SNISZ

dolarx
dolarx
  4 lipca 2009
DJpamir
DJpamir: to już sprawdziłem na początku,rozrusznik kręci,kopci jak kamaz a zeby odpalił to trzeba się mocno gazem namajdać. objawy podobne do zalanego benzyniaka,możliwe żeby diesel się zalewał?

wszystko mozliwe u mnie w malcanie wybilo świece tylko sru i zgasł

zalewa hmm... zaczekaj na tych z wiekszą wiedzą a może arternator lub rozrusznik:woot:
DJpamir
Posty: 801 (po ~239 znaków)
Reputacja: -1 | BluzgometrTM: 1
DJpamir
  4 lipca 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: wszystko mozliwe u mnie w malcanie wybilo świece tylko sru i zgasł zalewa hmm... zaczekaj na tych z wiekszą wiedzą a może arternator lub rozrusznik

na bank nie to,ewentualnie elektrozawór może ma jakies przerwy w dostawie napięcia lub pompa albo wtryski się czyms przypychają

GÓWNO WIESZ W NOGACH ŚPISZI O KUPIE JEŻA SNISZ

Casey1984
Casey1984
  4 lipca 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: podładuj akumulator

A co ma akumulator do nie równej pracy silnika:woot:

Prawdopodobnie zawiesił Ci się wtryskiwacz.
DJpamir
Posty: 801 (po ~239 znaków)
Reputacja: -1 | BluzgometrTM: 1
DJpamir
  5 lipca 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: Prawdopodobnie zawiesił Ci się wtryskiwacz.

tez nad tym myślałem,ale mozliwe zeby przez 15 min jazdy było wszystko ok,a gdy dojezdzałem do domu to znow sie an chwilke przywiesił ze zgasł?
po czym odpalił i na razie działa

GÓWNO WIESZ W NOGACH ŚPISZI O KUPIE JEŻA SNISZ

Casey1984
Casey1984
  5 lipca 2009

Może informuje Cię że umiera?

Spróbuj zalać go jakimś preparatem do płukania układu paliwowego.

lutek
lutek
  5 lipca 2009
DJpamir
DJpamir: jakieś inne sugestie??

Zacznij od filtra po stronie niskiego ciśnienia, potem jeśli nie będize efektu oparłbym sie o wtryskiwacze - albo zapchane albo do regulacji względnie pompa umiera - przy uszkodzonej fali zdarzają sie podobne objawy
DJpamir
Posty: 801 (po ~239 znaków)
Reputacja: -1 | BluzgometrTM: 1
DJpamir
  5 lipca 2009
lutek
lutek: przy uszkodzonej fali zdarzają sie podobne objawy

przy uszkodzonym czym??
zwykły mechanik sobie z tym poradzi? czy trzeba tam się udać gdzie regenerują pompy?

GÓWNO WIESZ W NOGACH ŚPISZI O KUPIE JEŻA SNISZ

lutek
lutek
  6 lipca 2009
DJpamir
DJpamir: przy uszkodzonym czym??

Taka część pompy wtryskowej

DJpamir
DJpamir: zwykły mechanik sobie z tym poradzi? czy trzeba tam się udać gdzie regenerują pompy?

Jeśli to będzie wina pompy to raczej jedz do zakładu który tylko tym się zajmuje chyba że masz jakiegoś wszechstronnego magika:)
Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.