AvantQueTuDis
AvantQueTuDis
  24 lutego 2009 (pierwszy post)
? Zamierzasz kupić samochód, ale nie wiesz na jaki model się zdecydować ?
? Zastanawiasz się, które auto jest lepsze?
? Masz przeznaczoną pewną kwotę i wahasz się mieszy zakupem jednego samochodu, a drugiego?


Ten temat jest dla Ciebie.
Podziel się tutaj swoimi wątpliwościami, a ktoś na pewno pomoże Ci je rozwiać.. ;-)
dawidusw202
dawidusw202
  7 kwietnia 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: Cześć. Bardzo podoba mi sie Opel Tigra. Czy to są dobre samochody? Słyszałam, ze ich duza wada jest to, ze sa dosc awaryjne i twarde. Wyglad bardzo mi sie podoba- maly, zgrabny. Cena tez jest ok. Wiele z nich ma dobre wyposazenie- jak dla mnie. Ma być to moje pierwsze auto w zyciu. Czy to dobry wybor?

samochód jest dobry mogą sie tylko pojawić problemy z komputerem a w silnikach 1.6 czasem egr moze nawalić a tak to samochód jest dobry i tani w serwisowaniu bo jest zbudowany na podzespołach corsy B trzeba poszukać bezwypadkowego egzemplarza bo niestety jest ich duzo
jagucio
jagucio
  7 kwietnia 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: Tak, to dobry wybór, ale pod warunkiem, że zdecydujesz się na motor 1.6 z fabryczną mocą (nie kupuj przypadkiem auta z żadnymi modami typu chip tuning itd). Sam silnik nie jest awaryjny, tylko elektroniczne podzespoły - wkońcu auto ma swoje lata. Zawieszenie będzie twarde bo to sportowe auto.

Zapomniales dodac ze wiekszosc czesci bedzie tanie, bo Tigra jest robiona nia Corsy B bebechach...
abimex
abimex
  8 kwietnia 2009

Jaki polecacie dostawczak za około 10 tysięcy? Mam na mysli coś typu Kangoo, Berlingo itp

DylaraComesBack
DylaraComesBack
  9 kwietnia 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: Jaki polecacie dostawczak za około 10 tysięcy? Mam na mysli coś typu Kangoo, Berlingo itp

kangoo? berlingo? partner?
0.o
doblo? inca? caddy? scudo? pregio? jumpy?
ew. żuk, lublin ;d
lutek
lutek
  9 kwietnia 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: Jaki polecacie dostawczak za około 10 tysięcy? Mam na mysli coś typu Kangoo, Berlingo itp

A może by tak zacząć od tego do czego potrzebne ci to auto i jakie wymagania musi spełniać?
makostrow
makostrow
  11 kwietnia 2009

Koledzy, jesteście na tym forum, wiec do was pisze wiec nieco zbliżę wam moja sytuacje pomykam na ciężarowce na co dzień i osobowym robię naprawdę miesięcznie max z 300km wiec co proponujcie na wydanie mam gdzieś ok 13 tysięcy coś ze stylem combi mały terenowiec najlepiej Diesel z góry dzięki za pomoc

6TakeMeBeybe9
6TakeMeBeybe9
  12 kwietnia 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: Zastanawiasz się, które auto jest lepsze?

Witam
jakiś czas temu zrobiłem prawo jazdy, dostałem "w spadku" Renault 19 1.4 z 1991 roku.
Nie pasuje mi to auto ze względu na wysokie opłaty (oc). Zastanawiam się nad zmianą na coś o mniejszym silniku (możliwie bez gazu) i troche młodsze (niższe spalanie, mniejsze koszty utrzymania). Pomóżcie wybrać coś z tych:
Fiat CC 700 z 1995
Ford Fiesta 1.1 1989 lub 1992
Daewoo Tico
Fiat 126 (coś ok. 1998 roku)
Fiat Uno 1.1 z 1994
Auto ma służyć do okazyjnych wypadów za miasto, zimą transport do dworca, czasem dowóz rodzeństwa do szkoły...ogólnie II auto w rodzinie. Nie podaje linków do aukcji - chodzi o wskazanie najlepszego z wyżej wymienionych. Rocznie robie ok. 5000 km, samochód ma posłużyć maks. 2-3 lata.
Z góry dziękuje i pozdrawiam.
Wesołych świąt ;)
Ice87
Ice87
  12 kwietnia 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: Fiat Uno 1.1 z 1994

Pod względem taniości części i eksploatacji to unio jest super ale ma jedna wielka wadę po 6 latach ulega biodegradacji codziennie powietrze zabiera ci kilka gram auta choć to tez zależy bo możesz i trafić na dobry egzemplarz który nie będzie skorodowany i jakoś się trzymał.

Konto usunięte
Konto usunięte: Daewoo Tico

Z tego zestawienia tico wygrywa najtańsze części silniczek ok . porównaj ceny części wszystkich aut co wymieniłeś to sam sie przekonasz iz tico ma o wiele tańsze części.
6TakeMeBeybe9
6TakeMeBeybe9
  12 kwietnia 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: po 6 latach ulega biodegradacji codziennie powietrze zabiera ci kilka gram auta


ten który widziałem to rocznik 1994 - świeżo po blacharce, podłoga zdrowa...może na te kilka lat wystarczy i całkiem się nie utleni...
struchol89
struchol89
  12 kwietnia 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: Daewoo Tico


Jeśli kupisz z gaziksem to jeździsz praktycznie za darmo (średnie spalanie gazu 6-7 l. max 8l. po mieście) auto w miare młode w porównaniu do innych które podałeś. Blacha jak to w daewoo cieniutka i wiadomo pa jakims czasie cos sie pojawi na błotnikach (masce).

Konto usunięte
Konto usunięte: Fiat Uno 1.1 z 1994


Jak trafisz w ładnym stanie jak piszesz też może być. Więc popieram całkowicie to co napisał kolega wyżej ;)

A reszta moim zdaniem odpada :)
jagucio
jagucio
  12 kwietnia 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: Fiat CC 700 z 1995

Ja polecam CC, ale nie 700, a 900... 300zl drozsze, a jazda kompletnie inna... 700 nie maja sily, sa glosnie i trzesa cala buda...900 sa cichsze i maja przyjemniejsza kulture pracy... I ma juz 5 biegow, w porownaniu z 4begowa 700...
lukaslong
lukaslong
  13 kwietnia 2009

Audi 80 1991 r. super stan,silnik 1.8 czy pójdzie za ok. 6.500zł?

2579
2579
  13 kwietnia 2009

Co panowie sadzicie o Hondzie Civic V (1991-1995) ?

Bo tak mi sie ona marzy ehh ;)

harry3d
harry3d
  13 kwietnia 2009
2579:

podobno hondy to dla pedalow sa...:ninja:

ale to tylko takie poglodki:ziober2:

honda honda... nasz mod pokazywal gdzie sie konczy strefa zgniotu takowej hondziny... :and: wiec lepiej uwazac przy wyprzedzaniu... ogolnie to duzy plastik fantastik. moze i to to szybko jezdzi ale ekonomia tez nie grzeszy i takie z deczka... oklepane?
harry3d
harry3d
  13 kwietnia 2009
Konto usunięte
Konto usunięte:

a dopisz polo2 powiedzmy w dieslu to podpisze sie dwoma rekoma... moze szalu nie robi bo to 1.4 a kucy ma 48? :woot: ale dobry i fajny samochodzik... albo w benzynce... ;)
Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.